Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Přelet nad kukaččím hnízdem

Premiéra: 9.11.2019
Podle stejnojmenného románu Kena Keseyho. Překlad: Luděk Kárl. Dramaturgie: Markéta Špetíková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Marie Jirásková. Hudba: Martin Štědroň. Pohybová spolupráce: Igor Dostálek. Režie: Igor Stránský.
Poslední uvedení: květen 2022.
Hra podle slavného románu. Kultovní zápas o lidskou svobodu a důstojnost a brilantní analýza manipulace. Vrchní sestra Ratchedová si běh svého oddělení psychiatrické léčebny podrobila zcela dokonale. Opravdové léčení psychicky křehkých mužů se nekoná, všichni musí dodržovat její režim. Skupinová sezení se spíše než terapii podobají ponižujícím výslechům a vzájemnému bonzování. A na takové oddělení přichází svobodomyslný Randle McMurphy, příležitostný podvodník, který si tu chce ulehčit vykonání trestu za svůj poslední přečin. Tento obyčejný chlap, který by si nejraději jen užíval života, se rázem stává hlavním terčem Velké sestry...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
8051000
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Cechoslovak  80 %
24.10.2021 | 88 hodnocení
+ souhlasím
Režie Igora Stránského jako obvykle ničím příliš nepřekvapí, ale předvede nám čiré divadlo plné upřímných emocí. Tomáš Šulaj je jiný Mc Murphy než ten filmový a skoro stejně dobrý. Ostatní role nejsou tak výrazné, ale jako celek je inscenace velmi působivá.
Cannis  90 %
11.9.2020 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Pustit se do takové kultovky chce odvahu, protože se dá očekávat srovnání s filmem (který je prostě skvělý, silný a bravurně natočený). A převést takový příběh na divadelní prkna není jistě jednoduché. SD se to povedlo se vším všudy, na závěr stříkaly emoce, já smrkala do kapesníku a tleskala ve stoje! Díky za skvělý zážitek, ještě si ho jednou ráda zopakuju.
Kamillioner  50 %
11.11.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Nelze porovnávat div. inscenaci s filmem p. Formana, to mi bylo jasné, už když jsem na představení kupoval lístky. T. Šulaj svým typickým herním projevem zahrál McMurphyho věrně (znatelné to bylo především až po přestávce, kdy si sundal kšiltovku a prohraboval si vlasy jako Jack Nicholson ve filmu). Vrchní sestra díky scénáři byla potvora, zahrána staticky, bez větší noblesy, která postavu,řekl bych,dramatizuje. Největší zklamání byl prostor vedlejších postav a jejich projevů šílenství, nepřesvědčil mě nikdo kromě náčelníka a i ten jen na krátkou chvíli.10% + za McMurphyho juniora
Confused_lady84  90 %
8.5.2022 | 25 hodnocení
Ctíba  90 %
22.12.2019 | 61 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.