Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Jiřího Myrona]

<< Kočky | Rebecca >>

Rádce

Premiéra: 30.5.2019. Překlad: Zuzana Josková. Dramaturgie: Adam Gold. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Marcela Lysáčková. Hudba: Nikos Engonidis. Režie: Janusz Klimsza.
2:15 | Poslední uvedení: leden 2020.


Současná, důvtipná a místy fantaskní černá komedie přináší groteskní příběh o tom, co by se mohlo stát, kdyby si Josif Stalin a Michail Bulgakov, přední sovětský spisovatel a dramatik, vyměnili své role. Aby Bulgakov ochránil svoji rodinu, dílo i holý život, musí napsat oslavnou hru o Stalinovi. Jak se ale ukazuje, je to úkol těžší, než se původně zdálo. Proto jej tajně zastoupí sám Stalin, kterého ale tvorba natolik pohltí, že za něj Bulgakov začne řídit celý Sovětský svaz...
Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6031000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Sprun 80 %
(zadáno: 24.10.2019, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
85%
Rivah 30 %
(zadáno: 25.9.2019, počet hodnocení: 209)
přínosný / zajímavý komentář
Je poznat, že autor to psal "Daleko od Moskvy". Zajímavý je nápad s převrácením rolí: Stalin píšu hru a Bulgakov vládne. Komorní hra, které ublížilo veliké jeviště Myrona, Dvanáctka by byla ideální. Čapka dobrý, ostatní se snaží, ale kromě Strnada nemají moc co hrát.
Fedorocko 70 %
(zadáno: 10.6.2019, počet hodnocení: 508)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zajímavé zpracování.Výborné herecké výkony.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.