Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Společenstvo vlastníků

Premiéra: 10.12.2021 | 1:25x
Dramaturgie: Kateřina Suchanová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Adam Doležal.
Oceňovaná česká komedie o jednom společenstvu vlastníků bytových jednotek. Klasická schůze vlastníků má své zákonitosti, své problémy a dokonce často i archetypy jednotlivých účastníků. Každý z návrhů vyvolává další a vyostřenější rozepře a je jedno, jestli jde o výstavbu výtahu, rozúčtování spotřeby vody, opravu plynových rozvodů nebo prodej půdních prostor...
Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
72 %
7261000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
16.5.Čt19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Eliška Tobolkková  70 %
5.12.2022 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Za mně solidní inscenace v podání MDMB, ale film je zkrátka lepší nemůžu si pomoci. Vadil mi zde začátek, nebylo poznat, jestli už se začíná nebo ne a přeskakování M. Ligače z češtiny do slovenštiny a naopak. Ale jinak scéna skvělá.
Čiko  50 %
24.4.2022 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
Měl jsem možnost zhlédnout 3 inscenace a v porovnání s Libercem a Vosto5 je tato inscenace slabší. MDMB ji hraje na velkém jevišti, protože se asi dá očekávat divácký zájem. Dobře, ale pak bych čekal jiné prostorové řešení. Líbili se mi Lucie Matoušková a Ondřej Lechnýř i správně komisní Eva Reiterová. S Vlastníky se v divadlech roztrhl pytel a je to pochopitelné. Diváky si asi najdou všude. Je to typ hry, kterou lze vidět i několikrát po sobě, ale zřejmě už bez větších očekávání.
BloggarSumec  90 %
20.3.2022 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá inscenace, která se mi líbila ještě o trochu více než film. A to mladoboleslavští nemají v souboru takové hvězdy jako ve filmu. Nicméně všechny postavy jsou tak přesně typově obsazeny a zahrány, že je to radost se podívat. V čele všech jmenuji Evu Reiterovou jako přesnou a akurátní paní Roubíčkovou, Karolinu Frydeckou v roli plebejské paní Horvátové či naprosto skvostného hostujícího Ondřeje Lechnýře jako naprostého loosera Švece. Mohl bych takto pokračovat dále roli od role. V Mladé Boleslavi se Vlastníci opravdu povedli a rozhodně jsem je tam neviděl naposledy. Doporučuji všem. 95%
Barka  70 %
4.1.2022 | 296 hodnocení
+ souhlasím
75%. Poctivě zinscenovaná hra. Bohužel s Vlastníky mám ten problém, že jsou prostě pořád stejní. Ať je to film nebo divadlo, jakoby tam nebylo co režírovat, vše je dané. Takže pokud je nevidíte úplně poprvé, ničím nepřekvapí. A pokud jste viděli původní inscenaci od VOSTO5, tak o to spíš, originál je prostě jen jeden. Boleslavská inscenace je milá, se skvěle vybranými hereckými typy, jen je to pro mě prostě takové nějaké ohrané, ale za to Boleslavští nemohou. Jediné co bych vytkla, je podivný rusko-anglický přízvuk Milana Ligače, takhle Slováci opravdu nemluví :)
Forwhat  80 %
31.3.2022 | 48 hodnocení
Scoobi  70 %
11.12.2021 | 107 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.