Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Intimní rizika na veřejných místech

Premiéra: 20.5.2023
Překlad: Jan Hančil. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy: Jitka Fleislebr. Režie: Petr Štindl.
Poslední uvedení: duben 2024.
„Šest postav se hledá ve světlech velkoměsta.“ Nicol je zasnoubená s Danem a shání byt ke společnému bydlení, ale jaký je vlastně jejich vztah? Dan býval důstojníkem a své frustrace řeší s barmanem Ambrosem. Ambrose pořád bydlí se svým otcem, o nějž se v době Ambrosovy služby stará Charlotta; ta má nejraději Bibli a přes den pracuje v realitní kanceláři. Svému kolegovi Stewartovi půjčuje videa s religiózními pořady. Možná nejen s nimi. Stewart žije ve společné domácnosti se svou sestrou Imogen, která také hledá opravdovou lásku. Ale jen prostřednictvím inzerce. Na jeden inzerát jí odpoví Dan. Sejdou se v baru u Ambrose a kolotoč příběhů se dostává do obrátek...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
65 %
6541000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
28.10.2023 | 1134 hodnocení
+ souhlasím
Na Ayckbourna neobvykle vážné dílo, nechybí mu jemný anglický humor, ale v základu se jedná o neveselý pohled na lidskou osamělost. Šestice postav se v prostoru potkává i míjí, každý má své problémy, z nichž řada má kořeny v minulosti. Herci dokáží přesně charakterizovat své postavy, jimž ovšem nechávají dráždivá tajemství, jenž si divák může jen domýšlet. Velice podařená je členitá scéna P.Kodedy, která umožní filmové střihy pouhým nasvícením. Místy má inscenace pomalejší tempo, ale vyváží to emocionálně silné momenty, které odhalují zoufalství postav až na dřeň. Dramaturgicky přínosná volba a nečekaný pohled na dílo známého dramatika.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ledu  70 %
21.2.2024 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavá, místy vtipná hra o lidské osamělosti. Velice nápaditá je scéna, kde se místa mění nasvícením.
Prochazka_Leos  70 %
15.12.2023 | 13 hodnocení
Snekac  60 %
24.5.2023 | 291 hodnocení
Unionboy  60 %
24.5.2023 | 449 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.