Zprávy

1 2  > 
6.9.2019
Divadlo v Dlouhé v sezoně 2019/20
Divadlo v Dlouhé zahájilo svou již 24. sezonu, kterou představuje v novém videoklipu Františka Týmala. Připravují se tři premiéry ve velkém sále, dva nové tituly komorní řady Krátká Dlouhá a oba festivaly pro děti a mladé diváky (13+ a Dítě v Dlouhé).
číst celý článek
19.5.2019
Cena Dítko pro liberecké Naivní divadlo, Cena Jana Borny pro brněnskou Polárku
21. ročník soutěžní divadelní přehlídky Dítě v Dlouhé už zná vítěze obou festivalových cen. Program sice pokračuje až do pondělí 20. května, ale závěrečná představení hostitelského Divadla v Dlouhé Nebe – peklo jsou uváděna už mimo soutěž. Cena diváků, udělovaná na základě hlasování po každém představení, se od letošního ročníku nově jmenuje Cena Dítko a jako první ji získalo Naivní divadlo Liberec za inscenaci Pohádka o Liazce v režii Martina Tichého.
číst celý článek
10.5.2019
Dítě v Dlouhé 2019
Letošní, již 21. ročník soutěžního festivalu pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé nabídne divákům všeho věku od batolat až po dospělé osm představení mimopražských divadel, jeden koncert vážné hudby, na němž jsou vítány i malé děti, a novinku hostitelského Divadla v Dlouhé Nebe – peklo, která bude uvedena mimo soutěž. Před jejím představením v neděli 19. května budou vyhlášeni držitelé dvou festivalových cen, které letos prošly obměnou...
číst celý článek
16.4.2019
Rodinná inscenace odehrávající se mezi zemí, nebem a peklem
Poslední premiérou letošní sezony v Divadle v Dlouhé je rodinná inscenace Nebe – peklo v režii Jakuba Krofty, který v posledních letech žije a pracuje v Polsku. Od roku 2012 je uměleckým šéfem Vratislavského divadla loutek, které pod jeho vedením získalo řadu cen v polských oborových soutěžích a anketách. Hra polské autorky Marii Wojtyszko Nebe – peklo, kterou si Jakub Krofta vybral pro své hostování v Dlouhé, je v Polsku považována za jeden z nejlepších dramatických textů pro děti a mládež posledních let a Divadlo v Dlouhé ji uvádí v české premiéře.
číst celý článek
5.2.2019
Festival 13+: o křehkosti a nesamozřejmosti svobody a demokracie
10. ročník nesoutěžní přehlídky pro mladé publikum Festival 13+ se koná v Divadle v Dlouhé od 6. do 11. února 2019 a nejen teenagerům nabízí devět představení. Většinu zahrají mimopražská profesionální divadla, která se na tvorbu pro tuto specifickou věkovou kategorii zaměřují, pouze zahájení a zakončení festivalu připadne Divadlu v Dlouhé.
číst celý článek
30.1.2019
Nová dramatizace slavné Otčenáškovy novely
Třetí premiérou 23. sezony Divadla v Dlouhé je divadelní adaptace slavné novely Jana Otčenáška Romeo, Julie a tma. Tragický příběh lásky studenta Pavla a židovské dívky Ester v temné atmosféře Prahy v období heydrichiády nastudovala režisérka Hana Burešová, která je spolu s dramaturgem Štěpánem Otčenáškem zároveň autorkou nové dramatizace.
číst celý článek
14.11.2018
V Dlouhé inscenují Dopisy Olze
Druhou premiérou 23. sezony Divadla v Dlouhé je první scénické uvedení dopisů Václava Havla z vězení z let 1979 – 1983, které připravuje režijní tandem SKUTR. Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský jsou již třetí sezonu součástí uměleckého vedení divadla a Dopisy Olze jsou jejich třetí inscenací v Dlouhé (po Čechovově Rackovi a autorské inscenaci Sen v červeném domě).
