Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Jesus Christ Superstar

Premiéra: 9.10.2021
koncertní verze od července 2021
České texty: Michael Prostějovský. Úprava: Michael Prostějovský, Dodo Gombár. Dramaturgie: Iva Šulajová. Výprava: Eva Jiřikovská. Pěvecké nastudování: Petr Svozílek. Choreografie: Linda Fernandez Saez, Jitka Hlaváčová. Dirigent: Josef Fojta. Režie: Dodo Gombár.
Světoznámá rocková opera. Od roku 63 před naším letopočtem žijí Židé pod nadvládou Římanů. A někdy v této době začíná kázat charismatický mladý muž, Ježíš z Nazareta a získává celou řadu následovníků. Jeho vzrůstající vliv se však přestává líbit židovským velekněžím. Obávají se totiž, že přijdou o vlastní podíl na římské moci. Davy, které Ježíše oslavují jako mesiáše a vyzývají jej k převzetí politické moci, obrací proti jeho někdejšímu učiteli také Jidáše. Ve vypjatých posledních sedmi dnech Ježíšova „pozemského života“ vše eskaluje. Ježíš vstupuje do Jeruzaléma, je oslavován davy, ale současně se blíží jeho ukřižování...
Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
68 %
6841000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 80 % Tip Lukáš Dubský
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
(zadáno: 14.3.2022, počet hodnocení: 934)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%. Slovácké divadlo nabízí svébytnou variantu známého muzikálového hitu. V rámci možností činoherní scény se této obtížné látky zhostilo úspěšně, jejich výklad se nebojí lehkých kontroverzí a reflektuje vývoj společnosti od doby vzniku muzikálu. Více v recenzi
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Cechoslovak  80 %
(zadáno: 12.1.2022, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Není výborného činoherního souboru škoda pro muzikál? Nebo je to přesně naopak-neměli by Hradišťané zabalit tu činohru? Kromě stálého a zeštíhleného souboru tu můžeme vidět řadu talentovaných jakohostů a milých tváří, u kterých nedávno ještě zkratka j.h. nebývala. Všichni mohou být na odvedenou práci hrdí. J.C.S. má ambice stát se kasovním trhákem, což SD v tuto dobu určitě potřebuje. Snad ale bude zase brzy vůle vrátit se ke komornějším projektům... Hudba byla strhující, ze sborových scén běhal mráz po zádech. Dojetí nad umučením Ježíše se ale nedostavilo. Snad to tento žánr ani neumožňuje.
Fedorocko  70 %
(zadáno: 12.1.2022, počet hodnocení: 608)
přínosný / zajímavý komentář
Nevšední zpracování,které mi, na rozdíl od pražského či ostravského, stačí vidět jen jednou.Což ovšem neznamená,že by se mi nelíbilo, jsem rád,že jsem jej viděl,ale podruhé nemusím.
Tomáš Šulaj tradičně skvělý,Tomáš David v hlavní roli herecky hodně dobrý, přesto asi nejslabší Ježíš, co jsem měl možnost vidět.Celkové hodnocení je veskrze kladné,ikdyž to už podruhé vidět nemusím. Možná to působí poněkud rozporuplně, ale někdy to tak je.
Rejpalka  40 %
(zadáno: 21.10.2021, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
Další "moderní" pojetí JCS a je to Gombár. Buď je jeho režie geniální nebo ji nechápete. Stojím asi někde mezi, některé prvky se mi zdály neotřelé (např. mytí nohou), nepochopila jsem házení jablky po scéně nebo leckdy statickou choreografii (zastavení a zpomalení obrazu). Vynikající byla Kristýna Daňhelová, konečně Máří pro novou generaci. T. Šulaj si s Jidášem poradil skvěle herecky, zpěv v původní tónině nedal ani omylem ale transpozice byla krok správným směrem. T. David sice působil pěvecky víc jistě, ale za mě postrádal charisma a to "něco", kvůli čemu má Ježíš své stoupence.
LilianaVess  80 %
(zadáno: 27.3.2022, počet hodnocení: 108)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.