Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Jiřího Myrona]

Rebecca

Premiéra: 9.3.2017 | 3:00
Podle románu Daphne du Maurier „Mrtvá a živá“. Překlad: Michael Prostějovský. Dramaturgie: Pavel Bár. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudební nastudování: Marek Prášil. Pěvecké nastudování: Alexandra Borodulina, Jiří Janík, Vlastimil Ondruška, Marek Prášil, Jakub Žídek. Choreografie: Ladislav Cmorej. Dirigenti: Marek Prášil, Jakub Žídek. Režie: Gabriela Haukvicová-Petráková.
Poslední uvedení: duben 2024.
Napínavý kriminální muzikál podle známého románu, který úspěšně zfilmoval i Alfred Hitchcock. Titulní hrdinka Rebecca se vůbec na scéně neobjeví, protože na začátku příběhu je již mrtvá. Přesto se stínem zemřelé Rebeccy musí neustále zápasit mladá žena, která přišla do domu jako druhá manželka bohatého šlechtice Maxima de Wintera...
Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
83 %
83401000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Iva Bryndová 80 % Tip Iva Bryndová
Jan Pařízek 70 %
Jiří Landa 90 % Tip Jiří Landa
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
12.3.Út18:30 vstupenky
23.3.So18:30 vstupenky
14.4.Ne16:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (44)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
18.2.2019 | 1115 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Muzikál oplývá melodickou hudbou, jejíž motivy se možná nevryjí hned do paměti, ale která je pestrá a přitom vhodně doplňuje příběh. Zápletka je sice chytlavá a člověk očekává, kam se bude ubírat, ale přece jen přes tři hodiny trvajícímu představení by krácení pomohlo. Hlavně v první části dramatičnost trochu pokulhává. V.Prášil Gidová a T.Novotný podávají v hlavních rolích velmi dobré výkony, nicméně všechny zastiňuje M.Horká jako Paní Danversová. Po celou dobu drží masku chladné a nebezpečné ženy, která ovládá panství Manderlay. Ucho diváka potěší i zdařilé přebásnění M.Prostějovského. (více v článku na blogu)
Iva Bryndová  80 %  Tip Iva Bryndová
19.11.2017 | 511 hodnocení
+ souhlasím
85% - Muzikál, jak má být, má vše, co mít má. Skvělou hudbu, silný příběh, navíc je skvěle inscenovaný: scéna, kostýmy, choreografie, vše se povedlo. Strašně ráda bych dala i víc, ale ubližuje tomu špatný zvuk - sborům a občas ani sólistům prostě není rozumět - a rozčilovaly mě některé projekce - ty abstraktní, které některé scény provázely zjevně proto, aby se něco dělo - byla bych vážně ráda, kdyby už tvůrci obecně pochopili, že někdy méně může být více. Kvituji dobré obsazení - zejm. M. Šnytová a T. Novotný byli skvělí - ale obecně všech. (Jen M. Horká pro mě byla velkým zklamáním.)
Jan Pařízek  70 %
9.10.2017 | 890 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel pro mě spíše lehké zklamání. Díky nadšeným ohlasům jsem měl příliš vysoká očekávání. Z mého pohledu určitě stále vydařený muzikál, ale bez nějakého silnějšího dopadu a s relativně průměrnou hudbou. První část příliš natahovaná, rozvleklá a relativně předvídatelná. Druhá má sice poloviční délku, ale je dvakrát tak silnější a zajímavější. Herecké a pěvecké výkony však veskrze velmi dobré, zvláště pak skvělá M. Horká a V. Prášil Gidová. Trochu slabší mi přišel T. Vlček. Hodně povedená je rozhodně celá výprava: scéna, kostýmy i projekce. Opravdu škoda, že chybí výraznější hudební motiv.
Jiří Landa  90 %  Tip Jiří Landa
17.4.2017 | 3021 hodnocení
+ souhlasím
Přesně takto si představuji syntézu všech inscenačních složek - ať už se jedná o hudební stránku, herectví, zpěv, ale také lihgt design a především filmové dotáčky, které jsou v tomto případě nedílnou a především obohacující součástí muzikálu. Celému dění vládne M. Horká, která naprosto přesně vystihla charakter své postavy paní Danversové, navíc si zdařile pohrávala s její "tajemnou vizáží". V podobných superlativech lze hovořit i o hlavní dvojici T. Novotný a V. Prášil Gidová. Ostatně celé početné obsazení bylo velmi vyrovnané. V Ostravě je k vidění muzikálová inscenace světových parametrů.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kavěna  90 %
14.6.2022 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Zatím nejlepší ostravský muzikál. Příběh vtáhne člověka do děje a do poslední chvíle neví jak dej dopadne. Výborný výkon Míši Horké která umí na diváky působit tak tajemně až z toho mrazí. Samozřejmě výkon Tomáše Novotného a Veroniky Gidove také excelentní.