číst celý článek
6.9.2018
Startuje 23. sezona Divadla v Dlouhé
Divadlo v Dlouhé zahájilo novou sezonu posledními dvěma reprízami úspěšné komorní inscenace Dating v osmi a hned v úterý 11. září uvede první premiéru letošní sezony: autorskou inscenaci režijního tandemu SKUTR Sen v červeném domě. V sobotu 15. září pak následuje premiéra nového titulu komorní řady Krátká Dlouhá – Čtyři světové strany Rolanda Schimmelpfenniga (režie Kasha Jandáčková).
číst celý článek
22.4.2018
Výsledky soutěžní přehlídky Dítě v Dlouhé
Jubilejní 20. ročník soutěžní přehlídky pro dětské publikum Dítě v Dlouhé probíhal od středy 18. do neděle 22. dubna v pražském Divadle v Dlouhé. Závěrečný koncert písní z rodinných inscenací hostitelského divadla Dětské písně z Dlouhé byl uveden mimo soutěž, takže v jeho průběhu mohli být vyhlášeni letošní vítězové...
číst celý článek
12.4.2018
Dítě v Dlouhé 2018
Jubilejní 20. ročník soutěžní přehlídky pro dětské publikum přináší opět výběr z nejlepších inscenací, které v poslední době vznikly v mimopražských divadlech a v Praze budou k vidění většinou poprvé. Festival nabídne představení pro všechny věkové kategorie, od batolat po hravé dospělé, a také doprovodný program včetně oblíbeného divadelního jarmarku s výtvarnými dílnami, soutěžemi, prohlídkami zákulisí apod.
číst celý článek
20.3.2018
Sofoklovo drama v Dlouhé
Druhou premiérou Divadla v Dlouhé v letošní sezoně je Sofoklova Élektra v překladu a režii Hany Burešové a úpravě a dramaturgii Štěpána Otčenáška. K antické látce se vrací po deseti letech. Podobně jako v případě Faidry hrát se bude v komorním prostoru s diváky sedícími na forbíně. Titulní roli ztvární Eva Hacurová, čerstvá držitelka Ceny divadelní kritiky v kategorii Talent roku 2017.
číst celý článek
4.11.2017
„Láska a big beat jsou to jediné, co mě chrání před šílenstvím.“
Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ spisovatelky Sue Townsendové se ve středu 8. listopadu 2017 poprvé objeví v Divadle v Dlouhé. Tato nejprodávanější beletristická kniha 80. let v Británii se na jeviště dostává v autorčině adaptaci a úpravě Miroslava Hanuše, který je zároveň režisérem inscenace a autorem textů jedenácti písní, které ji doprovázejí.
číst celý článek
14.9.2017
22. sezona Divadla v Dlouhé
Ve 22. sezoně Divadlo v Dlouhé chystá tři premiéry na velkém jevišti, dvě komorní inscenace v divadelní kavárně a oba zavedené festivaly pro děti, teenagery i dospělé - Dítě v Dlouhé a Festival 13+. Poprvé za uplynulých více než dvacet let se letos proměnilo umělecké vedení divadla, do něhož vstoupil režijní tandem SKUTR.
číst celý článek
17.5.2017
Divadlo v Dlouhé uvede Racka v režii dua SKUTR
Jedna z nejznámějších světových her, kde se mluví o něčem jiném, o něčem jiném se žije a o něčem jiném je život. A je tu dívka a chlapec, spisovatel a herečka, strýček a další lidé a lvi, orli a křepelky, parohatí jeleni, husy, pavouci, mlčenlivé ryby přebývající ve vodách, mořské hvězdice... zkrátka všechny životy.
číst celý článek
3.4.2017
Ohlédnutí za 19. ročníkem festivalu Dítě v Dlouhé
V neděli 2. dubna skončil 19. ročník soutěžního festivalu pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé, který v pražském Divadle v Dlouhé probíhal od 29. března. Diváckou Cenu Vojty Šálka, o níž rozhoduje hlasování dětských diváků, získala inscenace Batosnění (Studio Damúza Praha, režie Monika Kováčová) a odbornou Cenu Dítko udělili studenti Katedry Divadelní vědy FF UK inscenaci Bratři Lví srdce (Divadlo Polárka, Brno, režie Jan Cimr).
