Slovácké divadlo Uherské Hradiště

lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
program divadla zde není k dispozici
kontaktujte nás
Adresa: Tyršovo náměstí 480, Uherské Hradiště [zobrazit na mapě]
Pokladna: po-pá 12-18 (a jednu hodinu před začátkem představení)
plán hlediště
Předprodej: od 10. dne v měsíci na celý následující měsíc
Začátky: 19.00, příp. 18.00 nebo 17.00
Připravuje se:
Farma zvířat - George Orwell, Dodo Gombár
Nakročeno k derniéře:
Romeo a Julie (červen 2024)
Ceny vstupenek:
450-380 Kč (činohra)
550-430 Kč (muzikál)
450-400 Kč (malá scéna)
450 Kč (off produkce)
150 Kč (představení pro děti)
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: roční - pevné řady se slevou cca 30 %.
  • Inscenace Úča musí pryč je uváděna v rámci alternativní dramaturgické linie "SLoffÁCKÉ DIVADLO" v ZŠ UNESCO (Komenského náměstí 350, Uherské Hradiště).
  • Inscenace Teror je uváděna v rámci alternativní dramaturgické linie "SLoffÁCKÉ DIVADLO" v budově Okresního soudu v Uherském Hradišti (Svatováclavská 568, Uherské Hradiště).

Repertoár - OFF

Teror - Ferdinand von Schirach  (1:45)
Premiéra: 29.4.2022. Překlad: Ondřej Šebesta. Dramaturgie: Eva Kolomazníková. Výprava: Helena Heinrichová. Režie: Petr Smyczek, Lukáš Kopecký, Markéta Špetíková.
uváděno v budově Okresního soudu v Uherském Hradišti
V jednací síni se uskuteční soudní proces nad vojenským pilotem, který sestřelil letadlo se 164 nevinnými lidmi na palubě. Letadlo unesené teroristou mířilo na fotbalový stadion, který byl v tu chvíli plný lidí. Je možné zabít desítky lidí, abychom zachránili 70 000 jiných? A především: platí naše zákony za každých okolností, nebo existují výjimečné případy, na něž se nevztahují? Napínavá a nesmírně autentická hra o tom, na jakých hodnotách chceme stavět svá rozhodnutí. Diváci však tento proces nebudou pouze zpovzdálí sledovat. Stanou se porotci, jež v závěru čeká zásadní rozhodnutí, zda je pilot vinen nebo nevinen...
14!  
Úča musí pryč! - Lutz Hübner  (1:30x)
Premiéra: 22.1.2018. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Markéta Špetíková. Kostýmy: kol. Scéna a režie: Michal Zetel.
uváděno v ZŠ UNESCO
Bystrá komedie jednoho z nejhranějších současných německých dramatiků, který v ní reaguje na proměny smyslu školního vzdělávání a pokračující hledání jeho nejlepší možné podoby. Pětice rodičů vyzve třídní učitelku svých dětí, aby se třídnictví vzdala. Výuce prý chybí koncept, atmosféra ve třídě je špatná, žáci mají z učitelky strach. A to se má navíc brzy rozhodovat o přestupu dětí na víceletá gymnázia. Učitelka však nechce na návrh rodičů jen tak přistoupit a velmi vyostřená schůzka začíná. Každý se po svém snaží „zachránit“ budoucnost svého dítěte, což občas vede k použití prostředků takřka nevybíravých...

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 20.6.2024