Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Limonádový Joe

Premiéra: 18.6.2022
Dramaturgie: Iva Šulajová. Scéna: Jana Špalová. Kostýmy: Aneta Grňáková. Hudební spolupráce: Josef Fojta. Choreografie: Terézia Bělčáková (Miss Cool Cat), Adam Mašura. Režie: Martina Schlegelová.
„Reklamní estráda o sedmi obrazech.“ Westernová hudební parodie Jiřího Brdečky, která se stala doslova českou klasikou (i díky legendárnímu filmovému zpracování s nezapomenutelnými melodiemi). Příběh o kladném hrdinovi s přesnou muškou, zářivým úsměvem a krásným tenorem, do nějž se zamiluje okouzlující a nevinná dívka Winnifred i hříšná arizonská pěnice Tornádo Lou, Kolalokově lihuprosté limonádě, padouchovi Horáci Badmanovi zvaném Hogo Fogo a spletité historii rodiny s poznávacím znamením mateřského znaménka velikosti mexického dolaru...
D10+  
Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
54 %
5451000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Cechoslovak  30 %
8.4.2023 | 89 hodnocení
+ souhlasím
U Cyrana jsem nevěděl, za co mám strhnout body, tady nevím, co bych pochválil. Snad pohyb herců na jevišti, zvláště úvodní rvačku. Pak už bohužel jen nuda. Jiří Hejcman zahrál uhrančivého Cyrana, ale jeho Joe je protivný toporný panák. Z ostatních se do toho trochu obula představitelka Winnifred, jinak to herce patrně ani nebaví, nemají moc co hrát. Je otázkou, jestli má ve 21. století ještě cenu parodovat žánr, který je sám o sobě už notně vyčpělý.
Fedorocko  80 %
22.6.2022 | 706 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
A mě se to líbilo. Oddechovka se vším všudy, hezké písničky, pěkná výprava i kostýmy. Všichni se zhostili svých rolí velmi dobře, vč.hlavního představitele.
Příjemná záležitost a můj oblíbený Tomáš Šulaj opět zářil.
Čiko  30 %
20.6.2022 | 965 hodnocení
+ souhlasím
Tato inscenace má dle mého názoru dva zásadní problémy. Prvním je velmi nezajímavá a nenápaditá režie Martiny Schlegelové. Vše se hraje a odehrává dle předlohy bez jakéhokoliv přesahu.
Druhý problém vidím v obsazení Jiřího Hejcmana do hlavní role. Na tuto postavu se vůbec typově nehodí. Jeho Limonádový Joe je nudný, nevýrazný a vizáží připomíná spíše Elvise Presleyho vytaženého z muzea voskových figurín.
Jiří Hejcman je zároveň herecky velmi slabý. Naopak mě zaujali Tomáš Šulaj a Kateřina Michejdová a v menší roli Josef Kubáník.
Ze tří "limonádníků", které jsem měl možnost vidět, je tento bohužel nejslabší.
Confused_lady84  90 %
19.6.2022 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Úžasná oddechovka. Skvělé herecké i pěvecké výkony všech herců. Celý večer jsme se smáli.
Martin21  40 %
17.6.2022 | 439 hodnocení
+ souhlasím
Na to, že se nazkoušená premiéra této inscenace vlivem pandemie odkládala, ku prospěchu to znát nikde není. Celkově nezajímavé, místy až nudné. Plusem jsou snad jen zajímavé slovácké prvky, což ale ve výsledku nepomáhá k žádnému zázraku. Ani herci do svých rolí nejsou šťastně vybráni. Z postavy Joeho je spíše karikatura a ještě slabý herecký projev k tomu, Tornado Lou (P. Hejcmanová) potenciál skvělé role nevyužila... Zaujali mne jen K. Michejdová a místy T. Šulaj. Škoda promarněné šance k výborné příležitosti nazkoušet parádní kus.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.