Východočeské divadlo Pardubice [Malá scéna ve dvoře]

Dan Goggin

Jeptišky

Premiéra: 21.12.2013. Překlad: Miroslav Hanuš. Dramaturgie: Jana Uherová. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Kateřina Bláhová. Hudební spolupráce: Daniel Barták. Choreografie: Martin Goga. Úprava a režie: Lumír Olšovský.
2:20


Muzikálová komedie plná svěží energie, odkrývající netradiční pohled na život za branami kláštera. Pět jeptišek slouží pokorně Bohu, ale nechybí jim ani velký smysl pro humor a sebeironie. Zároveň se ale ocitnou v nelehké situaci, která jejich klášter postihla – většina sester se záhadně otrávila polévkou. Navíc na pohřeb několika z nich nezbyly peníze, které se nyní všech pět „pozůstalých“ musí společně pokusit získat uspořádáním benefičního představení, kde samy vystoupí...
Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
65 %
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Jiří Landa 70 %
Termíny představení
24.4. (St) 19:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Kladno]

30.5. (Čt) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 17.4.2016, počet hodnocení: 759)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Příjemná oddechovka, která kombinuje celkem nevšední humor s pěveckými čísly, žánrově to celé nejvíce připomíná kabaret. Děj to sice v podstatě žádný nemá, ale to vůbec neznamená, že by se divák nudil. Zvlášť když se všem pěti účinkujícím daří herecky i pěvecky. Asi nejlepší jsou M.Sikorová jako mimózní Mary Amnesie a P.Janečková coby Roberta Anna zoufale se snažící předvést divákům svůj výstup. Geniální jsou filmové dotáčky!
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 24.2.2014, počet hodnocení: 2858)
přínosný / zajímavý komentář
65% L. Olšovský se s Jeptiškami setkal již podruhé (režíroval je v DNF). Nutno podotknout, že se vyvaroval tamních chyb a vytvořil daleko živější inscenaci, než na zmiňované scéně. Dost tomu nahrálo i komorní prostředí Malé scény ve dvoře a zejména obsazení inscenace pěti výbornými herečkami ze souboru, které jsou nejen dobrými hráčkami, ale vcelku i solidně zpívají. Těžko proto vyzdvihnout jeden výkon, jejich souhra je v pravém smyslu slova kolektivní, žádná z dam se nesnaží zviditelnit na úkor druhé. Vydařené i po scénické a choreografické stránce. Uvedení Jeptišek v této podobě má smysl.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Zizzi 10 %
(zadáno: 30.11.2017, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Plejáda pokusů o humor, který by měl být tak intenzivní, že vyváží absenci děje a logiky. V představení jsem však nejvíce postrádala právě onen humor a s ohledem na moji jinak všeobjímající lásku k divadlu jsem jako intenzivní shledala pouze svoji touhu po tom, abych se mohla v průběhu dlouhého představení trochu pobavit. Vycpávkové rýmovačky typu "je sjetá jako moje teta" (bez souvislosti s jakoukoliv tetou) ze mě úsměv bohužel nevymámily. Úroveň představení žáků na vánoční besídce, které byste se zasmáli jen, kdyby se některých rolí zhostilo i pár vašich neoblíbených učitelů.
Petr VIII. Kyblíček 90 %
(zadáno: 26.5.2016, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Skvělá komediální jízda a krásný výkon všech aktérek. Zvláště však M. Sikorová si zaslouží neskonalý obdiv, vyniká ve všech částech tohoto představení. Scéna také zaslouží pochvalu - opravárenská dílna je prostředí které si k jeptiškám asi moc nepředstavíme, o to lépe to však působí. Představení parádně funguje díky blízkému kontaktu z divákem v prostoru Malé scény ve dvoře VČD. Takže vcelku vás tento počin jistojistě neotráví...
Nagyni 90 %
(zadáno: 18.6.2014, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Ze začátku vcelku slabé, ale v průběhu gradující a neskutečně zábavné představení.
Martin21 60 %
(zadáno: 29.5.2014, počet hodnocení: 318)
Čiko 70 %
(zadáno: 15.3.2014, počet hodnocení: 622)
Teres 70 %
(zadáno: 7.3.2014, počet hodnocení: 126)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.