Studio Hrdinů

Molyneuxova otázka

Premiéra: 11.12.2018. Překlad: Viktorie Knotková. Dramaturgie: Jakub Režný. Scéna: Pavel Svoboda. Kostýmy: Martina Stieglerová. Hudba: Michal Rataj. Režie: Katharina Schmitt.
0:55x


Inscenace vychází z autentických rozhovorů s lidmi, kteří se narodili jako nevidomí, a zabývá se tématem snů nevidomých. Vztahují se k vizuálně založeným myšlenkám? Jak zní? A jak se vytvářejí narativní struktury ve snech lidí, kteří nikdy neviděli a jejichž podvědomí se nevyjadřuje obrazy...?
Anketa 2019
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2018 do listopadu 2019, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 29. února.
Studio Hrdinů
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
60 %
6011000
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 60 %
Pavel Širmer 70 %
Jan Pařízek 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Holubec 60 %
(zadáno: 26.9.2019, počet hodnocení: 636)
přínosný / zajímavý komentář
--- Zážitky z darkroomu a přilehlých schodů --- (více v článku na blogu)
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 11.2.2019, počet hodnocení: 1569)
přínosný / zajímavý komentář
65%. Promluvy ve třetí osobě asi měly být záměrně odosobňující, nicméně divákům značně zkomplikovaly vnímání. Dojem z rozpačitější textové složky mnohonásobně pozvedlo scénické provedení, které v koexistenci s hudbou a ruchy bylo samo o sobě ideotvorné. V nezvykle koncipovaném uzavřeném prostoru diváci část představení strávili s herci v úplné tmě a dostali možnost uvědomit si a prožít specifika světa nevidomých. Když se rozsvítilo, došlo k výmluvné konfrontaci jiného druhu. Ve tmě více vynikla P. Štorková, ve srovnání s ní byl hlas J. Gottwalda méně výrazný. Nevšední, přínosný zážitek.
Jan Pařízek 70 %
(zadáno: 7.2.2019, počet hodnocení: 771)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle zvolená forma pojetí této inscenace. Zasazení do temnoty krásně zvýrazní pocity nevidomých a posune vaše vnímání směrem k jednotlivým hlasům a zvukům se kterými se zde dobře pracuje. Výtečná P. Štorková, nebo lépe řečeno její hlasový projev, jeho zabarvení a intonace. Moc pěkně se to poslouchalo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
SakuL 60 %
(zadáno: 1.2.2019, počet hodnocení: 61)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.