Muzikalovy.fanda  90 %
31.3.2022 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Naprostá pecka. Úžasná hudba, perfektní výkony. Nepřekonatelná je Horká jako Paní Danversová. Jediným nedostatkem jsou často krkolomné Prostějovského texty.
Adamek2555  100 %
28.3.2022 | 11 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Muzikál Rebecca jsem viděl dosud 4x a mohu jej vřele doporučit. Krásná hudba, silný příběh, skvělá scéna, výborné výkony sólistů i company.. Alternace jsou velmi vyrovnané, i když pro mě je Míša Horká a její paní Danversová naprosto nepřekonatelná. Z jejího pohledu mě vždycky mrazí :-)
Ostravacka  100 %
11.1.2022 | 99 hodnocení
+ souhlasím
Rebecca je muzikál,který můžu vidět několikrát a vždy mě znovu uchvátí.Přestavení vládne především M. Horká jako paní Daversová,která podává naprosto precizní výkon ze kterého až mrazí.K. Hasprová mě v této roli nezaujala.Samozřejmě musím vyzdvihnout obě představitelky Já, M. Vlčkovou a V. Prášil Gidovou a představitele Maxima,T. Novotného a L. Vlčka, kteří jsou výborní.V menších rolích zaujmou také R. Harok/T.Savka,S. Jungová a T. Kavecká.Company je rovněž skvělá.Muzikál je tvořen napínavým příběhem,krásnou hudbou,písněmi,kulisami i kostýmy.Dle mého nejkrásnější muzikál,který lze u nás vidět.
Guildenstern  70 %
28.9.2021 | 434 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál jako by už napsaný podle příručky pro autory úspěšných titulů obsahuje všechny důležité ingredience, bohužel (zejména v první polovině) jich je až příliš mnoho, zkrácení jako ve Vídni by výsledku prospělo. V Ostravě se s Rebeccou potkali šťastně, dobře udělaná scéna, projekce dotvářející atmosféru, povedené přebásnění, profi company a vyrovnané alternace, o trochu více mě zaujali M. Vlčková a T. Novotný. Kreace M. Horké je opravdu divácky atraktivní a zaslouženě odstartovala vlnu její popularity.
KatkaL  90 %
1.5.2020 | 11 hodnocení
+ souhlasím
První část by potřebovala osekat, jinak nemám co vytknout. Obsazení je skvělé, prozatím se mi líbily všechny alternace. Jediný, kdo tam nesedí je L. Olma jako Ben, ale i ten se dá zkousnout.
Makaluzo1  30 %
14.2.2020 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Ostravské uvedení muzikálu Rebecca autorské dvojice M.Kunze-S.Levay, jenž měl premiéru v roce 2006, je velkým zklamáním. Snad proto, že hudebně Rebecca zestárla, snad proto, že to není muzikál superlativů, snad proto, že má vlastně jen jednu známou melodii. A ta se do omrzení opakuje. Režisérka v DJM položila důraz na davové scény company, leč bez nápadité choreografie. Filmové dotáčky dílku rovněž neprospěly. Muzikál koketuje s operetkou. Navíc hercům často není vůbec rozumět a ani výkony nepřesvědčí. Škoda. Psáno z reprízy 22.9.2019
Žíža  90 %
24.9.2019 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Co o tomto muzikálu říci. Asi to, že je to herecký a pěvecký koncert jedné postavy- paní Danversová v podání Míši Horké je prostě geniální. Při jejím projevu člověku prostě běhá mráz po zádech! A pohled, který vrhne na hlavní představitelku při pokusu o bližší seznámení je tak mrazivý, že by zamrzlo i peklo. Samozřejmě i další postavy jsou výborně zahrané a odzpívané - namátkou Jack Fawell (jak Savka tak i R. Hárok), skvělý Ben Honzy Vlase ( člověk má pocit, že to snad ani nehraje)?
Nechápu, že nominaci na Thálii získala Hasprová a ne Míša - bez ní by mé body byly každopádně výrazně nižší.
honzy  60 %
23.9.2019 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Napínavý krimimuzikál S.Levaye a M.Kunzeho REBECCA uváděný v NDMS svým zpracováním i provedením se řadí k úspěšným dílům uváděných v Ostravě,ovšem u Rebeky je největším nedostatkem hudební složka.(tak jak S.Levay složil hudbu,kde se prolíná více hudebních žánrů,až místy sklouzává k operetce)bohužel snižuje celkový dojem.Největší umělecký výkon podává M.Horká v roli komorné,která si zaslouží pochvalu.U ostatních herců již špičkové výkony nevidíme (Harok,Šnytová,Novotný)Muzikálu hlavně chybí emoce,které by mnohem silněji vtáhly diváka do děje.Přesto lze Rebeku určitě doporučit.Repríza 22.9.2019
Kluk.sedu  90 %
9.9.2019 | 129 hodnocení
+ souhlasím
klidně i 99% :)
RaB  100 %
14.4.2019 | 356 hodnocení
+ souhlasím
Výborný překlad, skvělá scéna, dokonalé výkony ústředních představitelek Martiny Šnytové a Michaely Horké. Zejména tyto dvě postavy a výkony těchto představitelek dělají z tohoto muzikálu nezapomenutelný zážitek.
