Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Antonína Dvořáka]

Hodina před svatbou

Premiéra: 19.1.2017 | 1:40x
Překlad: Romana Redlová. Úprava: Ivana Slámová. Dramaturgie: Sylvie Rubenová. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Marcela Lysáčková. Režie: Janusz Klimsza.
Poslední uvedení: prosinec 2017.
Rodinné drama o střetu osobních a obchodních zájmů. Předsvatební veselí odkrytím firemní intriky roztáčí sérii dramatických situací, v nichž na povrch vyplouvají rodinná tajemství a lži. Každý se cítí jako oběť, nikdo není bez viny a nic už nelze vzít zpátky...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
50 %
5031000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Lukáš Dubský 60 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
3.12.2017 | 3027 hodnocení
+ souhlasím
Hra matoucí "tělem". Po jejím přečtení máte pocit, že se jedná o celkem zajímavý text, jehož síla se však na jevišti naprosto rozplyne a odhalí jeho slabiny. Vědí o tom své v MDP, kde inscenace vyzněla do ztracena zcela. V NDM naštěstí poměrně rázně zasáhla dramaturgie, takže výsledek sice působí kompaktněji a zajímavěji než v Divadle Rokoko, ovšem ani v Ostravě se nepodařilo smysl nasazení hry obhájit. Jedná se o celkem nevzrušivou podívanou (s rádoby překvapivým závěrem ve stylu Agathy Christie) s iritujícím pojetím postavy prostředního syna Alexe (I. Dejmal). Jinak herecky solidní.
Lukáš Dubský  60 %
1.12.2017 | 1132 hodnocení
+ souhlasím
Problémem téhle hry je, že už od začátku jsou snad všechny postavy veskrze nesympatické a člověku je pak vlastně skoro jedno, kdo koho podfoukl. Snahou autora je ukázat chladný svět, kterému vládnou peníze a ve kterém dochází k absolutnímu odcizení mezilidských vztahů. Do téhle modelové situace postavy zapadnou, ale působí to trochu vykalkulovaně, takže se nedostaví ani žádný pocit deprese z předváděného vidění světa.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Sidl  70 %
31.1.2017 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Velmi povedené představení protkané skvělými hereckými výkony jednotlivých představitelů svých rolí. Pojetí hry bylo přesně dle mých představ, ale žel bohu starší dámy hned za mnou tyto mé představy dozajista nesdílely, takže jsem často slyšel více jejich kyselé narážky na hru (tak sprosté a násilnické představení...fuj, atd.) , než herce samotné. Tato kaňka však nemá vliv na mé hodnocení, protože jsem si i přes tyto rušivé elementy udělal vlastní obrázek a i po tomto představení musím konstatovat, že mě opět představení NDM nezklamalo a děkuji za pěkný páteční kulturní zážitek.
Vlk  10 %
20.2.2017 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Představení 2/2017.
Kritika je snadná, ale v tomto případě se jí neubráním. Je mi líto mnoha věcí, je mi líto zbytečně snahy herců, kteří se museli trápit s takovým kusem. Je mi líto času, který jsme na této hře s manželkou promrhali. Je mi líto, že autorovi sebereflexe nezabránila kus pustit do světa a je mi líto, že Divadlo Antonína Dvořáka nemá dramaturgii s vkusem, jak jinak si totiž vysvětlit, že hru dali do programu. Spolu s Dívčí válkou odehranou v DOV jsou to dvě nejhorší představení, která jsem v posledních letech viděl. Jen slušnost k hercům mi zabránila v odchodu během hry.
Terrisek  70 %
8.2.2017 | 37 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.