číst celý článek
22.3.2017
Dítě v Dlouhé 2017
Od 29. března do 2. dubna se bude v pražském Divadle v Dlouhé už podevatenácté konat festival pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé. Letošní ročník, stejně jako osmnáct předchozích, nabídne publiku výběr z nové tvorby mimopražských profesionálních divadel hrajících pro děti. A to pro děti menší i větší, ale také pro jejich dospělé, tedy rodiče, prarodiče či učitele, tak aby společně mohli prožít neopakovatelné chvíle porozumění mezi jevištěm a hledištěm, odehrávající se pouze tady a teď.
číst celý článek
13.3.2017
Lucerna (český mýtus) v Dlouhé
Jiráskova Lucerna, tato nejhranější původní česká hra, kterou od jejího vzniku v roce 1905 uvedla dlouhá řada divadel profesionálních i ochotnických, se 17. března poprvé objeví na jevišti Divadla V Dlouhé v režii Hany Burešové. ...Všichni ji známe, všichni víme, že je to jen taková líbezná a trochu komická pohádka. Ale známe ji opravdu? A má co říci i dnes, kdy je svět tak jiný, než býval v dobách Jiráskových a „za onoho času“, v němž se hra odehrává?
číst celý článek
7.1.2017
Malé divadlo o velkém problému
Autorská pohybová inscenace Dating v osmi Adély Laštovkové Stodolové je součástí nové programové řady ST[ART] Divadla v Dlouhé, která vzniká v gesci režijního dua SKUTR a je zaměřena na mladé publikum i mladé tvůrce.
číst celý článek
6.1.2017
Festival 13+ po osmé
Od 11. do 16. ledna 2017 se v pražském Divadle v Dlouhé koná 8. ročník Festivalu 13+, divadelní přehlídky nejen pro teenagery. Program nabídne osm inscenací pro mladé diváky od 13 let výše, a to převážně v podání mimopražských divadel, která se tvorbě pro tuto specifickou věkovou skupinu věnují dlouhodobě a velmi úspěšně.
číst celý článek
1.12.2016
Hovory na útěku
Inscenace Jana Borny a Miroslava Hanuše Hovory na útěku, která bude poprvé uvedena v sobotu 3. 12., představuje novou podobu kabaretní linie Divadla v Dlouhé. Rovina hudební a rovina činoherní jsou tentokrát zcela oddělené. Civilní dialogy dvou mužů (M. Hanuš a M. Kopečný) tvoří intelektuální rovinu inscenace, v ostrém protikladu k ní stojí dosti brutální rovina hudební...
číst celý článek
30.11.2016
Klub mladých diváků - konkurs
Divadlo v Dlouhé vypisuje výběrové řízení na pozici Vedoucí Klubu mladých diváků. Uzávěrka přihlášek je stanovena na 12. prosince.
číst celý článek
11.11.2016
20 let Divadla v Dlouhé
16. listopadu 2016 uplyne přesně 20 let od chvíle, kdy nově založené Divadlo v Dlouhé oficiálně zahájilo svou činnost. Toto výročí si divadlo připomene slavnostním večerem pro současné i bývalé členy, spolupracovníky, zřizovatele, sponzory a partnery. Hlavním bodem programu bude komponované pásmo oblíbených písní z Dlouhé, které se dočká zopakování - v jediné repríze v rámci Noci divadel v sobotu 19. listopadu od 20 hodin.
číst celý článek
8.6.2016
Ocenění na festivalu Dítě v Dlouhé 2016
V neděli 5. června skončil 18. ročník soutěžní přehlídky mimopražských divadel hrajících pro děti a mládež Dítě v Dlouhé.
číst celý článek
Z tiskových zpráv a další aktuality
6.9.2019
Divadlo v Dlouhé zahájilo svou již 24. sezonu, kterou představuje v novém videoklipu Františka Týmala. Připravují se tři premiéry ve velkém sále, dva nové tituly komorní řady Krátká Dlouhá a oba festivaly pro děti a mladé diváky (13+ a Dítě v Dlouhé).
