Národní divadlo moravskoslezské

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné stránka na Facebooku Divadlo Jiřího Myrona, Divadlo Antonína Dvořáka
Nejbližší představení:
20.03. (Út) 18:30 Sissi (Útěky Alžběty Rakouské)
21.03. (St) 18:30 Fantom Londýna
21.03. (St) 18:30 Paní Bovaryová
22.03. (Čt) 18:30 Fantom Londýna
23.03. (Pá) 18:30 Peer Gynt
Nejbližší představení:
20.03. (Út) 18:30
Sissi (Útěky Alžběty Rakouské)
21.03. (St) 18:30
Fantom Londýna
21.03. (St) 18:30
Paní Bovaryová
22.03. (Čt) 18:30
Fantom Londýna
23.03. (Pá) 18:30
Peer Gynt
Adresa - Divadlo Antonína Dvořáka: Smetanovo náměstí 8a, Ostrava [zobrazit na mapě]
[tram 4-6-10-12-14 Výstaviště]
Adresa - Divadlo Jiřího Myrona: Čs. legií 14, Ostrava [zobrazit na mapě]
[tram 1-2-4-6-9-11-12-14 Stodolní]
Pokladna: po 12-17, út-pá 8-17, so 8-13 (pokladna předprodeje vedle DJM)
Předprodej: průběžně od zveřejnění hracího plánu (až šest měsíců předem)
Začátky: 18.30, o víkendech i 15.00
Připravuje se:
Teror - Ferdinand von Schirach (duben, Divadlo loutek)
Řeči léčí - Christopher Hampton (duben, Divadlo loutek)
Maškaráda čili Fantom opery - Terry Pratchett, Stephen Briggs (červen, Divadlo Antonína Dvořáka)
Kočky - Thomas Stearns Eliot, Andrew Lloyd Webber (září, Divadlo Jiřího Myrona)
Rok na vsi - Alois Mrštík, Vilém Mrštík (říjen, Divadlo Jiřího Myrona)
Naše třída - Tadeusz Słobodzianek (listopad, Divadlo Antonína Dvořáka)
Nakročeno k derniéře:
Obyčejný život neboli Tělo a bitevní pole (březen)
Španělská muška (březen)
Veselé paničky windsorské (březen)
Fantom Londýna (březen)
Mučedník (duben)
Škola pro ženy (květen)
Ples v opeře (červen)
Ceny vstupenek:
400-280 Kč (muzikál)
380-260 Kč (činohra)
250 Kč (studiová představení)
Národní divadlo moravskoslezské - kliknutím otevřete fotku ve větší velikosti
ředitel:
Jiří Nekvasil
umělecké vedení:
Vojtěch Štěpánek (činohra),
Gabriela Petráková (opereta, muzikál)

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)


Z tiskových zpráv (22)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: sezonní variabilní pevné řady se slevou 30 % (pro studenty a seniory se slevou 50 %). Místa si lze vybrat. Předplatitelé znají předem všechny termíny.
  • Zlatá karta NDM - kumulovaná sleva pro držitele karty 5-60 %.
  • Večerní pokladny v jednotlivých divadlech otevřeny hodinu před představením.
  • Inscenace Obyčejný život neboli Tělo a bitevní pole je uváděna v Divadle loutek (alternativní scéna).