Během celého představení jsem neustále cítil nějaké emoce, mrazení, husí kůži,... Opravdu dokonalé!!! Zejména pak Michaela Horká - její paní Danversová nemá chybu (bohužel paní Hasprová byla dobrá ale na Michaelu nestačí v hereckých částech).
Divadelní fanatička  100 %
4.3.2019 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Jeden z nejlepších muzikálů, co jsem viděla. Miluji hudbu S.Levaye. Skvělý překlad M. Prostějovského, kulisy i kostýmy. V Ostravě jsem tento muzikál viděla 3x, takže jsem jej viděla v různých alternacích. Nejlepší obsazení ústřední trojice bylo M.Šnytová, L.Vlček a K.Hasprová. K. Hasprová dostala Thálii právem, M.Horká stejnou roli zahrála a zazpívala také dobře, ale bylo poznat, že K. Hasprová má více zkušeností a sedla jí dle mého názoru role Paní Danversové lépe. T.Novotný podal také skvělý výkon, ale L. Vlček s nádherným hlubokým hlasem ho strčil do kapsy. Velmi se mi nelíbila V.P.Gidová.
Neja  100 %
30.12.2018 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé představení, vynikající Hasprová, Vlček, Prášil Gidová, Savka...
AlenaK  60 %
25.3.2018 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Po velkém očekávání, na které mě připravili dlouhodobě stabilní divácké ohlasy se dostavilo menší zklamání. Měla jsem možná jen smůlu na horší reprízu, ale v první řadě zvuk, který byl od začátku nevyvážený, pozdní zapnuté mikrofony působili rušivě. Lukáš Vlček na mě nezapůsobil příliš autenticky, oproti tomu démonická Michaela Horká byla naprosto dokonalá a její scény patřili pokaždé k vrcholu dramatičnosti. A s ostatními opět jako na houpačce, někdo zasvítil, jiný zapadl. Nakonec jsem si ale představení užila a pořád, zvláště díky dílu samotnému, jde o nadprůměr.
Irena  90 %
12.11.2017 | 66 hodnocení
+ souhlasím
Velice se povedlo přenesení románu na divadelní scénu včetně pocitů a charakterů postav. Při vystoupeních paní Danversové šel mráz po zádech. Z výkonu Michaely Horké jsem byla nadšená a musím souhlasit s ostatními - to je výkon na Thálii. Skvělý Lukáš Vlček, výborní Tomáš Savka, Juraj Čiernik, Veronika Prášil Gidová.
Rejpalka  80 %
21.10.2017 | 202 hodnocení
+ souhlasím
Jeden z vrcholů letošní sezóny, naprosto unikátní dílo, které má pár mušek (jako např. taneční stíny) ale i tak vtáhne diváky do děje. Skvělí hlavní představitelé -jak pánové Vlček a Novotný tak dámy Šnytová a Gidová. Korunou je ale vynikající Michaela Horká jako paní Danversová. Měla jsem z jejího obsazení obavy, ale naprosto mě uzemnila. Zatím její nejlepší role a jestli nedostane nominaci na Thálii tak je komise slepá nebo hluchá. Ostrava puts Praha to shame....
DivadelniFan  100 %
9.10.2017 | 337 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nemám slov... Úžasné, dokonalé, božské!!! Překrásná hudba, texty, scéna, neuvěřitelná Michaela Horká. Z jejího zpěvu a herectví běhá mráz po zádech. Zasloužila by si Cenu Thalie za roli Mrs. Danversové! Skvělí byli také Martina Šnytová, Veronika Prášil Gidová, Lukáš Vlček, Juraj Čiernik a Lenka Bartolšicová. Tento muzikál bych mohl vidět pořád. Všem vřele doporučuji!
Antonio  100 %
8.10.2017 | 119 hodnocení
+ souhlasím
Ted jsem se vrátil z Rebecci z 8.10. plný dojmů bylo to prostě úžasné , krásné , dokonalé , perfektní , Michaela Horká ve svoji roli zpěvu mě šel mráz po zádech stálý mi všechny chlupy všude....Veronika Gidová i Tomáš Vlček taky moc šikovný moc moc chválím perfektní ....Všem hercům dávám jedničky z hvězdičkou a přeji hodně spokojených diváků...Určitě si zajděte na Rebeccu kulturní zážitek zaručen....
