Divadlo na Vinohradech [velká scéna]

<< Adina | Amadeus >>

Ahoj, krásko! (Linda)

Premiéra: 17.5.2019 | 2:30
Překlad: Hana Nováková. Dramaturgie: Jan Vedral. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Tom Ciller. Hudba: Ondřej Brousek. Pohybová spolupráce: Petr Nůsek. Režie: Juraj Deák.
Poslední uvedení: září 2020.
Svižná konverzační hra o lidech, kteří musí bojovat o své místo v životě ve světě, kde stále nepanují rovné příležitosti. Linda je úspěšná žena po padesátce. Vlastními silami se vypracovala na jednu z nejvyšších pozic v kosmetické společnosti. Díky své práci, jak věří, šíří pozitivitu a pomáhá ženám získávat sebevědomí. Její nejnovější navrhovaná reklamní kampaň, zaměřená na ženy středního a staršího věku, by však byla podle vedení firmy totálním přešlapem. Pozitivní slogany totiž přece mají smysl jen tehdy, když osloví mladší generace s největší kupní silou. Ve stejnou chvíli začnou objevovat trhliny i v jejím soukromí. Zdánlivě perfektní život, který vedla ještě před pár dny, se rázem mění v pouhou iluzi, vše se s nečekanou rychlostí vymyká kontrole...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo na Vinohradech
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
57 %
kontroverzní inscenace (353.)
57211000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 50 %
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení (23)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  50 %
24.10.2021 | 1618 hodnocení
Pavel Širmer  60 %
19.8.2019 | 1962 hodnocení
+ souhlasím
I když se autorka nesvedla zcela vyhnout schematičnosti a přílišné upovídanosti, v její hře je zřejmý smysl, proč psala právě o strmém pádu jedné úspěšné ženy, kterou zaskočilo, na jak vratkých základech její zdánlivě stabilizovaný život ve skutečnosti stojí. Režisér soustředil pozornost na herce. Hlavní představitelka K. Brožová příjemně překvapila překročením limitů udávaných rolemi, jež jsou jí většinou nabízeny. Dále výrazněji zaujali jen Š. Vaculíková a M. Lambora. Vypjatější okamžiky se M. Frösslové vysloveně nepovedly. Nedostatky by se našly, nicméně alespoň pro část obecenstva by mohla být návštěva přínosem.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Monty70  60 %
8.6.2022 | 240 hodnocení
+ souhlasím
Divadelní hra o trpkém pádu z rozjeté kariéry v zaměstnání. Aneb čas nezastavíš. Kateřina Brožová v hlavní roli dokazuje, že hrát umí. Rodinné i pracovní problémy nastíněny celkem vydařeně. Obě mladé herečky Vinohradského divadla (Vaculíková, Rojková), představující dcery hlavní hrdinky se mi líbily. Představení spíše pro starší dámské publikum.
Romana35  70 %
2.5.2022 | 304 hodnocení
+ souhlasím
Moderní hra ze současnosti v hlavní roli s Kateřinou Brožovou, která ztvárňuje úspěšnou ambiciózní ženu na ústupu ze své kariéry. Scéna mi přišla poněkud chudá a strohá. Z hereckých výkonů jednoznačně vyniká Šárka Vaculíková v roli z jedné z dcer hlavní hrdinky. Byla jsem zvědava na Markétu Děrgelovou ( v roli nepřejícné kolegyně), ta však v naší alternaci nehrála. Konec docela překvapivý.
Teddy  70 %
25.3.2022 | 269 hodnocení
+ souhlasím
V divadle na Vinohradech se již nehraje, viděno na zájezdu v oblastním divadle. Pohodová hra ze současnosti, zpočátku pomalejší rozjezd, později již zajímavější děj. Přeobsazení role manžela, u nás místo Petra Rychlého hrál Aleš Procházka. Velice přesvědčivá Šárka Vaculíková.
Lucy22  90 %
11.6.2020 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Hra je skvělá, Kateřina Brožová perfektní. Škoda, že nedostává víc příležitostí ukázat co umí i ve filmu. 10% dolů jen za nepřesvědčivý výkon Děrgelové.
Mora  40 %
23.2.2020 | 148 hodnocení
+ souhlasím
Postavy, které nechápete a herecké výkony, kterým nevěříte. V první části nebylo zřejmé, zda jde o komedii (prvoplánové rádoby "vtípky")nebo o drama. Některé postavy byly vyloženou karikaturou, třeba Amy M.Děrgelové, (nepodezřívám herečku, že by přehnaně přehrávala, zřejmě šlo o záměr režiséra). Jakoby tam zabloudila z jiné inscenace, působila Alice Š.Vaculíkové. Ta jediná byla přesvědčivá a skvělá. Jen díky ní dávám těch 40%.
Suzana  40 %
27.1.2020 | 322 hodnocení
+ souhlasím
polovinu času, na studiovou scénu, předvídatelný děj, snídani podávají zásadně v lodičkách :-)
Suzi  60 %
13.1.2020 | 8 hodnocení
+ souhlasím
65% opět moderní téma, ale na velké scéně, zahráno trochu povrchně, zajímavá postava jedné z dcer- k zamyšlení.
KSnow  80 %
6.10.2019 | 102 hodnocení
+ souhlasím
