Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Jesus Christ Superstar

Premiéra: 9.10.2021 | 2:10
koncertní verze od července 2021
České texty: Michael Prostějovský. Úprava: Michael Prostějovský, Dodo Gombár. Dramaturgie: Iva Šulajová. Výprava: Eva Jiřikovská. Pěvecké nastudování: Petr Svozílek. Choreografie: Linda Fernandez Saez, Jitka Hlaváčová. Dirigent: Josef Fojta. Režie: Dodo Gombár.
Světoznámá rocková opera. Od roku 63 před naším letopočtem žijí Židé pod nadvládou Římanů. A někdy v této době začíná kázat charismatický mladý muž, Ježíš z Nazareta a získává celou řadu následovníků. Jeho vzrůstající vliv se však přestává líbit židovským velekněžím. Obávají se totiž, že přijdou o vlastní podíl na římské moci. Davy, které Ježíše oslavují jako mesiáše a vyzývají jej k převzetí politické moci, obrací proti jeho někdejšímu učiteli také Jidáše. Ve vypjatých posledních sedmi dnech Ježíšova „pozemského života“ vše eskaluje. Ježíš vstupuje do Jeruzaléma, je oslavován davy, ale současně se blíží jeho ukřižování...
Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
75 %
75131000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 80 % Tip Jiří Landa
Lukáš Dubský 80 % Tip Lukáš Dubský
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (15)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
29.9.2022 | 3027 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Inscenace D. Gombára je jedním z příkladů, že se Slovácké divadlo nebojí nových přístupů a snaží se pohlížet i na klasické tituly očima současnosti. Nespokojí se jen s uváděním replik slavných a časem prověřených muzikálových hitů, které jsou sázkou na jistotu, ale snaží se v nich hledat především témata, jež by mohla rezonovat v dnešní společnosti. Vznikla tak inscenace, která i přes skromnější podmínky, v nichž byla vytvořena, dokáže s přehledem konkurovat velkým muzikálovým produkcím. A to nejen hudebním nastudováním, ale především pěveckou, hereckou, ba i taneční souhrou celého ansámblu, jehož zaměření je především činoherní.
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
14.3.2022 | 1133 hodnocení
+ souhlasím
75%. Slovácké divadlo nabízí svébytnou variantu známého muzikálového hitu. V rámci možností činoherní scény se této obtížné látky zhostilo úspěšně, jejich výklad se nebojí lehkých kontroverzí a reflektuje vývoj společnosti od doby vzniku muzikálu. Více v recenzi
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ofélie  90 %
12.3.2024 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Obdivuhodně civilní režie a úžasné hudební nastudování v netradičně komorní podobě. Perfektní herecké i pěvecké výkony v čele s Tomášem Davidem (velký kontrast oproti běžným muzikálovým uvedením, kdy se primárně "jen" dobře zpívá). Moderní pojetí, které ctí biblický příběh, ale přibližuje vše současnému publiku 21. století. Dávám dolů 10% za Tomáš Šulaje, který jako Jidáš do tohoto zpracování příliš nesedí, v hereckém i pěveckém projevu velice tlačí na pilu a hraje hodně jinou energií, než ostatní. A tady je ta exprese bohužel na škodu jemu jako herci, postavě Jidáše i představení jako výsledku.
Ba-jo  90 %
7.11.2022 | 241 hodnocení
+ souhlasím
Má první návštěva Slováckého divadla (přeci jen to mám z ÚnL 400km daleko), můj druhý Jesus (první byl ten devadesátkový ve Spirále) a mé několikáté setkání s režií Dodo Gombára (ještě ve Švanďáku)...a páni! Představení předčilo všechna má očekávání i všemožné předsudky: divadlo z regionu? činoherci dělají muzikál? Všechny se mi ale už při prvních tónech rozplynuly a následovaly více jak dvě hodiny čiré radosti a místy i dojetí...a já se během představení modlil, ať ještě není konec! Skvěle odvedená práce, plno emocí, krásného zpěvu a živé hudby, choreografie, funkční scéna, nápady...nutno vidět znovu, těch 400km cesty za to stálo...amen!
Confused_lady84  100 %
1.6.2022 | 27 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Úžasný zážitek! Určitě jsme nebyli naposled!
Cechoslovak  80 %
12.1.2022 | 97 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Není výborného činoherního souboru škoda pro muzikál? Nebo je to přesně naopak-neměli by Hradišťané zabalit tu činohru? Kromě stálého a zeštíhleného souboru tu můžeme vidět řadu talentovaných jakohostů a milých tváří, u kterých nedávno ještě zkratka j.h. nebývala. Všichni mohou být na odvedenou práci hrdí. J.C.S. má ambice stát se kasovním trhákem, což SD v tuto dobu určitě potřebuje. Snad ale bude zase brzy vůle vrátit se ke komornějším projektům... Hudba byla strhující, ze sborových scén běhal mráz po zádech. Dojetí nad umučením Ježíše se ale nedostavilo. Snad to tento žánr ani neumožňuje.
Fedorocko  70 %
12.1.2022 | 747 hodnocení
+ souhlasím
Nevšední zpracování,které mi, na rozdíl od pražského či ostravského, stačí vidět jen jednou.Což ovšem neznamená,že by se mi nelíbilo, jsem rád,že jsem jej viděl,ale podruhé nemusím.
Tomáš Šulaj tradičně skvělý,Tomáš David v hlavní roli herecky hodně dobrý, přesto asi nejslabší Ježíš, co jsem měl možnost vidět.Celkové hodnocení je veskrze kladné,ikdyž to už podruhé vidět nemusím. Možná to působí poněkud rozporuplně, ale někdy to tak je.
Rejpalka  40 %
21.10.2021 | 209 hodnocení
+ souhlasím
Další "moderní" pojetí JCS a je to Gombár. Buď je jeho režie geniální nebo ji nechápete. Stojím asi někde mezi, některé prvky se mi zdály neotřelé (např. mytí nohou), nepochopila jsem házení jablky po scéně nebo leckdy statickou choreografii (zastavení a zpomalení obrazu). Vynikající byla Kristýna Daňhelová, konečně Máří pro novou generaci. T. Šulaj si s Jidášem poradil skvěle herecky, zpěv v původní tónině nedal ani omylem ale transpozice byla krok správným směrem. T. David sice působil pěvecky víc jistě, ale za mě postrádal charisma a to "něco", kvůli čemu má Ježíš své stoupence.
Medved  70 %
21.4.2023 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Režijně, herecky a pěvecky se hodně líbilo.
Proč musí být Ježíš inscenován tak necharismaticky??? To by neukecal ani malomocného..
Vážná výtka vůči ozvučení - v předních řadách mizerná srozumitelnost, veškerý zvuk je díky nasměrování reprobeden posílán do zadní poloviny sálu.
Zvukaři - dělej s tím něco!!! Postav dopředu aspoň pár repráků...
Víťa84  70 %
30.6.2023 | 92 hodnocení
Tao  100 %
11.6.2023 | 8 hodnocení
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 367 hodnocení
Kluk.sedu  90 %
10.11.2022 | 129 hodnocení
HodnaTeta  30 %
21.10.2022 | 178 hodnocení
LilianaVess  80 %
27.3.2022 | 113 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.