Městské divadlo Brno [Biskupský dvůr]

Tři mušketýři

Premiéra: 17.6.2018. Podle stejnojmenného románu Alexandra Dumase st. Dramaturgie: Klára Latzková, Miroslav Ondra. Scéna: Tomáš Rusín. Kostýmy: Roman Šolc. Hudba: David Rotter. Choreografie: Hana Vašáková, Josef Jurásek. Režie: Igor Ondříček.
3:00


Bohatýrsko-milostná hudební komedie o 12 obrazech podle slavného románu ve veršované hudební verzi. Čtyři nerozluční přátelé se vydávají na strastiplnou cestu za diamantovými přívěsky, aby zabránili nekalým plánům intrikána kardinála Richelieu, na jehož povel se hrabě Rochefort a záhadná Mylady de Winter snaží škodit zamilované královně a vévodovi z Buckinghamu...
D12+
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
39 %
3981000
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Gaja 30 %
(zadáno: 27.10.2019, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
30 % za kostýmy. Možná to měla být parodie, ale i tak se nevyvedla.
Candie254 30 %
(zadáno: 24.6.2019, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Asi to nejhorší, co jsem v MdB za poslední dobu viděla... Kromě toho, že se mi nelíbila Nezvalova veršovaná úprava, tak mne teda rozhodně nezaujala většina písní. Hudební čísla kolem Kardinála Richeliue jsou kapitola sama pro sebe... stuhy? vážne? Bohužel ani většina vtipů nevyšla dobře a spíše spadala do trapnosti. Je to vážně škoda. V porování s Třemi mušketýry od Burešové byl tohle fakt strašný provar...
Prochanna 30 %
(zadáno: 6.5.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Kdyby nebylo představení na Biskupském dvoře (který má svoje kouzlo) a nebylo, tak nějak dobře obsazené nevysloužilo by si ani těch 30%. Městské divadlo šlo trochu pod svou laťku, doufám, že letos budou novinky na Biskupském dvoře aspoň o kapánek podařenější.
Jan456 40 %
(zadáno: 9.9.2018, počet hodnocení: 178)
přínosný / zajímavý komentář
Rozhodně mi nebyla blízká Nezvalova úprava a určitě ne hudební stránka dramatizace. Připadal jsem si chvílemi jako na nějaké rozpustilé operetce.Kam směřuješ Městské divadlo? Proč vznikají inscenace šité horkou jehlou? Pochválit musím ovšem vizuální stránku inscenace, zejména kostýmy. Herecké výkony byly dobré, jak jsme u tohoto divadla zvyklí, ale co dělat s takovou předlohou, tady se toho moc zachránit nedá. Vzpomínám na Mušketýry paní Burešové, inscenované v tomto divadle před pár lety.
Johanka17 80 %
(zadáno: 24.8.2018, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Krásné prostředí,úžasné kostýmy, dobrá oddechovka na léto.Výborný Jan Brožek i Eliška Skálová. Pobavilo, neurazilo, s pohledem na hvězdnou oblohu neočekávám žádné těžké filozofické dílo.Přimlouvám se za pokračování příběhů mušketýrů i příští léto!Rozhodně výživnější, než návštěva KFC.
Čiko 20 %
(zadáno: 7.8.2018, počet hodnocení: 724)
přínosný / zajímavý komentář
Taková úroveň inscenace mě v MdB vyloženě zaskočila. Tak jsem zaskočil o přestávce do KFC a už jsem se nevrátil:-))
Fedorocko 60 %
(zadáno: 17.7.2018, počet hodnocení: 563)
přínosný / zajímavý komentář
Tak nějak tomu něco chybělo. Ale Biskupský dvůr dodá své kouzlo a výsledný dojem je spokojenost.
Martin21 20 %
(zadáno: 22.8.2018, počet hodnocení: 350)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.