Tak nevím, narozdíl od mnoha ostatních zde v komentářích jsem tentokrát z Vinohrad odcházela s velmi, velmi silným zážitkem. Rozhodně to totiž není hra jen pro ty, co se můžou s hlavním tématem identifikovat, neboť i vedlejší dějové linky jsou většinou dobře vystavěné a uchopené. Jo, výkony K. Brožové i některých dalších nejsou vůbec perfektní (naopak mě tu poprvé zaujala Š. Vaculíková, která byla /výborná/), dialogy jsou někdy příliš schematické, ale co je mi do toho, když to na mě tak dobře fungovalo. Navíc DnV současné hry s myšlenkou a poselstvím potřebuje takřka zoufale!
Studený Čumáček  40 %
5.10.2019 | 382 hodnocení
+ souhlasím
35%
Tak nevim...
150 minut. Spousta slov o spoustě ničeho. Zapomeňte, že tahle hra má nějaké hlavní postavy, protože to nejlepší, co člověk může opravdu prožít, se děje mimo toto zorné pole. Skvělá, rozcitlivělá a s každou vteřinou uvěřitelnější Šárka Vaculíková (Alice), pečlivě vykreslená šplhající korporátní bestie Markéta Děrgelová (Amy) a s nimi se bezpečně sklouznuvší příležitostný hajzl Marek Lambora (Luke).
Jinak vážně nevim. Na komedii moc smutný, na tragédii málo smutný, prostě to profičí a nic z toho. A smát se sprostým slovům je laciné, to by mohli vědět i na Vinohradech...
Domi.Mac  20 %
9.9.2019 | 83 hodnocení
+ souhlasím
Směšné. Achjo, ztrácím víru, že na Vinohradech vznikne jednou dobré divadlo. Text plytký, režie zcela neinvenční, jako by se jednalo o scény ze seriálu Ulice, kterou pan režisér též režíruje. Výkon Brožové je absolutně tristní, sama už je spíš tak nějak parodií sama sebe, což je smutné. Rychlý zrovna tak, Rojková se stále ještě nenaučila mluvit tak, aby ji bylo rozumět dál než do třetí řady, Lambora též přestává podávat dobré výkony. Jediná chvála spadá na Vaculíkovou. K půlce sálu z představení o přestávce odešlo. 20%
Vladimíra  10 %
13.7.2019 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Svižná konverzační hra??? Divadlo by mělo pobavit, zušlechťovat.
V předchozích komentářích se nikdo nezmínil o vulgarizmech, kterými se ve hře vskutku nešetřilo. Je to asi dnes pro úspěch představení nezbytné..? Vzorce chování, nám v představení předkládané, kdy se v konverzaci nešetří slovy píča, prdel, šukat (mohu uvést nevytečkované, když je to prezentováno veřejně z jeviště vinohradského divadla. Nejsem nijak prudérní, ale je to na divadle nutné? Nebyli jsme sami, kteří o přestávce z divadla odešli. Pozitivem je, že vulgárním průpovídkám se smály pouze malé ostrůvky diváků v hledišti.
JirkaS  80 %
5.6.2019 | 330 hodnocení
+ souhlasím
Rozhodně se jedná o jedno ze zajímavějších současných dramat, které nese svou nepopiratelnou sílu a naléhavost především v osudu a životě mladé Alice, jíž Šárka Vaculíková svým přesným výkonem vtiskla patřičnou opravdovost a naléhavost, takže z mého pohledu zastiňuje i Lindu v podání Kateřiny Brožové, která hraje ovšem neméně skvěle. Nevěděl jsem, co mohu čekat, a odcházel jsem příjemně překvapený a rozhodně velmi zamyšlený. Jen si myslím, že této konverzační inscenaci by prospěl k větší naléhavosti komornější prostor, kde by vynikla více. Ale jinak velká spokojenost! /31.5.2019/
honzy  20 %
20.5.2019 | 279 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Inscenace AHOJ, KRÁSKO v Divadle na Vinohradech se vůbec nepovedla.
Jde o nezáživnou, plytkou komorní hru, která řeší osobní problémy ženy po padesátce.Bohužel slabé herecké výkony většiny hereckých představitelů, včetně Kateřiny Brožové a hlavně Petra Rychlého, Vás nevtáhnou do děje a vše zůstává jen na povrchu.K tomu přispívá i chudičká scénografie a výprava.Nevidím důvod,
proč dramaturgie uvádí toto dílo zcela se nehodící k uvedeni na velké scéně Vinohradského divadla.Diváka totiž čekají 2h.nudy.Psáno z předpremiéry 16.5.2019 Hodnocení 20%.
Reta  90 %
21.5.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Velmi se mi hra AHOJ, KRÁSKO v Divadle na Vinohradech líbila. Herecký výkon paní Kateřiny Brožové také hodnotím velmi vysoko. Šla jsem několikrát z divadel otrávená kvůli povrchním dialogům či vtipům současných her. Tady nemám co vytknout. Příjemně strávený večer, za který všem děkuji.
Michelle97  60 %
15.5.2022 | 137 hodnocení
LavinieCamui  50 %
16.3.2022 | 759 hodnocení
Olala  30 %
19.1.2020 | 15 hodnocení
Lusi  80 %
6.11.2019 | 52 hodnocení
Vladimír10  70 %
24.10.2019 | 589 hodnocení
LucieSykorova  50 %
16.7.2019 | 167 hodnocení
Marion Cobretti  80 %
27.5.2019 | 23 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.