Národní divadlo moravskoslezské

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Divadlo Jiřího Myrona, Divadlo Antonína Dvořáka, Divadlo „12“
Nejbližší představení:
21.6.19:00Hornické vdovy
vstupenky
24.6.Po19:00Hornické vdovy
vstupenky
25.6.Út19:00Interview
vstupenky
26.6.St19:00Jonáš a tingl-tangl
vstupenky
27.6.Čt19:00Jonáš a tingl-tangl
vstupenky
21.6.19:00 vstupenky
Hornické vdovy
24.6.Po19:00 vstupenky
Hornické vdovy
25.6.Út19:00 vstupenky
Interview
26.6.St19:00 vstupenky
Jonáš a tingl-tangl
27.6.Čt19:00 vstupenky
Jonáš a tingl-tangl
Adresa: Divadlo Antonína Dvořáka: Smetanovo náměstí 8a, Ostrava [zobrazit na mapě]
[tram 4-10-12-14 Výstaviště]
Adresa: Divadlo Jiřího Myrona: Čs. legií 14, Ostrava [zobrazit na mapě]
[tram 1-2-4-6-8-11-12-14 Stodolní nebo Elektra]
Adresa: Divadlo „12“: Čs. legií 12, Ostrava [zobrazit na mapě]
[tram 1-2-4-6-8-11-12-14 Stodolní nebo Elektra]
Pokladna: po 12-17, út a čt 8-13, 13.30-15.30, st 8-13, 13.30-17, pá 8-12
Předprodej: průběžně od zveřejnění hracího plánu (až pět měsíců předem)
Začátky: 18.30 nebo 19.00, o víkendech i 16.00
Připravuje se:
Discoteca Paraiso - Roland Schimmelpfennig (říjen 2024, Divadlo „12“)
Ťululum - Georges Feydeau (listopad 2024, Divadlo Antonína Dvořáka)
Elisabeth - Michael Kunze, Sylvester Levay (prosinec 2024, Divadlo Jiřího Myrona)
Ptáci - Wajdi Mouawad (únor 2025, Divadlo Antonína Dvořáka)
Guru Tartuffe - Molière, Tomáš Svoboda (duben 2025, Divadlo Antonína Dvořáka)
Mamma Mia! - Catherine Johnson, Benny Andersson, Björn Ulvaeus (duben 2025, Divadlo Jiřího Myrona)
Soumrak nad krajinou - Marius von Mayenburg (duben 2025, Divadlo „12“)
Krvavá svatba - Federico García Lorca (červen 2025, Divadlo Jiřího Myrona)
ABBA / Scény z manželského života - Pavel Klusák (červen 2025, Divadlo „12“)
Zkouška orchestru - Federico Fellini
Nakročeno k derniéře:
Rebecca (duben 2025)
Ceny vstupenek:
600-400 Kč (muzikál)
480-360 Kč (činohra)
500-400 Kč Divadlo „12“
Národní divadlo moravskoslezské - kliknutím otevřete fotku ve větší velikosti
ředitel:
Jiří Nekvasil
umělecké vedení:
Vojtěch Štěpánek (činohra),
Gabriela Petráková (opereta, muzikál)

Herci, tvůrci, autořiPřání, pochvaly, stížnosti (1)

Z tiskových zpráv (83)

Hodnocení inscenací
Poznámky a upozornění:
  • Zde prezentovaný repertoár vícesouborového Národního divadla moravskoslezského není kompletní. Tento portál (dle svého deklarovaného zaměření) zatím z kapacitních důvodů eviduje pouze inscenace činoherní a muzikálové/operetní. Pro získání informací publicistického či databázového charakteru o inscenacích z oborů opera a balet navštivte, prosím, specializované portály.
  • Předplatné: sezonní (široká nabídka předplatitelských skupin se slevou).
  • Večerní pokladny v jednotlivých divadlech otevřeny hodinu před představením.

