Městské divadlo Zlín [velký sál]

Řek Zorba

Premiéra: 8.12.2012. Podle stejnojmenného románu Nikose Kazantzakise. Překlad: Ivo T. Havlů. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudební spolupráce: Richard Dvořák. Choreografie: David Strnad. Režie: Hana Mikolášková.
2:45 | Poslední uvedení: září 2014.
Světoznámý muzikál plný rozpáleného řeckého slunce a lidskosti. Zorba je prostý venkovan. Ale všechno co prožívá, prožívá naplno. Lásku, smrt, přátelství, štěstí i nepřízeň osudu. Zkrátka chce žít a dokázal by pro život i zemřít...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Zlín
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
60 %
6011000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 70 %
Jiří Landa 60 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 70 %
(zadáno: 5.10.2014, počet hodnocení: 1434)
+ přínosný / zajímavý komentář
Velmi sympatická zorbovská lekce na téma jak lze život v každé minutě prožívat, nikoli pouze přežívat.
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 30.9.2014, počet hodnocení: 2895)
+ přínosný / zajímavý komentář
Solidní nastudování klasického muzikálu se dvěma výraznými hereckými osobnostmi Z. Junákem a D. Sitkem v titulní roli Řeka Zorby, jejiž výkony lze považovat za vyrovnané. Na sledované derniéře (kde byly k vidění obě alternace) coby Hortensie výrazněji zaujala H. Čermáková, její pojetí bylo živější, dryáčničtější než podání J. Tomečkové. Charisma a potřebné hlasové vybavení postrádala zpěvačka Z. Sapárové, její obsazení považuji za nešťastné. Krásnou tragickou postavu vdovy vystřihla H. Briešťanská. Vyznění inscenace jako celku však mohlo být naléhavější.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Izamar 60 %
(zadáno: 14.1.2013, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Hezké, barevné, nenáročné, bez větších dramatických momentů, jediný snad - smrt Vdovy (skvělá herecky i pěvecky H. Briešťanská), rušivě působí postava Zpěvačky, herecky i to málo je nad její síly, i když jde na druhou stranu o pěvecky vynikající výkon.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.