Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Studio DVA divadlo

11. ročník METROpolitního léta hereckých osobností zahajuje předprodej
[1.4.2014]
Divadlo Studio DVA 1. dubna zahájilo předprodej vstupenek na všech 56 představení jedenáctého ročníku METROpolitního léta hereckých osobností. Druhou dekádu tradiční přehlídky na Letní scéně Vyšehrad obohatí premiéra situační komedie Patrika Hartla Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let a již počtvrté jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem. Letos např. exkluzivní vystoupení Jany Kirschner. Akce se uskuteční od 24. června do 30. srpna.

Po loňském úspěch hry Hvězda připravil režisér Patrik Hartl pro letošní ročník další autorský kus s názvem Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. V této komedii si pohrává se vztahovými nejistotami, které byly kdysi jeho noční můrou. „Dá se říci, že jsem napsal situační komedii o nejhorších možných okamžicích, které vás ve vztahu mohou potkat. Například, že jednoho dne přijdu domů, manželka mě přivítá ve spodním prádle a v rozkládací pohovce najdu zastlaného úplně cizího člověka,“ přibližuje svoji novinku autor.

Komedie vypráví tři groteskní situace z milostného života současných třicátníků, kteří touží být šťastní, ale nevědí, jak na to. Středobodem všech situací je rozkládací pohovka, na které tři milenecké dvojice a rozmazlená čivava svedou boj o štěstí. Hra v nadsázce nabízí studii trapně neohrabaného hledání štěstí v dlouhodobých milostných vztazích.

Diváci se mohou těšit na oblíbené tváře, kterými jsou čerstvá maminka Jana Stryková v alternaci s Jitkou Schneiderovou, Filip Blažek, Kryštof Hádek nebo Michal Slaný, Roman Štabrňák a nováčkem na Letní scéně bude stále více se prosazující filmová, ale i divadelní herečka Marika Šoposká. „Na zkoušení s Patrikem se těším, protože je velmi inspirativní a zábavný. Kdo ho zná, ví, o čem mluvím,“ říká Marika. A režisér k tomu dodává: „Přiznám se, že čím jsem starší, tím víc se těším na spolupráci s mladými krásnými herečkami. A protože nejmladší v obsazení této inscenace je velmi půvabná a talentovaná Marika Šoposká, tentokrát se nejvíc těším na ni.“

Na Letní scénu se kromě nového titulu mohou návštěvníci vypravit také na devět hitů z repertoáru divadla Studio DVA. Na Vyšehrad se z nové metropolitní scény přesunou nejúspěšnější hry z nabídky. Diváci se dočkají několika repríz vztahových komedií Vše o mužích, Vše o ženách, Ženy přežijí, Opačné pohlaví a Kutloch aneb I muži mají své dny. A po loňské absenci si hraní pod širým nebem nenechá ujít ani Karel Roden s Janou Krausovou. Objeví se hned ve třech kusech (O lásce, Otevřené manželství, Zdravý nemocný). Na Starém purkrabství pak proběhnou další dvě představení scénického čtení pohádek Oscara Wildea Slavík a růže.

Již čtvrtým rokem budou v rámci tzv. off programu Letní scény uvedeny také koncerty vybraných interpretů. Letos na Vyšehrad zavítají, jako již tradičně, slovenská šansoniérka Szidi Tobias, chybět nebude ani Dan Bárta za doprovodu Robert Balzar Tria a po loňské pauze se vrací Aneta Langerová s projektem Pár míst. Nováčky pak jsou Monika Absolonová a exkluzivně vystoupí též jedna z nejúspěšnějších slovenských zpěvaček posledních let Jana Kirschner.


zdroj zprávy: Tomáš PřenosilKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.