Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Jiřího Myrona]

libreto a texty písní: Michael Kunze
hudba: Sylvester Levay

Rebecca

Premiéra: 9.3.2017. Podle románu Daphne du Maurier „Mrtvá a živá“. Překlad: Michael Prostějovský. Dramaturgie: Pavel Bár. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Choreografie: Ladislav Cmorej. Dirigenti: Marek Prášil, Jakub Žídek. Režie: Gabriela Haukvicová-Petráková.
3:00


Napínavý kriminální muzikál podle známého románu, který úspěšně zfilmoval i Alfred Hitchcock. Titulní hrdinka Rebecca se vůbec na scéně neobjeví, protože na začátku příběhu je již mrtvá. Přesto se stínem zemřelé Rebeccy musí neustále zápasit mladá žena, která přišla do domu jako druhá manželka bohatého šlechtice Maxima de Wintera...
Katarína Hasprová - Cena Thálie 2017
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jan Pařízek 70 %
(zadáno: 9.10.2017, počet hodnocení: 728)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel pro mě spíše lehké zklamání. Díky nadšeným ohlasům jsem měl příliš vysoká očekávání. Z mého pohledu určitě stále vydařený muzikál, ale bez nějakého silnějšího dopadu a s relativně průměrnou hudbou. První část příliš natahovaná, rozvleklá a relativně předvídatelná. Druhá má sice poloviční délku, ale je dvakrát tak silnější a zajímavější. Herecké a pěvecké výkony však veskrze velmi dobré, zvláště pak skvělá M. Horká a V. Prášil Gidová. Trochu slabší mi přišel T. Vlček. Hodně povedená je rozhodně celá výprava: scéna, kostýmy i projekce. Opravdu škoda, že chybí výraznější hudební motiv.
Jiří Landa 90 %
(zadáno: 17.4.2017, počet hodnocení: 2828)
přínosný / zajímavý komentář
Přesně takto si představuji syntézu všech inscenačních složek - ať už se jedná o hudební stránku, herectví, zpěv, ale také lihgt design a především filmové dotáčky, které jsou v tomto případě nedílnou a především obohacující součástí muzikálu. Celému dění vládne M. Horká, která naprosto přesně vystihla charakter své postavy paní Danversové, navíc si zdařile pohrávala s její "tajemnou vizáží". V podobných superlativech lze hovořit i o hlavní dvojici T. Novotný a V. Prášil Gidová. Ostatně celé početné obsazení bylo velmi vyrovnané. V Ostravě je k vidění muzikálová inscenace světových parametrů.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Neja 100 %
(zadáno: 30.12.2018, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení, vynikající Hasprová, Vlček, Prášil Gidová, Savka...
AlenaK 60 %
(zadáno: 25.3.2018, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Po velkém očekávání, na které mě připravili dlouhodobě stabilní divácké ohlasy se dostavilo menší zklamání. Měla jsem možná jen smůlu na horší reprízu, ale v první řadě zvuk, který byl od začátku nevyvážený, pozdní zapnuté mikrofony působili rušivě. Lukáš Vlček na mě nezapůsobil příliš autenticky, oproti tomu démonická Michaela Horká byla naprosto dokonalá a její scény patřili pokaždé k vrcholu dramatičnosti. A s ostatními opět jako na houpačce, někdo zasvítil, jiný zapadl. Nakonec jsem si ale představení užila a pořád, zvláště díky dílu samotnému, jde o nadprůměr.
Michaela Kunčarová 90 %
(zadáno: 22.2.2018, počet hodnocení: 58)
PavelK 80 %
(zadáno: 12.2.2018, počet hodnocení: 197)
Abigail7 80 %
(zadáno: 19.11.2017, počet hodnocení: 222)
přínosný / zajímavý komentář
85% - Muzikál, jak má být, má vše, co mít má. Skvělou hudbu, silný příběh, navíc je skvěle inscenovaný: scéna, kostýmy, choreografie, vše se povedlo. Strašně ráda bych dala i víc, ale ubližuje tomu špatný zvuk - sborům a občas ani sólistům prostě není rozumět - a rozčilovaly mě některé projekce - ty abstraktní, které některé scény provázely zjevně proto, aby se něco dělo - byla bych vážně ráda, kdyby už tvůrci obecně pochopili, že někdy méně může být více. Kvituji dobré obsazení - zejm. M. Šnytová a T. Novotný byli skvělí - ale obecně všech. (Jen M. Horká pro mě byla velkým zklamáním.)
Irena 90 %
(zadáno: 12.11.2017, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Velice se povedlo přenesení románu na divadelní scénu včetně pocitů a charakterů postav. Při vystoupeních paní Danversové šel mráz po zádech. Z výkonu Michaely Horké jsem byla nadšená a musím souhlasit s ostatními - to je výkon na Thálii. Skvělý Lukáš Vlček, výborní Tomáš Savka, Juraj Čiernik, Veronika Prášil Gidová.
