Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Jiřího Myrona]

Sissi (Útěky Alžběty Rakouské)

Premiéra: 8.6.2017 | 2:55
Překlad: Katarína Pivovarová, Marek Pivovar. Dramaturgie: Sylvie Rubenová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Alena Schäferová. Hudba: Nikos Engonidis, Peter Gábor. Choreografie: Kristýna Slezáková, Lucie Kurnická. Režie: Peter Gábor.
Poslední uvedení: leden 2019.
Výpravná historická freska o oblíbené rakouské císařovně. Sissi jako moderní žena – samostatná, sebevědomá, vzdělaná a krásná, ale stejně tak osamocená, frustrovaná a trpící. Portrét ženy nejen všestranně nadané a obdivované, ale zároveň obyčejně lidské ve své bezbrannosti, v níž se nikdy nedovedla přizpůsobit přísné atmosféře dvora a autoritářské tchýni Žofii, na což doplatilo její manželství i děti...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
40 %
4021000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 50 %
Jiří Landa 50 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  50 %
1.12.2017 | 1153 hodnocení
+ souhlasím
Zpočátku to vypadá, že tématem inscenace bude střet císařovny s pokryteckým habsburským dvorem. Tahle tematická linka se však záhy vytrácí, ale nic nového ji nenahrazuje. Jedná se tak jen o fádní odvyprávění životního příběhu Alžběty Rakouské. Nadbytečné jsou zhudebněné sborové recitace, groteskně pojatá scéna vúuky jízdy na koni působí jako z jiné inscenace. Nejlepší je tak výkon P.Kafkové, která v titulní roli dokázala ztvárnit 40 let života císařovny.
Jiří Landa  50 %
30.11.2017 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
45% Hru nejlépe vystihuje označení "divadelní životopis". Neoriginálně odvyprávěný osud rakouské císařovny, kterému chybí jakýkoli přesah, charaktery postav i konflikty mezi nimi jsou autorem jen zlehka nahozeny, nerozvíjejí se, takže je pak i inscenace díky předvídatelnosti a pomalému tempu dost těžkopádná. Režie se evidentně snažila, zřejmě si vědoma nedramatičnosti textu, o atak na divákovu pozornost, ovšem některé tyto scény působily jako ona pověstná pěst na oko. Také bez písní a sborů by se inscenace obešla, jejich vyškrtnutí či zajímavější realizace by celku prospěla. Herecky solidní.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Stankova  10 %
26.12.2017 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Otřesný zážitek! Slátanina,ve které vynikne,jak je Kafková mizerná herečka.Vše umocňuje příšerná hudební složka a sborové scény,za které by se styděli i ochotníci z Horní Dolní.
Národní divadlo?? Bejvávalo,davno tomu..
Terrisek  70 %
13.6.2017 | 37 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.