Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Fedor Gál, Martin Kubran, Michal Skočovský

Přes ploty

Premiéra: 6.1.2018. Překlad předlohy: Miroslav Zelinský. Dramaturgie: Markéta Špetíková. Kostýmy: Kateřina Doleželová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Scéna a režie: Michal Skočovský.
1:50


Unikátní dokument možností a mezí toho, jak jsou si dva zcela odlišní lidé schopni porozumět. Divadelní adaptace e-mailové korespondence slovenského sociologa, dokumentaristy a někdejšího disidenta Fedora Gála s anonymním národním socialistou Matějem, který trvá bezmála deset let a v němž se jeho protagonisté urputně a s velkým zaujetím přou o odpovědi na otázky, jež považují za klíčové pro naše společenství. Je evropská civilizace stále nositelkou specifických hodnot? Sdílíme coby společnost nějakou vizi...?
Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
53 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
LucillaK 50 %
(zadáno: 22.2.2019, počet hodnocení: 18)
Leiurus 70 %
(zadáno: 14.1.2019, počet hodnocení: 24)
Scrabble 30 %
(zadáno: 20.11.2018, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel nemohu dát vyšší hodnocení. Přestože je pro mě toto téma docela zajímavé ,forma čtení emailů, ve kterých se stále opakují v podstatě stejné myšlenky, není pro divadlo natolik nosná, aby udržela divákovu /moji/ pozornost. První půlhodinu se čeká na to,kdy ,a jestli vůbec, se na jevišti rozsvítí, pak hodina intenzivního soustředění na to, abychom v hledišti neusnuli /ne všem e to podařilo/a pak poslední čtvrthodina ,konečně nějaký posun alespoň v postavě Matěje a snad i kousek opravdového divadla.
Tretisestra 30 %
(zadáno: 19.11.2018, počet hodnocení: 43)
Cechoslovak 60 %
(zadáno: 8.11.2018, počet hodnocení: 60)
přínosný / zajímavý komentář
Divadlo má tisíce podob, ale je tohle ještě divadlo? Připomíná to spíše zajímavou televizní debatu nebo scénické čtení. Pravda, herci text nečtou a hlavně Pavlu Hromádkovi patří poklona za zvládnutí dlouhého a náročného textu, u kterého má i vzdělaný divák co dělat, aby se v něm orientoval. Dvě hodiny bez dramatického konfliktu a s minimálním vývojem postav jsou pořádnou zkouškou divákovy pozornosti. Kdo to vydrží, ocení třeba působivý závěrečný monolog hlavního protagonisty. Zase jeden experimentální projekt SD, ale pozor, aby většinový divák už neztratil trpělivost!
Noneto 50 %
(zadáno: 1.6.2018, počet hodnocení: 48)
Terrysh 70 %
(zadáno: 20.5.2018, počet hodnocení: 40)
Kalabrie 60 %
(zadáno: 23.3.2018, počet hodnocení: 8)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.