Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Jiřího Myrona]

Hostinec U kamenného stolu

Premiéra: 27.10.2016 | 2:20
Úprava: Tomáš Jirman, Alice Taussiková. Dramaturgie: Alice Taussiková. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Marta Roszkopfová. Hudba: Jakub Kudláč. Choreografie: Anna Jirmanová. Režie: Tomáš Jirman.
Poslední uvedení: květen 2017.
Jevištní adaptace české humoristické klasiky. Bláznivý, vtipný, ale i melancholický příběh letních dní. Lázně Džbery pod Skálou jsou poklidným maloměstem, kam se lidé jezdí nejen léčit, ale také třeba relaxovat na letním bytě. Místnímu vyhlášenému Hostinci U kamenného stolu vládne pevnou, ale laskavou rukou Božena Tatrmužová a její manžel Šimon. Příjezd krásných mladých slečen neujde slídivým očím dvou místních donchuánů Gastona a Percyho, ale také synovcům Tatrmužových, rozhádaným bratrům Tomáši a Spytihněvovi. Do městečka navíc dorazí i dramatický umělec Benno Mertens, který otřese rodinnými jistotami hostinského Tatrmuže...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
45 %
Uživatelé
50 %
5021000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Lukáš Dubský 40 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  50 %
16.12.2016 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
OST-RA-VAR 2016: 45% Zdařilá, ovšem nevyužitá scénografie D. Baziky. Režie se spokojila pouze s aranžemi herců i jednotlivých scén, které tím pádem zůstávaly bez patřičných point a byly prosty humoru. Značnou vinu na tom má už samotná dramatizace A. Goldflama, ovšem režie tyto nedostatky ještě zvýraznila. Přidané písně navíc děj zpomalovaly, některé se do příběhu ani moc nehodily. Hudební nastudování solidní, pěvecky ne zcela přesvědčivé. Ve výsledku se jednalo o jakousi férii, u níž by mě asi nejvíce zajímalo její divácké zacílení.
Lukáš Dubský  40 %
9.12.2016 | 1064 hodnocení
+ souhlasím
Inscenaci chybí výraznější dějová linka a představení se tak rozpadá do jednotlivých výstupů. Horší ovšem je, že téhle komedii chybí především vtip. Duch Poláčkových literárních děl se na jeviště převést nepodařilo. Více viz blog (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Michaela Kunčarová  30 %
9.12.2016 | 58 hodnocení
+ souhlasím
Nejvíce zde trpí režie, která je nedotažená a bez nápadu. Inscenace nemá vtip, jasný děj ani rámec. Škoda, protože herecké výkony jsou precizní.
Terrisek  70 %
2.12.2016 | 37 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.