Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Přes ploty

Premiéra: 6.1.2018 | 1:50
Překlad předlohy: Miroslav Zelinský. Dramaturgie: Markéta Špetíková. Kostýmy: Kateřina Doleželová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Scéna a režie: Michal Skočovský.
Poslední uvedení: rok 2018.
Unikátní dokument možností a mezí toho, jak jsou si dva zcela odlišní lidé schopni porozumět. Divadelní adaptace e-mailové korespondence slovenského sociologa, dokumentaristy a někdejšího disidenta Fedora Gála s anonymním národním socialistou Matějem, který trvá bezmála deset let a v němž se jeho protagonisté urputně a s velkým zaujetím přou o odpovědi na otázky, jež považují za klíčové pro naše společenství. Je evropská civilizace stále nositelkou specifických hodnot? Sdílíme coby společnost nějakou vizi...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
59 %
59101000
Ke zhlédnutí online naDramox

Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vladimír Rogalewicz  100 %
(zadáno: 20.6.2021, počet hodnocení: 701)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé. Děkuju F.G. za knihu, Slováckému divadlu za její oživení a DRAMOXu za možnost vidět představení, o němž jsem před léty četl. Vřele doporučuju (mimo jiné v současné české předvolební hysterii). Volání po dialogu je záslužné a nutné (a bohužel se zdá být čím dál víc nevyslyšené). Představení pravděpodobně narazilo na možnosti Slováckého divadla a jeho diváků (a na očekávání, která jsou na jeho představení kladena). Je ale otázkou, kde jinde může ředitel Slováckého divadla tyto problémy nastolit, pokud se k nim chce vyjádřit. Děkuju, M.S., za Vaši odvahu. (Ze záznamu, DRAMOX.)
Scrabble  30 %
(zadáno: 20.11.2018, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel nemohu dát vyšší hodnocení. Přestože je pro mě toto téma docela zajímavé ,forma čtení emailů, ve kterých se stále opakují v podstatě stejné myšlenky, není pro divadlo natolik nosná, aby udržela divákovu /moji/ pozornost. První půlhodinu se čeká na to,kdy ,a jestli vůbec, se na jevišti rozsvítí, pak hodina intenzivního soustředění na to, abychom v hledišti neusnuli /ne všem e to podařilo/a pak poslední čtvrthodina ,konečně nějaký posun alespoň v postavě Matěje a snad i kousek opravdového divadla.
Cechoslovak  60 %
(zadáno: 8.11.2018, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Divadlo má tisíce podob, ale je tohle ještě divadlo? Připomíná to spíše zajímavou televizní debatu nebo scénické čtení. Pravda, herci text nečtou a hlavně Pavlu Hromádkovi patří poklona za zvládnutí dlouhého a náročného textu, u kterého má i vzdělaný divák co dělat, aby se v něm orientoval. Dvě hodiny bez dramatického konfliktu a s minimálním vývojem postav jsou pořádnou zkouškou divákovy pozornosti. Kdo to vydrží, ocení třeba působivý závěrečný monolog hlavního protagonisty. Zase jeden experimentální projekt SD, ale pozor, aby většinový divák už neztratil trpělivost!
Plšík  70 %
(zadáno: 16.1.2022, počet hodnocení: 652)
LucillaK  50 %
(zadáno: 22.2.2019, počet hodnocení: 20)
Leiurus  70 %
(zadáno: 14.1.2019, počet hodnocení: 36)
Tretisestra  30 %
(zadáno: 19.11.2018, počet hodnocení: 50)
Noneto  50 %
(zadáno: 1.6.2018, počet hodnocení: 49)
Terrysh  70 %
(zadáno: 20.5.2018, počet hodnocení: 56)
Kalabrie  60 %
(zadáno: 23.3.2018, počet hodnocení: 8)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.