Studio Rote

Tu noc těsně před lesy

Premiéra: 17.2.2017 | 1:00x
Překlad: Kateřina Lukešová. Dramaturgie: Tomáš Hučko. Scéna: Ondřej Škrabal, Tereza Ujevićová, Eva Pelechová. Kostýmy: Tereza Ujevićová. Hudba: Aid Kid (Ondřej Mikula). Režie: Ondřej Škrabal.
Poslední uvedení: březen 2018.
„Scénická povídka.“ Monolog muže z ulice, který zdánlivě nemá co ztratit. Současný svět. Ulice plná obchodů s drahým oblečením. Občanské nepokoje a jedna noc, kdy je možné všechno. Něco vlastnit je pro tento jediný moment jednodušší než cokoli jiného. Jaký šok ještě musíme zažít, abychom uviděli svět mimo svou bublinu? Za co může sociální nerovnost a za co zlo v každém člověku, které se čas od času dere na povrch? Cesta do hlubin noci nového věku...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
73 %
7361000
Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
7.12.2018 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Příběh cizince mezi lidmi, inscenace, jejíž bezesporu největší předností byl výkon Michala Balcara. Viděno ve Strašnicích, na Stalinu to zdá se byl ještě silnější zážitek.
Helena Grégrová  70 %
14.3.2018 | 1681 hodnocení
+ souhlasím
Noc, během níž se bortí zábrany, pravidla i meze a tóny poznání vyznívají jaksi jinak. Získat nebo ztratit? A co když náhle nejschůdnější variantou zdá se únik? Tleskám maximálně autentickému prožitku Michala Balcara.
Pavla Haflantová  70 %
1.3.2018 | 356 hodnocení
+ souhlasím
Až mě příště někdo osloví, jestli nemám oheň, už se na něj nikdy nebudu dívat jako dřív. Michal Balcar předvedl neuvěřitelně sugestivní výkon a já necítila potřebu hledat smysl, příběh - stačilo mi jen u toho být.
Pavel Širmer  70 %
6.10.2017 | 2028 hodnocení
+ souhlasím
Monodrama o vyděděnci, potácejícím se v nočním městě. Nadčasová hra o rozpadu hodnot, o neuchopitelnosti bytí. V prostorách u bývalého Stalinova pomníku inscenace výmluvně rezonuje. Pronášené věty jakoby odkazovaly na to, čeho jsme svědky jen o pár metrů dál. Výborný Michal Balcar dokáže nejen „hrát“, ale skvěle reaguje na náhodné kolemjdoucí, bere je do hry. Specifický zážitek.
Lukáš Holubec  70 %
6.4.2017 | 740 hodnocení
+ souhlasím
Čtyřicet let starý text uvedli ve Strašnicích s překvapivě uvěřitelnou aktuálností. Vyvrženec společnosti v suverénním podání Michala Balcara nenechává ve svém monologu diváky na pochybách, že ač vlastně přesně neví kudy kam, má jisté přesvědčení, které bude prosazovat, ať už je společnost naladěna jakkoliv. Zoufalá snaha postavy navodit smysluplný dialog pak nezadržitelně směřuje ke konci, který jednoduše nemůže být happy endem. Ve Strašnicích vznikla další hra, jež klade neodbytné otázky, které si divák musí zodpovědět sám, což potvrzuje, že dramaturgie tohoto divadla jde správným směrem.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Denisa H.  70 %
18.11.2018 | 380 hodnocení
+ souhlasím
Viděno u bývalého Stalinova pomníku a to dodalo monodramatu originální punc a atmosféru. M. Balcar byl výborný a s přehledem tenhle počin utáhl. Navíc skvěle reagoval na kolemjdoucí, ti se nestačili divit :-)
VeruS.11  80 %
30.5.2018 | 90 hodnocení
+ souhlasím
Viděno na letní scéně u Stalina a sitespecific otevřený prostor, kudy procházeli náhodní kolemjdoucí, s textem fungoval tak výborně, že se jedná o jedinečný zážitek.
Monulinka  60 %
25.8.2017 | 391 hodnocení
+ souhlasím
Jak Obchodu na korze přemístění do venkovního prostředí uškodilo, této hře to vyloženě pomohlo. M. Balcar vtipně reagoval na kolemjdoucí a promlouval k nim, jeho výkon je hlavní devízou inscenace. Na druhou stranu v divadle jistě dobře budují atmosféru světla a scénografie. Okolnosti příběhu nejsou zcela jednoznačné, takže záleží na každém divákovi, jak se k tomu postaví. Zajímavý počin. 65 %
Jirkan  90 %
2.8.2017 | 564 hodnocení
+ souhlasím
1.8. 2017 (Stalin): Divadelní zážitek povýšený tím, že se odehrával v netradičním prostředí - na Letné u Stalina. Michal Balcar nápaditě (a mnohdy velmi vtipně) pracuje s kolemjdoucími. Jaká je asi verze pod střechou? Pak je tu jeho nasazení, charisma a schopnost zaujmout v docela rušném prostoru. V neposlední řadě je tu zajímavá dramaturgická volba. Oproti jiným letním divadelním produkcím, které nabízejí hlavně zábavu, bylo příjemné si večer takto zpestřit. Těším se na další setkání se strašnickými...
Aněs  80 %
23.11.2017 | 51 hodnocení
Cimr  60 %
20.2.2017 | 107 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.