Zpráva

Divadelní videoportál Dramox spouští aplikaci pro televizory Samsung a LG. Startuje také mobilní aplikace.
vydáno: 28.4.2021
Dramox, videoportál s největším výběrem záznamů divadelních představení v Česku, spouští novou aplikaci pro televizory. Využít ji zatím můžou uživatelé chytrých televizí Samsung vyrobených v roce 2017 a později i televizí LG s operačními systémy webOS 3.0 a vyššími verzemi. Podpora pro další operační systémy chytrých televizí bude následovat ve druhé polovině roku, do léta by měl Dramox fungovat na Apple TV. Videoportál nově funguje také v mobilní aplikaci.

Dramox přes aplikace nabídne kompletní databázi představení, která jsou momentálně k dispozici na webu. Ukázky jednotlivých her si budou moci diváci pustit bez nutnosti přihlášení. „Spuštění aplikace je pro nás dalším krokem k pohodlnějšímu sledování Dramoxu z domova. Divákům chceme přinést ještě lepší zážitek z online divadla,“ komentuje novou aplikaci jeden ze zakladatelů služby Radim Horák.

Aplikace bude fungovat v češtině i angličtině, při prvním spuštění se stačí přihlásit stejně jako na web Dramoxu. Portál nabízí možnost týdenní zkušební verze zdarma. Velmi dobře se dá kombinovat sledování představení přes televizní aplikaci a na webu, portál si v obou případech zapamatuje, kdy sledování záznamu skončilo.

Chytré titulky a Dramox na cesty

„Dramox je možné na dalších chytrých televizích sledovat už nyní, a to přes technologii Chromecast a Airplay. Stačí mít chytrou televizi, která jednu z těchto technologií podporuje, a chytrý telefon. Z něj si pak uživatelé jednoduše přes WIFI pošlou obraz z telefonu do televize,“ doplňuje další ze zakladatelů Martin Zavadil. Pohodlí při sledování divadla online je pro službu klíčové, proto postupně přichází s „vychytávkami“, které divákovi zlepší jeho uživatelský zážitek. Jednou z nich jsou například chytré titulky. Ty dokážou měnit barvu podle hovořící postavy, divák tak může získat lepší orientaci v dialozích, přestože herec není momentálně v záběru.

Dramox spouští také mobilní aplikaci pro sledování divadla online. Ke stažení je pro Android i iOS. „Pracovně ji nazýváme Dramox na cestách, protože bude mít jednu velkou výhodu, kterou spustíme do měsíce. Uživatelé si budou moci načíst obsah dopředu a následně jej sledovat i bez připojení k internetu,“ uzavírá Horák.

Dramox je česká streamovací služba, která poskytuje největší výběr záznamů divadelních představení na jednom místě a umožňuje jejich sledování online. Funguje na principu předplatného: měsíční předplatné stojí 299 Kč, cena ročního předplatného je 2 990 Kč. Většina prostředků získaných v rámci předplatného jde zpět divadlům, tvůrcům a hercům. Navíc je možné podpořit libovolnou částkou přímo konkrétní divadlo. Službu společně založili Martin Hájek, internetový podnikatel a majitel značky Livesport, Martin Zavadil, který se dříve věnoval stavění digitálních společností a mimo jiné pracoval v Creative Dock, a Radim Horák. Ten pomáhal spustit videoportál voyo.cz a vlastní firmu Weemazz 2.0, která pro vlastníky autorských práv odstraňuje z internetu nelegální kopie jejich děl.
.