Rejpalka 80 %
(zadáno: 21.10.2017, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Jeden z vrcholů letošní sezóny, naprosto unikátní dílo, které má pár mušek (jako např. taneční stíny) ale i tak vtáhne diváky do děje. Skvělí hlavní představitelé -jak pánové Vlček a Novotný tak dámy Šnytová a Gidová. Korunou je ale vynikající Michaela Horká jako paní Danversová. Měla jsem z jejího obsazení obavy, ale naprosto mě uzemnila. Zatím její nejlepší role a jestli nedostane nominaci na Thálii tak je komise slepá nebo hluchá. Ostrava puts Praha to shame....
VasekM 100 %
(zadáno: 9.10.2017, počet hodnocení: 159)
přínosný / zajímavý komentář
Nemám slov... Úžasné, dokonalé, božské!!! Překrásná hudba, texty, scéna, neuvěřitelná Michaela Horká. Z jejího zpěvu a herectví běhá mráz po zádech. Zasloužila by si Cenu Thalie za roli Mrs. Danversové! Skvělí byli také Martina Šnytová, Veronika Prášil Gidová, Lukáš Vlček, Juraj Čiernik a Lenka Bartolšicová. Tento muzikál bych mohl vidět pořád. Všem vřele doporučuji!
Víťa84 80 %
(zadáno: 8.10.2017, počet hodnocení: 77)
Antonio 100 %
(zadáno: 8.10.2017, počet hodnocení: 60)
přínosný / zajímavý komentář
Ted jsem se vrátil z Rebecci z 8.10. plný dojmů bylo to prostě úžasné , krásné , dokonalé , perfektní , Michaela Horká ve svoji roli zpěvu mě šel mráz po zádech stálý mi všechny chlupy všude....Veronika Gidová i Tomáš Vlček taky moc šikovný moc moc chválím perfektní ....Všem hercům dávám jedničky z hvězdičkou a přeji hodně spokojených diváků...Určitě si zajděte na Rebeccu kulturní zážitek zaručen....
Cindy.92 100 %
(zadáno: 17.6.2017, počet hodnocení: 303)
přínosný / zajímavý komentář
Původně jsem chtěla dát 90 %, protože 100% JChS mě zaujal v NdM více (a to i na podruhé), ale takto rozdílné kusy nejspíš nelze v tomto ohledu srovnávat. Rebecca ve mě po představení zanechala pocity zdlouhavého předvídatelného příběhu s hudebním aranžmá, které připomínalo hned několik muzikálů v jednom, což mě trochu zklamalo. Později jsem ale docenila opravdu neuvěřitelné výkony celého ansáblu, vč. sólistů M. Horké, M. Šnytové a L. Vlčka, taneční čísla a vlastně celkové pojetí muzikálu vč. např. filmových dotáček či hořících schodů. Kýžený efekt se tak nakonec přeci jen dostavil ;)
Kapybara_2 90 %
(zadáno: 19.5.2017, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Velký zážitek. Mrazivé, tajemné, dojemné i napínavé. Skvěle zazpívané i zahrané, výprava i filmové dotáčky na vysoké úrovni. Vše do sebe dokonale zapadá. Rebeccu by měl vidět každý, kdo považuje muzikál za podřadný žánr - už by pak něco podobného určitě netvrdil...
Čiko 70 %
(zadáno: 18.5.2017, počet hodnocení: 594)
přínosný / zajímavý komentář
Přijde mi to vydařené a klobouk dolů před Míšou Horkou - dokonalá. Líbí se mi určitá mystika, skoro až hororové prvky, není to na divadle tak běžné... Přesto to pro mě není takový ten TOP muzikál..
EliAn 100 %
(zadáno: 11.5.2017, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Krásná hudba, zajímavý příběh, zdařilá výprava! Role Já snad napsaná Martině Šnytové přímo na míru, nikdy nás v ničem nezklamala, ale tato role jí sedí náramně! S Tomášem Novotným jsou krásná dvojice pěvecky i herecky i vizuálně. V roli paní Danversové nás Katarína Hasprová úplně dostala nejenom zpěvem, ale i herecky, byla fantasticky hrůzostrašná! Tradičně skvělý Tomáš Savka a spousta dalších.
PetaSk 90 %
(zadáno: 30.4.2017, počet hodnocení: 8)
Fedorocko 90 %
(zadáno: 28.4.2017, počet hodnocení: 447)
přínosný / zajímavý komentář
Michaela Horká opravdu výborný výkon.Velmi zdařilé představení.Nádhera.
Martin21 100 %
(zadáno: 26.4.2017, počet hodnocení: 304)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál REBECCA je pro mě jeden z nejzajímavější, ale hlavně nejnapínavějších vůbec. Výkony VŠECH účinkujících v hlavních rolích velmi zdařilé a uvěřitelné (alternace Šnytová, Novotný, Savka), až na Michaelu Horkou, která roli Mrs. Danvers ztvárnila pro mne naprosto fascinujícím způsobem! Za tuto roli by zasloužila minimálně nominace na Thálii. Dílo oplývá krásnou hudbou a velmi povedeným překladem M. Prostějovského. Myslím si, že se jedná o zatím nejlepší muzikál této divadelní sezóny :-)!!!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.