Repertoár - Divadlo Antonína Dvořáka

Šťastni ve třech - Eugène Labiche
Premiéra: 25.1.2018. Překlad: Marek Stašek. Dramaturgie: Adam Gold. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Marcela Lysáčková. Hudba: Nikos Engonidis. Režie: Janusz Klimsza.
Milostný mnohoúhelník po francouzsku od mistra francouzské frašky. Poklidně spokojené manželství pana Marjavela a jeho druhé ženy Hermance je o to spokojenější, je-li u nich rodinný přítel Ernest. I jeho strýc Jobelin má k Marjavelům pevnější pouto, než by se na první pohled zdálo. K proměně rodinného klidu v sérii nečekaných a občas bláznivých situací značně přispěje nový buranský sluha, který se svou krásnou mladou ženou dorazí až z Alsaska. Dosavadní služebná Petunie navíc nemůže dostat výpověď, protože nejspíš něco ví. Otázkou však je, co ví kočí. A kdo ví, jak to vůbec bylo s první paní Marjavelovou...?
Paní Bovaryová - Gustave Flaubert, Veronika Vavroušková
Premiéra: 16.11.2017. Překlad románu: Dana Melanová. Dramaturgie: Alice Olmová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Alena Schäferová. Režie: Peter Gábor.
Adaptace francouzského románu, jenž patří mezi základní kameny světové literatury. Hořký příběh o sladké dívce a její ztrátě iluzí. Mladá Ema touží žít a snít a její až po uši zamilovaný muž Karel by jí rád splnil, co jí na očích vidí. To, po čem Ema skutečně touží, jí však dát nemůže. Romantické sny se utápí v propastné ordinérnosti a všudypřítomné nudě francouzského maloměsta a touha po vzrušení je čím dál větší...
Je úchvatná! - Peter Quilter
Premiéra: 3.11.2016. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Sylvie Rubenová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudební spolupráce: Vlastimil Ondruška. Výběr hudby a režie: Peter Gábor.
Skutečností inspirovaný příběh zpěvačky Florence Foster Jenkins, která věřila ve svůj úžasný soprán, přestože ve skutečnosti zpívala příšerně falešně...
Deník mého otce aneb Příběh opravdického člověka - Pavel Vilikovský, Miro Dacho  (2:25)
Premiéra: 21.1.2016. Překlad románu: Katarína Pivovarová, Marek Pivovar. Dramaturgie: Sylvie Rubenová. Scéna: Juraj Kuchárek. Kostýmy: Martin Kotúček. Hudební spolupráce: Vlastimil Ondruška. Režie: Lukáš Brutovský.
Divadelní podoba slovenského deníkového románu, precizní a zároveň vtipný pohled na „opravdivého“ člověka v širších souvislostech. Malé soukromé dějiny se prolínají s těmi velkými – společenskými. Hrdina ve vleku existenciální moci touží stále vášnivěji po štěstí a úspěchu, a tak si ani nevšímá, jakých pošetilých kroků se dopouští. Cesta do hlubin „znormalizované“ (nejen) slovenské duše aneb co všechno se musí stát, aby se o vás nezajímala ani manželka, ani milenka, a dokonce ani „estébák“...
Škola pro ženy - Molière  (1:55)
Premiéra: 19.3.2015. Překlad: Svatopluk Kadlec. Dramaturgie: Dagmar Radová. Výprava: Marta Roszkopfová. Výběr hudby a režie: Janusz Klimsza. Poslední uvedení: květen 2018.
Klasická komedie nejznámějšího francouzského dramatika o tom, že ženu nevychováš. Arnolf, nelítostný kritik všech manželů a jejich parohaté hlouposti, se na stará kolena rozhodne oženit. Ovšem, aby se nemusel potýkat s rutinou manželských problémů a nedorozumění, která zapříčiňují ženy, pečlivě si vychovává svou nastávající od útlého věku. Představy a záměr se ale minou s realitou a tento výchovný experiment se stává školou života především pro samotného Arnolfa...
Večeře - Herman Koch, Kees Prins  (1:40x)
Premiéra: 13.11.2014. Překlad: Marta Kostelecká. Dramaturgie: Marek Pivovar. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Alena Schäferová. Výběr hudby a režie: Peter Gábor.
Strhující drama podle úspěšného románu. Dva rodinné páry si vyjdou na večeři do luxusní restaurace. Jejich cílem ovšem není pouze holdovat dobré krmi. Během jednotlivých chodů opulentního hodokvasu se snaží zaujmout postoj k nelidským zločinům svých dětí – rozhodují se, zda se mají pokusit jejich jednání zatajit, nebo se k němu postavit čelem. Vše komplikuje fakt, že jeden z mužů je opozičním politikem, jemuž je předpovídána velká budoucnost...
Hodina před svatbou - Pere Riera  (1:40x) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 19.1.2017. Překlad: Romana Redlová. Úprava: Ivana Slámová. Dramaturgie: Sylvie Rubenová. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Marcela Lysáčková. Režie: Janusz Klimsza. Poslední uvedení: prosinec 2017.
Rodinné drama o střetu osobních a obchodních zájmů. Předsvatební veselí odkrytím firemní intriky roztáčí sérii dramatických situací, v nichž na povrch vyplouvají rodinná tajemství a lži. Každý se cítí jako oběť, nikdo není bez viny a nic už nelze vzít zpátky...
Jak důležité je mít Filipa - Oscar Wilde  (2:20) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 18.10.2012. Překlad: Pavel Dominik. Úprava: Klára Špičková, Vít Vencl. Dramaturgie: Klára Špičková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Dana Hávová. Režie: Vít Vencl. Poslední uvedení: červen 2017.
„Lehkovážná komedie pro vážné lidi“ od velikána konverzační komedie. Dva mladí gentlemani si pohrávají s pravdou, jen aby vnesli do svého poklidného venkovského života trochu vzrušení. Jejich imaginární přátelé jim ale začnou přerůstat přes hlavu v okamžiku, kdy našim hrdinům poplete hlavu láska...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 15.3.2018