Profil uživatele

Sykorkakonadra1

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 5.7.2017)
Derniéra bývá veselá a uvolněná a byla i v tomto případě. Tak dnes naposled! Skvělá hra od Gogola, vtipná a zábavná. Komedie s nádechem hořkosti, ale jak pro koho. Tady jde o víc než jen o hru v karty:-)
(zadáno: 5.7.2017)
Představení snad ani žádný smysl nemá nebo se vytratil nebo jsem ho pod návalem gegů nerozpoznala. Děj je jednoduchý. Hra si utahuje z kde koho. Z velevážených doktorů, stejně jako z buranů s klobásou. Je plná gegů, šklebů a pitvoření. Jde o bezbřehou srandu ze všeho. Hodně vtipná mi přišla třeba přehnaná starostlivost matky, která zásobuje buchtami každého, jak jen to jde. Nebo komentáře pana dr. Burkeho. Legrace z lehké retardace mi moc nevoní, i když k bufonádě patří. Takovou srandu nemám ráda. Moc se mi líbilo, jak Bolek Polívka uměl reagovat na diváky.
(zadáno: 5.7.2017)
Hamlet v tomto podání je minimalistický, jak v příběhu a textu, tak v kostýmech, postavách i scéně. Režisér odvedl velmi dobrou práci, příběh má smysl a pěkně graduje, i když neobsahuje filosofické pasáže. Co není vyjádřeno slovy, je vyjádřeno pomocí emocí a je to dostačující. Skvělé jsou i výkony herců s výjimkou Veroniky Kubařové při Hamletově divadle, kdy mě její chichotání rušilo a nekorespondovalo s dějem. Hamletovo panáčkové divadlo se mi však moc líbilo a taky zapojení diváků do hry. Kostýmy, zbraně a některé další rekvizity jsou ze současné doby, aby byl divák ještě více osloven.
(zadáno: 14.6.2017)
Představení je plné triků, je veselé a rošťácké. Jde o grotesku v divadelním podání a pěknou pantomimu. Hudba podbarvuje děj, který není složitý. Forma představení je velmi nápaditá. Celkově se mi tento kus velice líbil.
(zadáno: 21.5.2017)
Nelíbilo se mi, že v inscenaci není jasně a srozumitelně ukázáno, že žena, která má být krocena, je zlá. Nebylo dostatečně předvedeno, že Kateřina je vzteklá nebo pyšná, egoistická, pomlouvačná, závistivá atd. Působila na mě dojmem spíše trochu rebelující puberťačky, tedy trochu neposlušná. To neznamená, že je zlá. Nebyl tedy důvod, proč by ji měl Petruchio krotit. Tím se však mění smysl hry a také žánr. Hra mi potom vyznívala jako příběh o týrané ženě ve spárech zlého muže, což komedie není. Herci se snažili, ale nešlo to zachránit.
(zadáno: 20.5.2017)
Skupina lidí sedí v čekárně a je svědky krátké roztržky mezi manželi. Začne diskuse o vztazích, která se postupně vyvine v jakýsi dialog se dvěma průvodci plný názorných ukázek, na kterých je objasňována komunikace mezi mužem a ženou. Jde o veselou, vtipnou a svěží podívanou, která je proložena melodickými písněmi a tancem. Představení se nese v duchu smíření a pochopení obou pohlaví, ke kterému patří i vzájemné nevinné žerty. Představení se mi líbilo, bavila jsem se.
(zadáno: 19.5.2017)
V polovině jsem odešla, představení mi nedávalo smysl a nezaujalo mě.
(zadáno: 19.5.2017)
Hlavní hrdinka je negativní žena slabého charakteru. Místo toho, aby se postavila sama za sebe a řekla co chce, raději slouží ostatním v jejich přáních. Vzápětí je pomlouvá, jelikož její přání zůstávají nesplněna. Tato postava nejdříve visí na manželovi a později na milenci. Příběh je banálním vyprávěním o životě a názorech této ženy. Líbilo se mi pár komických situací a pěkný moment setkání se spolužačkou. Nelíbily se mi vulgární vtipy, přemíra gegů a keců na adresu mužů, charakter hlavní postavy a způsob, jakým ji Stašová zahrála. Uvítala bych více opravdového herectví.