Repertoár - Divadlo Antonína Dvořáka

Médea - Eurípidés
Premiéra: 27.4.2024. Překlad: Petr Borkovec, Matyáš Havrda. Dramaturgie: Norbert Závodský. Scéna: Petr Vítek. Kostýmy: Martin Chocholoušek. Hudba: David Hlaváč. Režie: Jakub Šmíd.
Jedna z nejslavnějších antických tragédií na téma zrady a pomsty, ale i opuštění. Snad žádná jiná postava v dějinách divadla nebudí tolik vášní jako ona! Médea – žena, která z lásky k Iásonovi zradila svého otce, zabila bratra a navždy opustila vlast. Následovala ho do Řecka a porodila mu dvě děti. Po pár letech ale musí uvolnit místo jiné ženě, mladší královské dceři. A tak se rozhodne pro pomstu, během které spáchá nejhorší čin, jakého se matka může dopustit… Co se stane, když lásku a věrnost nahradíme sobectvím a pragmatismem? Jaké strašné zápasy a oběti nás pak čekají?
14!  
Ztraceni v Yonkers - Neil Simon
Premiéra: 20.1.2024. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Norbert Závodský. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Marcela Lysáčková. Výběr hudby a režie: Janusz Klimsza.
Ceněná hra slavného amerického dramatika s velkou dávkou humoru. Příběh o hledání osobní svobody, o dospívání, o lidech, kteří zraňují druhé, protože se jinak neumí bránit světu, který je daleko brutálnější a cyničtější než oni sami. Léto 1942. Patnáctiletému Jayovi a o dva roky mladšímu Artymu končí bezstarostné dětství. Musí se vyrovnat nejen se smrtí matky, ale i s novým životem u přísné babičky v newyorském předměstí Yonkers. Oba kluci se stávají svědky jejího bezcitného chování ke zbývajícím členům rodiny a brzy zjišťují, že ani zmrzlinové poháry nejsou tak ledové jako vztahy kolem nich. Naštěstí přijíždí strýček Louie. Ale proč se na něho vyptávají místní mafiáni...?
Goldoni po ostravsku aneb Sluha dvou pánů - Tomáš Svoboda  (2:15)
Premiéra: 18.9.2021. Podle hry Carla Goldoniho „Sluha dvou pánů“. Úprava a dramaturgie: Adam Gold. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Lenka Odvárková. Hudba: Jiří Hájek. Pohybová spolupráce: Jana Ryšlavá. Režie: Tomáš Svoboda.
Ostravská adaptace slavné Goldoniho komedie „Sluha dvou pánů“. Děj hry je zasazen do Ostravy, postavy mluví současným jazykem, navíc okořeněným krásami rozličných českých dialektů. V centru podívané plné veselých záměn a nedorozumění se ocitá vychytralý asistent Truf. Pomáhá rozplétat milostné zápletky, umí, vyřeší, odpracuje, a ještě si stihne odpočinout. Tak kdo by nechtěl využívat benefitů od dvou zaměstnavatelů? Jen zařídit, aby to dlouho neprasklo...
15!  
Nora - Henrik Ibsen  (2:30)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 20.5.2023. Překlad: František Fröhlich. Dramaturgie: Norbert Závodský. Scéna: Matěj Sýkora. Kostýmy: Radka Vyplašilová. Hudba a texty písní: Vladivojna La Chia. Pohybová spolupráce: Jan Bárta. Režie: Pavel Gejguš.
Poslední uvedení: duben 2024.
Slavné drama. „Nora Helmerová nadšeně zdobí stromeček a chystá dárky pro své děti i manžela. A z té radosti si tajně vyhazuje z kopýtka a mlsá zapovězenou makronku. Pan bankovní ředitel Torvald Helmer hrozí prstem, snad naše veveřička nemlsala, ví přece, že nesmí, aby se jí nezkazily zoubky, aby neztloustla. Pak odchází do pracovny. Má opět důležité povinnosti. Nerušit! Šťastná budoucnost září na obzoru jako maják na pobřeží fjordu. Kdyby jen kolem pořád neobcházel ten protivný Krogstad! Co pořád chce? Jde z něj taková hrůza! Co je to za dopis, který vhodil do schránky? Otevřeme ho až po svátcích, přece si teď nebudeme kazit rodinné štěstí...“
Marie Antoinetta - Stefan Zweig, Markéta Bocková, Pavel Gejguš, Vojtěch Štěpánek  (2:30)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 11.3.2023. Překlad románu: Bedřich Vaníček. Dramaturgie: Norbert Závodský. Výprava: David Janošek. Výběr hudby a režie: Vojtěch Štěpánek.
Poslední uvedení: květen 2024.
Adaptace historického románu. Strhující příběh, na jehož konci zní mrazivý svistot padající gilotiny. Život jedné ženy zrcadlící bouřlivé dějinné události, které přerodily Evropu a daly vznik moderní republice. Patnáctiletá Marie Antoinetta, dcera Marie Terezie, byla z politických důvodů provdána za mladého francouzského krále Ludvíka XVI. Brzy si manýry pompézního dvora v paláci ve Versaille osvojila natolik, že se stala rokokovou ikonou, královnou módy, přepychu a rozmařilého plýtvání. Královnino rozhazování kontrastovalo se stoupající bídou francouzského lidu, díky čemuž se stala symbolem vší neřesti a plýtvání a jednou z nejpodstatnějších rozbušek Velké francouzské revoluce. A stejně tak rychle, jako osud vynesl Marii Antoinettu na vrchol slávy a obdivu, ji také srazil do nenávisti a potupy...

ARCHIV INSCENACÍ

Již neaktivní scény / soubory: divadelní klub | Divadlo A.Dvořáka (zkušebna)


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 14.6.2024