Cindy.92  100 %
17.6.2017 | 314 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Původně jsem chtěla dát 90 %, protože 100% JChS mě zaujal v NdM více (a to i na podruhé), ale takto rozdílné kusy nejspíš nelze v tomto ohledu srovnávat. Rebecca ve mě po představení zanechala pocity zdlouhavého předvídatelného příběhu s hudebním aranžmá, které připomínalo hned několik muzikálů v jednom, což mě trochu zklamalo. Později jsem ale docenila opravdu neuvěřitelné výkony celého ansáblu, vč. sólistů M. Horké, M. Šnytové a L. Vlčka, taneční čísla a vlastně celkové pojetí muzikálu vč. např. filmových dotáček či hořících schodů. Kýžený efekt se tak nakonec přeci jen dostavil ;)
Kapybara_2  90 %
19.5.2017 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Velký zážitek. Mrazivé, tajemné, dojemné i napínavé. Skvěle zazpívané i zahrané, výprava i filmové dotáčky na vysoké úrovni. Vše do sebe dokonale zapadá. Rebeccu by měl vidět každý, kdo považuje muzikál za podřadný žánr - už by pak něco podobného určitě netvrdil...
Čiko  70 %
18.5.2017 | 1074 hodnocení
+ souhlasím
Přijde mi to vydařené a klobouk dolů před Míšou Horkou - dokonalá. Líbí se mi určitá mystika, skoro až hororové prvky, není to na divadle tak běžné... Přesto to pro mě není takový ten TOP muzikál..
EliAn  100 %
11.5.2017 | 44 hodnocení
+ souhlasím
Krásná hudba, zajímavý příběh, zdařilá výprava! Role Já snad napsaná Martině Šnytové přímo na míru, nikdy nás v ničem nezklamala, ale tato role jí sedí náramně! S Tomášem Novotným jsou krásná dvojice pěvecky i herecky i vizuálně. V roli paní Danversové nás Katarína Hasprová úplně dostala nejenom zpěvem, ale i herecky, byla fantasticky hrůzostrašná! Tradičně skvělý Tomáš Savka a spousta dalších.
Fedorocko  90 %
28.4.2017 | 742 hodnocení
+ souhlasím
Michaela Horká opravdu výborný výkon.Velmi zdařilé představení.Nádhera.
Martin21  100 %
26.4.2017 | 452 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál REBECCA je pro mě jeden z nejzajímavější, ale hlavně nejnapínavějších vůbec. Výkony VŠECH účinkujících v hlavních rolích velmi zdařilé a uvěřitelné (alternace Šnytová, Novotný, Savka), až na Michaelu Horkou, která roli Mrs. Danvers ztvárnila pro mne naprosto fascinujícím způsobem! Za tuto roli by zasloužila minimálně nominace na Thálii. Dílo oplývá krásnou hudbou a velmi povedeným překladem M. Prostějovského. Myslím si, že se jedná o zatím nejlepší muzikál této divadelní sezóny :-)!!!
Jsaman  100 %
19.2.2024 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Jedno z nejkrásnějších představení, které může Praha Ostravě jen závidět. Viděl jsem mnohokrát a vždy jsem byl totálně nadšený. Mrs. Danvers v podání Michaely Horké je to něco, proč má smysl chodit do divadla. Rebecca je skvělá ve všech detailech: příběh, scéna, kostýmy, provedení. Ano, co se týká nákladů, nemůže si Ostrava dovolit to co Vídeň. O to víc ale vyniknou skvělé herecké, pěvecké a taneční výkony. Rebecca je to nejlepší ze současné české muzikálové scény. A vše korunuje nádherné přebásnění pana Prostějovského. Paráda. Doufám, že Rebecca z Ostravy jen tak nezmizí.
Nicol936  90 %
12.2.2024 | 11 hodnocení
Applejuice  60 %
27.3.2023 | 350 hodnocení
Martinkristek  70 %
21.2.2023 | 27 hodnocení
Divačkaobčasná  90 %
15.12.2022 | 21 hodnocení
Confused_lady84  100 %
8.5.2022 | 27 hodnocení
Anwen  60 %
23.1.2022 | 17 hodnocení
Dajcik  70 %
28.9.2021 | 280 hodnocení
Kosan  70 %
26.9.2021 | 270 hodnocení
Janka01  50 %
28.12.2019 | 23 hodnocení
Anah  90 %
2.11.2019 | 184 hodnocení
Ester_L  30 %
31.5.2019 | 125 hodnocení
Michaela Kunčarová  90 %
22.2.2018 | 58 hodnocení
PavelK  80 %
12.2.2018 | 221 hodnocení
Víťa84  80 %
8.10.2017 | 92 hodnocení
PetaSk  90 %
30.4.2017 | 8 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.