19.5.2019
21. ročník soutěžní divadelní přehlídky Dítě v Dlouhé už zná vítěze obou festivalových cen. Program sice pokračuje až do pondělí 20. května, ale závěrečná představení hostitelského Divadla v Dlouhé Nebe – peklo jsou uváděna už mimo soutěž. Cena diváků, udělovaná na základě hlasování po každém představení, se od letošního ročníku nově jmenuje Cena Dítko a jako první ji získalo Naivní divadlo Liberec za inscenaci Pohádka o Liazce v režii Martina Tichého.
10.5.2019
Letošní, již 21. ročník soutěžního festivalu pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé nabídne divákům všeho věku od batolat až po dospělé osm představení mimopražských divadel, jeden koncert vážné hudby, na němž jsou vítány i malé děti, a novinku hostitelského Divadla v Dlouhé Nebe – peklo, která bude uvedena mimo soutěž. Před jejím představením v neděli 19. května budou vyhlášeni držitelé dvou festivalových cen, které letos prošly obměnou...
16.4.2019
Poslední premiérou letošní sezony v Divadle v Dlouhé je rodinná inscenace Nebe – peklo v režii Jakuba Krofty, který v posledních letech žije a pracuje v Polsku. Od roku 2012 je uměleckým šéfem Vratislavského divadla loutek, které pod jeho vedením získalo řadu cen v polských oborových soutěžích a anketách. Hra polské autorky Marii Wojtyszko Nebe – peklo, kterou si Jakub Krofta vybral pro své hostování v Dlouhé, je v Polsku považována za jeden z nejlepších dramatických textů pro děti a mládež posledních let a Divadlo v Dlouhé ji uvádí v české premiéře.
5.2.2019
10. ročník nesoutěžní přehlídky pro mladé publikum Festival 13+ se koná v Divadle v Dlouhé od 6. do 11. února 2019 a nejen teenagerům nabízí devět představení. Většinu zahrají mimopražská profesionální divadla, která se na tvorbu pro tuto specifickou věkovou kategorii zaměřují, pouze zahájení a zakončení festivalu připadne Divadlu v Dlouhé.
30.1.2019
Třetí premiérou 23. sezony Divadla v Dlouhé je divadelní adaptace slavné novely Jana Otčenáška Romeo, Julie a tma. Tragický příběh lásky studenta Pavla a židovské dívky Ester v temné atmosféře Prahy v období heydrichiády nastudovala režisérka Hana Burešová, která je spolu s dramaturgem Štěpánem Otčenáškem zároveň autorkou nové dramatizace.
14.11.2018
Druhou premiérou 23. sezony Divadla v Dlouhé je první scénické uvedení dopisů Václava Havla z vězení z let 1979 – 1983, které připravuje režijní tandem SKUTR. Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský jsou již třetí sezonu součástí uměleckého vedení divadla a Dopisy Olze jsou jejich třetí inscenací v Dlouhé (po Čechovově Rackovi a autorské inscenaci Sen v červeném domě).
6.9.2018
Divadlo v Dlouhé zahájilo novou sezonu posledními dvěma reprízami úspěšné komorní inscenace Dating v osmi a hned v úterý 11. září uvede první premiéru letošní sezony: autorskou inscenaci režijního tandemu SKUTR Sen v červeném domě. V sobotu 15. září pak následuje premiéra nového titulu komorní řady Krátká Dlouhá – Čtyři světové strany Rolanda Schimmelpfenniga (režie Kasha Jandáčková).
22.4.2018
Jubilejní 20. ročník soutěžní přehlídky pro dětské publikum Dítě v Dlouhé probíhal od středy 18. do neděle 22. dubna v pražském Divadle v Dlouhé. Závěrečný koncert písní z rodinných inscenací hostitelského divadla Dětské písně z Dlouhé byl uveden mimo soutěž, takže v jeho průběhu mohli být vyhlášeni letošní vítězové...
