Švandovo divadlo [studio]

Máme smysl! (Pravda, nic než pravda)

Premiéra: 24.5.2011 | 1:20x
Podle výroků Vladimíra Mikulky, Josefa Hermana, Vladimíra Justa, Vojtěcha Varyše, Jana Koláře, Martina J. Švejdy, Marie Reslové, Pavla Trenského, Richarda Ermla, Jiřího Ermla, Jakuba Škorpila, J. P. Kříže a dalších. Výprava: Lucie Labajová. Hudební spolupráce: David Rotter. Koncepce a režie: Dodo Gombár, Petr Štindl.
Inscenace cyklu HYDE PARK Švandova divadla.
Poslední uvedení: květen 2011.
„Z druhého břehu“ inscenovaná diskuze, která proběhla na internetových stránkách Divadelních novin v době od 19. října do 18. listopadu 2010. Žánr nejasný, ale určitě s happy endem...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Švandovo divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
70 %
7021000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Helena Grégrová 60 %

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 25.5.2011, počet hodnocení: 2928)
+ přínosný / zajímavý komentář
Zcela se ztotožňuji s hodnocením H. Grégrové. Těch deset procent navíc je proto, že autoři projektu do puntíku domysleli i výstup J. Machalické (ze zálohy), tedy včetně visícího plakátku na dveřích v její pracovně. Nikoho jistě nepřekvapí, že se jednalo o její oblíbený lyrikál Kudykam:)) Humorná inscenace, která zbyteně neútočí, jen dává s nadsázkou do souvislosti fakta.
Helena Grégrová  60 %
(zadáno: 25.5.2011, počet hodnocení: 1502)
+ přínosný / zajímavý komentář
Tušené riziko svést "debatu o debatě o smyslu a dalším směřování Divadelních novin" (proběhla na podzim minulého roku na webu DN) k prvoplánově lacinému jevištnímu přepisu, se tvůrcům podařilo poměrně zdárně překonat, použitá forma nadsázky každopádně není útočná, ale svým způsobem glosující, "zasvěcení" se navíc docela dobře pobaví. Třešínkou na pomyslném inscenačním dortu byla každopádně postava v progamu označená jako "Jana Machalická (ze zálohy)", kterou naprosto geniálně vystřihla Zuzana Onufráková (ze záznamu, resp. z filmové dotáčky) - pasáži s jejím výstupem dávám 100%! ;)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Princezna Evženka  70 %
(zadáno: 1.6.2011, počet hodnocení: 95)
Meresanch  70 %
(zadáno: 28.5.2011, počet hodnocení: 146)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.