Profil uživatele

Vladimíra

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 13.7.2019)
Svižná konverzační hra??? Divadlo by mělo pobavit, zušlechťovat.
V předchozích komentářích se nikdo nezmínil o vulgarizmech, kterými se ve hře vskutku nešetřilo. Je to asi dnes pro úspěch představení nezbytné..? Vzorce chování, nám v představení předkládané, kdy se v konverzaci nešetří slovy píča, prdel, šukat (mohu uvést nevytečkované, když je to prezentováno veřejně z jeviště vinohradského divadla. Nejsem nijak prudérní, ale je to na divadle nutné? Nebyli jsme sami, kteří o přestávce z divadla odešli. Pozitivem je, že vulgárním průpovídkám se smály pouze malé ostrůvky diváků v hledišti.
(zadáno: 8.4.2019)
Nebyli jsme sami. O přestávce odcházelo diváků více. Vulgárnostem se smály pouze ojedinělé ostrůvky diváků v hledišti. Divadlo ABC přidalo skvělý příspěvek k dekultivaci společnosti.
(zadáno: 2.5.2018)
Těch 10 % dávám Janě Preissové. Daniel Špinar opět nezklamal a stvořil další svoji režijní pokleslou ubohost. Odejít o přestávce bylo vysvobozením.
Přeji Národnímu divadlu, aby do vedení činohry přišli zase kompetentní a kultivovaní lidé místo exhibionistů typu Daniela Špinara. Lístky na představení jsme dostali jako dárek, jinak bychom po předchozích zkušenostech na nic, pod čím je podepsán Daniel Špinar, nešli.
(zadáno: 21.9.2016)
Po zhlédnutí inscenace hry bratří Čapků "Ze života hmyzu" jsem doufala, že si u "Manon Lescaut" opravím názor na činohru Národního divadla a režiséra Daniela Špinara. Nestalo se a vím, že se už na žádné představení, pod nímž je režijně podepsán Daniel Špinar, zlákat nenechám. Exhibující Špinar předvedl opět nekultivovanou podívanou na znetvořený klasický příběh. Je to ostuda a příspěvek k obecně se zvyšující nekulturnosti a nekultivovanosti společnosti. V tomto směru odvádí Špinar skvělou práci. Měl by to ale dělat jinde, než v Národním divadle! https://www.youtube.com/watch?v=NxQDjpWylIk
(zadáno: 21.3.2016)
Představení, na které jsem se těšil, mne velmi zklamalo. Základní myšlenky - nenávist dvou rodů a tragická láska touto nenávistí poznamenaná - byly odsunuty na vedlejší kolej. Žádný étos, žádná myšlenka, pouze jakýsi slepenec scén s mnohdy nevhodně komickými vložkami.Také scéna ve mně zanechala dojem velmi rozpačitý. Více než 20% nemohu při nejlepší vůli inscenaci dát.
(zadáno: 3.10.2014)
Velké zklamání - to je můj pocit po představení, 10% procent dávám pouze za snahu hercům, kteří nemohli pro v této inscenaci naprosto znehodnocené dílo bratří Čapků více udělat. Že se takovéto "dílo" může na scéně Národního divadla vůbec objevit je velmi smutné.