12.4.2018
Jubilejní 20. ročník soutěžní přehlídky pro dětské publikum přináší opět výběr z nejlepších inscenací, které v poslední době vznikly v mimopražských divadlech a v Praze budou k vidění většinou poprvé. Festival nabídne představení pro všechny věkové kategorie, od batolat po hravé dospělé, a také doprovodný program včetně oblíbeného divadelního jarmarku s výtvarnými dílnami, soutěžemi, prohlídkami zákulisí apod.
20.3.2018
Druhou premiérou Divadla v Dlouhé v letošní sezoně je Sofoklova Élektra v překladu a režii Hany Burešové a úpravě a dramaturgii Štěpána Otčenáška. K antické látce se vrací po deseti letech. Podobně jako v případě Faidry hrát se bude v komorním prostoru s diváky sedícími na forbíně. Titulní roli ztvární Eva Hacurová, čerstvá držitelka Ceny divadelní kritiky v kategorii Talent roku 2017.
4.11.2017
Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ spisovatelky Sue Townsendové se ve středu 8. listopadu 2017 poprvé objeví v Divadle v Dlouhé. Tato nejprodávanější beletristická kniha 80. let v Británii se na jeviště dostává v autorčině adaptaci a úpravě Miroslava Hanuše, který je zároveň režisérem inscenace a autorem textů jedenácti písní, které ji doprovázejí.
14.9.2017
Ve 22. sezoně Divadlo v Dlouhé chystá tři premiéry na velkém jevišti, dvě komorní inscenace v divadelní kavárně a oba zavedené festivaly pro děti, teenagery i dospělé - Dítě v Dlouhé a Festival 13+. Poprvé za uplynulých více než dvacet let se letos proměnilo umělecké vedení divadla, do něhož vstoupil režijní tandem SKUTR.
17.5.2017
Jedna z nejznámějších světových her, kde se mluví o něčem jiném, o něčem jiném se žije a o něčem jiném je život. A je tu dívka a chlapec, spisovatel a herečka, strýček a další lidé a lvi, orli a křepelky, parohatí jeleni, husy, pavouci, mlčenlivé ryby přebývající ve vodách, mořské hvězdice... zkrátka všechny životy.
3.4.2017
V neděli 2. dubna skončil 19. ročník soutěžního festivalu pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé, který v pražském Divadle v Dlouhé probíhal od 29. března. Diváckou Cenu Vojty Šálka, o níž rozhoduje hlasování dětských diváků, získala inscenace Batosnění (Studio Damúza Praha, režie Monika Kováčová) a odbornou Cenu Dítko udělili studenti Katedry Divadelní vědy FF UK inscenaci Bratři Lví srdce (Divadlo Polárka, Brno, režie Jan Cimr).
22.3.2017
Od 29. března do 2. dubna se bude v pražském Divadle v Dlouhé už podevatenácté konat festival pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé. Letošní ročník, stejně jako osmnáct předchozích, nabídne publiku výběr z nové tvorby mimopražských profesionálních divadel hrajících pro děti. A to pro děti menší i větší, ale také pro jejich dospělé, tedy rodiče, prarodiče či učitele, tak aby společně mohli prožít neopakovatelné chvíle porozumění mezi jevištěm a hledištěm, odehrávající se pouze tady a teď.
13.3.2017
Jiráskova Lucerna, tato nejhranější původní česká hra, kterou od jejího vzniku v roce 1905 uvedla dlouhá řada divadel profesionálních i ochotnických, se 17. března poprvé objeví na jevišti Divadla V Dlouhé v režii Hany Burešové. ...Všichni ji známe, všichni víme, že je to jen taková líbezná a trochu komická pohádka. Ale známe ji opravdu? A má co říci i dnes, kdy je svět tak jiný, než býval v dobách Jiráskových a „za onoho času“, v němž se hra odehrává?
7.1.2017
Autorská pohybová inscenace Dating v osmi Adély Laštovkové Stodolové je součástí nové programové řady ST[ART] Divadla v Dlouhé, která vzniká v gesci režijního dua SKUTR a je zaměřena na mladé publikum i mladé tvůrce.
1 2  >