Východočeské divadlo Pardubice [Malá scéna ve dvoře]

Jeptišky

Premiéra: 21.12.2013 | 2:20
Překlad: Miroslav Hanuš. Dramaturgie: Jana Uherová. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Kateřina Bláhová. Hudební spolupráce: Daniel Barták. Choreografie: Martin Goga. Úprava a režie: Lumír Olšovský.
Poslední uvedení: červen 2019.
Muzikálová komedie plná svěží energie, odkrývající netradiční pohled na život za branami kláštera. Pět jeptišek slouží pokorně Bohu, ale nechybí jim ani velký smysl pro humor a sebeironie. Zároveň se ale ocitnou v nelehké situaci, která jejich klášter postihla – většina sester se záhadně otrávila polévkou. Navíc na pohřeb několika z nich nezbyly peníze, které se nyní všech pět „pozůstalých“ musí společně pokusit získat uspořádáním benefičního představení, kde samy vystoupí...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
65 %
6561000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Jiří Landa 70 %
Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
17.4.2016 | 1129 hodnocení
+ souhlasím
75%. Příjemná oddechovka, která kombinuje celkem nevšední humor s pěveckými čísly, žánrově to celé nejvíce připomíná kabaret. Děj to sice v podstatě žádný nemá, ale to vůbec neznamená, že by se divák nudil. Zvlášť když se všem pěti účinkujícím daří herecky i pěvecky. Asi nejlepší jsou M.Sikorová jako mimózní Mary Amnesie a P.Janečková coby Roberta Anna zoufale se snažící předvést divákům svůj výstup. Geniální jsou filmové dotáčky!
Jiří Landa  70 %
24.2.2014 | 3027 hodnocení
+ souhlasím
65% L. Olšovský se s Jeptiškami setkal již podruhé (režíroval je v DNF). Nutno podotknout, že se vyvaroval tamních chyb a vytvořil daleko živější inscenaci, než na zmiňované scéně. Dost tomu nahrálo i komorní prostředí Malé scény ve dvoře a zejména obsazení inscenace pěti výbornými herečkami ze souboru, které jsou nejen dobrými hráčkami, ale vcelku i solidně zpívají. Těžko proto vyzdvihnout jeden výkon, jejich souhra je v pravém smyslu slova kolektivní, žádná z dam se nesnaží zviditelnit na úkor druhé. Vydařené i po scénické a choreografické stránce. Uvedení Jeptišek v této podobě má smysl.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Zizzi  10 %
30.11.2017 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Plejáda pokusů o humor, který by měl být tak intenzivní, že vyváží absenci děje a logiky. V představení jsem však nejvíce postrádala právě onen humor a s ohledem na moji jinak všeobjímající lásku k divadlu jsem jako intenzivní shledala pouze svoji touhu po tom, abych se mohla v průběhu dlouhého představení trochu pobavit. Vycpávkové rýmovačky typu "je sjetá jako moje teta" (bez souvislosti s jakoukoliv tetou) ze mě úsměv bohužel nevymámily. Úroveň představení žáků na vánoční besídce, které byste se zasmáli jen, kdyby se některých rolí zhostilo i pár vašich neoblíbených učitelů.
Nagyni  90 %
18.6.2014 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Ze začátku vcelku slabé, ale v průběhu gradující a neskutečně zábavné představení.
Petr VIII. Kyblíček  90 %
26.5.2016 | 3 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Skvělá komediální jízda a krásný výkon všech aktérek. Zvláště však M. Sikorová si zaslouží neskonalý obdiv, vyniká ve všech částech tohoto představení. Scéna také zaslouží pochvalu - opravárenská dílna je prostředí které si k jeptiškám asi moc nepředstavíme, o to lépe to však působí. Představení parádně funguje díky blízkému kontaktu z divákem v prostoru Malé scény ve dvoře VČD. Takže vcelku vás tento počin jistojistě neotráví...
Martin21  60 %
29.5.2014 | 456 hodnocení
Čiko  70 %
15.3.2014 | 1085 hodnocení
Teres  70 %
7.3.2014 | 256 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.