Národní divadlo Brno [Divadlo Reduta]

Hodinový hoteliér

Premiéra: 9.6.2023 | 1:40x
Dramaturgie: Hana Hložková. Výprava: Linda Holubová. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Štěpán Pácl.
Komorní hra symbolizující střet odlišných zkušeností, tužeb a hodnot obyčejných lidí napříč generacemi. Ríša a Zuzi jsou milenci. On je ženatý, ona studuje uměleckou školu. Pravidelně se scházejí v temném pokoji, který zbyl po rozdělení kdysi honosného bytu. Jeho majitel, penzista Fána, s důchodem sotva vystačí, proto pokoj pronajímá. Kromě výhodného přivýdělku si se svými podnájemníky může občas pohovořit a osvěžit stereotypní život. I pro Fánova vrstevníka, hlídače Hanzla, který se chodí do bytu ohřát, je sledování mladé dvojice příjemnou vzpruhou. Jenomže tak, jak sílí ve společnosti krize bytová, kterou lze se skromností přestát, vyhrocuje se i krize mezilidských vztahů...
  
Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
73 %
7341000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
23.6.Ne19:00divadlo Redutavstupenky
9.10.St19:00divadlo Reduta | 30 minut před představením probíhá dramaturgický úvodvstupenky
23.6.Ne19:00 vstupenky
divadlo Reduta
9.10.St19:00 vstupenky
divadlo Reduta | 30 minut před představením probíhá dramaturgický úvod

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
JaneEyre  70 %
8.4.2024 | 116 hodnocení
+ souhlasím
Pojetí inscenace bylo skvělé, scéna je moc hezká a výkony všech herců brilantní. Nejvíce mě zaujal famózní výkon Sarah Haváčové a výborný byl také Vladimír Krátký. Avšak mě osobně nesedl uváděný příběh této činohry. Účel tragikomedie byl splněn, avšak chybělo mi tam to "něco", co by mě přimělo k pochopení jednání postav, až do konce představení jsem nebyla schopna se s nimi sžít. Přitom z počátku při rozhovoru Fány a Hanzla zde bylo několik vtipných momentů, ale postupem času jsem vnímala, že se děj především mladého páru točí v kruhu a je pouze plný vzájemného obviňování. Doufala jsem v nějaké rozumné rozuzlení, to však pro mě nepřišlo.
Petikakika  80 %
3.10.2023 | 93 hodnocení
+ souhlasím
za Petru tiež dobré a zhodne 80!
Kolby  80 %
3.10.2023 | 74 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Petra říkala, źe dobrý, nedá se jinak než souhlasit!
Klára Tesařová  60 %
22.8.2023 | 120 hodnocení
+ souhlasím
65 %
Režie Štěpána Pácla připravuje hřiště Bedřichu Výtiskovi coby Fánovi. Jeho interakce s ostatními postavami vymršťuje komediální míčky, které se odrážejí od scény Lindy Holubové. Pokoj zabírá celé jeviště a je předsunutý co nejblíže hledišti, což zaručuje intenzivní pronikání existenciálních myšlenek a emocí přímo pod divákovu kůži. Zuzana Elišky Zbrankové se zachytává stébel důvěry a naděje v Hanzlovi Vladimíra Krátkého.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.