Divadlo Hybernia [Musical Production]

Romeo a Julie

Premiéra: 23.11.2017
Musical Production
Podle stejnojmenné tragédie Williama Shakespeara. S použitím překladu Jiřího Joska. Scéna: Ariadna Nikiforova. Kostýmy: Lucie Ulíková. Choreografie: Lukáš Vilt. Režie: Roman Štolpa.
Poslední uvedení: rok 2018.
Nové nastudování muzikálu na motivy slavné Shakespearovy tragédie.
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Hybernia
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
49 %
kontroverzní inscenace (459.)
49121000
Volby

Hodnocení (12)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kateřina Vodáková  60 %
30.1.2018 | 157 hodnocení
+ souhlasím
Příběh Romea a Julie je tak krásný a Joskův překlad tak povedený, že toto je samo o sobě půlkou úspěchu. Líbilo se mi to, ale na druhou stranu neuchvátilo natolik, abych šla znovu. Ale možná jsem měla trochu smůlu na obsazení, protože některé výkony mi přišly pěvecky i herecky slabší. Také jsem pociťovala, že tvůrci se četně inspirovali vynikajícím činoherním ztvárněním z DnV a to mě lehce rušilo. Škoda, originalita je vždy nade vše.
LucieK  90 %
15.1.2018 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Skvěle zpracovaný muzikál a dobrá hudba. Poctivě nazkoušené a dotažené do detailů. Obsazení velice kvalitní, mladí vystrkují drápky a je to znát. Moc povedená je jednoduché scéna a pochopitelně skvělé kostýmy. Výborné pěvecké výkony předvedl Lukáš Randák a Láďa Korbel. Ivana Korolová excelovala herecky.
Nick  70 %
1.1.2018 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Přenesením z Hluboké na klasické jeviště se ukázalo, že samotné představení není nijak zázračné. Hudba a texty průměr, místy fungují velmi dobře. Režie by potřebovala vylepšit, stejně tak choreografie. Kostýmy a scéna OK. Výkony veskrze průměrné, vyčnívá jen L. Randák, který je jako Romeo (alespoň pro mě) skvělý a nepřekonatelný, I. Korolová je "v pohodě" a co stojí za zmínku, je M. Nosková, která je jako chůva tak příšerně trapná, že to je snad až vtipné. Každopádně se dá vidět, zejména kvůli Randákovi. Objektivně by to bylo za daleko míň, ale díky staré lásce z Hluboké musím jít na 70 %.
Rejpalka  30 %
28.12.2017 | 182 hodnocení
+ souhlasím
25% Pokus produkce o nahrazení francouzské verze, zrecyklovalo se kdeco včetně scény a kostýmů, oproti hudbě Bartáka mladšího v Mefistovi je hudba Bartáka staršího nezapamatovatelná, dramaturg by se hodil jako sůl. Taneční resp. spíš statické sochy by se daly klidně vyškrtnout. Má cenu jít pouze podívat se na mladé talenty z pražské konzervatoře, vynikli hlavně Nikola Ďuricová a Štěpán Komárek, z "dospělých" rolí pak nezklamala Dita Hořínková.
Martin21  50 %
24.11.2017 | 439 hodnocení
+ souhlasím
45%. Ivana Korolová a Lukás Randák vytvořili úžasný, mladý a zamilovaný pár. Oba navíc skvělí po herecké i pěvecké stránce. Jinak výkony průměrné, žádný zázrak. Jinak chvílemi nudné, až spací.... není nic, co by mě na tomto uvedení nadchlo, anebo překvapilo.
Čiko  50 %
24.11.2017 | 956 hodnocení
+ souhlasím
Za mě prostě čistej průměr. Vyzdvihl bych ústřední dvojici Korolová - Randák, oba skvělí, bylo z nich cítit přesně to jiskření, co Romeovi a Julii tak často chybí. Ale tím to končí. Na začátku hudba s renesančními motivy, která se ke konci přehoupla ve skoro až sladkobolno alá Michal David, libreto ne příliš zajímavé, ostatní herecké výkony nic moc.. Slavnostní atmosféra premiéry je fajn, ale sáhodlouhé děkování (tady opravdu velmi dlouhé) patří do programu.
Honzy  60 %
23.11.2017 | 274 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nové uvedení českého muzikálu ROMEO A JULIE autorů Bartáka a Krečmara se zdá být dobrým tahem.Muzikál se již hrál na zámku Hluboká i v dalekém Soulu.Zde tvůrci přistoupili k několika kladným změnám v režii,scénografii i kostýmech.Příležitost dostali i noví adepti muzikálové branže.Výstižnou hudbu dobře interpretují protagonisté I.Korolová(Julie),Š.Komárek(Romeo)Jejich herectví je uvěřitelné a do rolí vnášejí potřebné emoce.Dobří jsou i O.Bábor(Benvolio)a O.Smysl(Mercuzio).Muzikál vkusně rámují oživlé sochy i andělé.Početná company jen umocňuje divácký zážitek z nesmrtelného díla R+J.22.11.2017
Aprillka  70 %
22.11.2017 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Představení pro mě nemělo takové kouzlo jako na Hluboké. Je jasné, že vzhledem k tomu, že se nyní uvádí v divadle musela přijít řada režijních změn. Ne všechny ale představení úplně prospěly. Navíc mi přišlo, že produkce spíše potřebovala využít scénu a kostýmy z ne příliš dlouhého uvádění zahraniční verze RaJ v loňském roce. Zcela zbytečné jsou postavy Andělů a především soch.
Písničky ovšem stále krásné, výborná Julie Nikola Ďuricová, pěvecky trochu slabší Romeo Štěpán Komárek. Líbilo se mi také živé vystoupení violoncellisty v závěru představení. Celkově jsem byla spokojená.
Isa Johanovská  40 %
2.1.2020 | 115 hodnocení
Mazan  20 %
7.3.2018 | 24 hodnocení
Blahme  30 %
6.12.2017 | 62 hodnocení
Vladislavka  20 %
2.12.2017 | 144 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.