Činoherní studio Ústí nad Labem

William Shakespeare

Jindřich VI. – 2. díl

Premiéra: 28.6.2016. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Lubor Bořek. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: červen 2019.


Druhý díl málo uváděného historického dramatu. Jindřich se žení s krásnou, ale chudou princeznou Markétou. Tímto sňatkem sice Anglie přichází o velkou část francouzského území, ale prakticky končí stoletá válka. Mír je však velmi křehký. Na trůn si totiž brousí zuby vícero šlechticů a každý z nich sleduje své vlastní zájmy a uzavírá zvláštní spojenectví. Udrží Jindřich VI. své královské postavení? A kdo ze šlechticů podlehne intrikám a zemře...?
Činoherní studio Ústí nad Labem
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
63 %
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Pavel Širmer 50 %
Termíny představení
15.6. (So) 16:30 vstupenky derniéra Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Červený kostel]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 1.1.2017, počet hodnocení: 1543)
přínosný / zajímavý komentář
55 % Velmi jsem se těšil, až Činoherní studio tuto inscenaci do Celetné přiveze. Bohužel oproti prvnímu dílu tradičnější pojetí sice možná znamená, že byl děj přehlednější, ale hlavně mě to osobně mnohem méně bavilo, navíc z toho "činoherácké úlety" občas poněkud trapně trčely.
Pavel Širmer 50 %
(zadáno: 1.12.2016, počet hodnocení: 1504)
přínosný / zajímavý komentář
Druhý díl takřka neuváděné trilogie, v níž Shakespeare podrobně rozebral složité politické okolnosti. Co s nezáživným textem na dnešním jevišti? Oproti „divočejšímu“ a humorně odlehčenějšímu prvnímu dílu režisér prostřední díl koncipoval tradičněji, s občasnými odkazy k současnosti. Stal se jakýmsi můstkem k závěrečnému dílu, v němž přibydou tragické okamžiky a události se uzavřou. Herci opět hráli s maximálním nasazením. Sdělnost inscenace první díl předčila, s ohledem na text byl ale výsledek rovněž problematičtější. Přesto je třeba ocenit, že se ČS do nastudování trilogie pustilo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Lykos 70 %
(zadáno: 25.3.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Humoru ubyde a proto z této inscenace mírně vykukuje nesnesitelnost Shakespearovských vysvětlujících monologů. Herci nicméně skvělí a výraznější dramatická linka nás krásně připravuje na masakr, který nás ještě čeká v trojce. A opět musím říct: skvělé kostýmy!!
KateDanny 30 %
(zadáno: 5.9.2018, počet hodnocení: 51)
Mikulin 70 %
(zadáno: 24.5.2018, počet hodnocení: 53)
Jahodovej_kefír 90 %
(zadáno: 15.4.2018, počet hodnocení: 67)
Vaklav 50 %
(zadáno: 1.7.2016, počet hodnocení: 201)
přínosný / zajímavý komentář
50% znamená - dá se vidět. OK. Hlavně díky prostoru kostela, výkonu herců. Proč si na podobnou hru v létě nevyrazit.
Tentokrát mě, na rozdíl od prvního dílu, celkem zaujal děj - orientoval jsem se, i když to v druhé půlce bylo už dlouhé.
Pohřební scéna - "Maryško show" mě pobavila, komunální satira děčínsko-ústecko-pražské kavárny obehrávající dávno mrtvou kauzu mi přišla především trapná. Proč si dělat nevtipně legraci z něčeho tak jasného... I nejtrapnější vtip na Demagu je lepší - a to už je někdy co říct.
Asi bych se zamyslel, jestli projekt kompletního Shakespeara je tak skvělý.
IlMagnifico 70 %
(zadáno: 29.6.2016, počet hodnocení: 107)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.