Divadlo na Vinohradech [velká scéna]

Penelope Skinner

Ahoj, krásko! (Linda)

Premiéra: 17.5.2019. Překlad: Hana Nováková. Dramaturgie: Jan Vedral. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Tom Ciller. Hudba: Ondřej Brousek. Režie: Juraj Deák.


Svižná konverzační hra o lidech, kteří musí bojovat o své místo v životě ve světě, kde stále nepanují rovné příležitosti. Linda je úspěšná žena po padesátce. Vlastními silami se vypracovala na jednu z nejvyšších pozic v kosmetické společnosti. Díky své práci, jak věří, šíří pozitivitu a pomáhá ženám získávat sebevědomí. Její nejnovější navrhovaná reklamní kampaň, zaměřená na ženy středního a staršího věku, by však byla podle vedení firmy totálním přešlapem. Pozitivní slogany totiž přece mají smysl jen tehdy, když osloví mladší generace s největší kupní silou. Ve stejnou chvíli začnou objevovat trhliny i v jejím soukromí. Zdánlivě perfektní život, který vedla ještě před pár dny, se rázem mění v pouhou iluzi, vše se s nečekanou rychlostí vymyká kontrole...
Divadlo na Vinohradech
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
40 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Reta 90 %
(zadáno: 21.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi se mi hra AHOJ, KRÁSKO v Divadle na Vinohradech líbila. Herecký výkon paní Kateřiny Brožové také hodnotím velmi vysoko. Šla jsem několikrát z divadel otrávená kvůli povrchním dialogům či vtipům současných her. Tady nemám co vytknout. Příjemně strávený večer, za který všem děkuji.
Honzy 20 %
(zadáno: 20.5.2019, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace AHOJ, KRÁSKO v Divadle na Vinohradech se vůbec nepovedla.
Jde o nezáživnou, plytkou komorní hru, která řeší osobní problémy ženy po padesátce.Bohužel slabé herecké výkony většiny hereckých představitelů, včetně Kateřiny Brožové a hlavně Petra Rychlého, Vás nevtáhnou do děje a vše zůstává jen na povrchu.K tomu přispívá i chudičká scénografie a výprava.Nevidím důvod,
proč dramaturgie uvádí toto dílo zcela se nehodící k uvedeni na velké scéně Vinohradského divadla.Diváka totiž čekají 2h.nudy.Psáno z předpremiéry 16.5.2019 Hodnocení 20%.
Janek777 10 %
(zadáno: 16.5.2019, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Linda v nové hře Ahoj,krásko na Vinohradech je slovy její dcery Bridget nůďo.Nejspíš je to tím, že drama se nedá hrát jako nekonečný tv sitcom. Možná až bude Penelope Skinner skutečně 50+, uvidí svět jinak. Co ví v jedenačtyřiceti o životě. Ten má divadlo odrážet. Proč si autorka vymyslela všechny postavy s hlubokými psychickými problémy. Chtěla snad ukázat, co může způsobit gender? Nebo za tu úděsnou nudu nutno poděkovat vinohradským tvůrcům. Jednoduše Linda ničím nezaujme, ani hereckými výkony, ani výpravou, ani režií.Psáno z předpremiery 16.5.2019 Hodnocení 10%.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.