Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo U22

Lumír Olšovský připravuje českou premiéru muzikálu Thrill Me
[14.9.2015]
Lumír Olšovský po té, co získal hlavní cenu Grand Prize na festivalu DIMF v jihokorejském Daegu, s ostravským muzikálem Fantom Londýna, dokončuje v Praze nastudování kontroverzního muzikálu Stephana Dolginoffa Thrill Me - Spalující vášeň. V české premiéře bude uveden 1. října 2015 od 20 hodin na Divadelní lodi Tajemství. Muzikál byl v minulosti nominován na prestižní cenu Drama Desk Award. Českou verzi muzikálu připravila překladatelka Hana Nováková.

Poprvé byl tento muzikál uveden v New Yorku v roce 2003. Dočkal se řady provedení, kromě amerických a evropských měst byl uveden také v Jižní Koreji nebo Japonsku, a získal ocenění po celém světě.

„Násilí, manipulace, závislost – témata, o kterých se nechce ani mluvit. Ano, můžeme předstírat, že neexistují. Přitom svět je dnes plný hnusných činů. V našem nastudování muzikálu sledujeme jak plíživě se chlapec už na konci dětství stává zločincem. Člověk se přece nenarodí jako vrah!,“ uvádí režisér Lumír Olšovský k muzikálu, který je nejen o vášni, touze či překračování hranic.

Hlavní role v muzikálu obsadil zatím ne příliš známými mladými herci Jaroslavem Blažkem a Lukášem Kunzem. K tomu však režisér říká: „Oba však mají velice dobře nakročeno. Navíc pro tento muzikál je výhodou, že hudebně dramatické oddělení Pražské konzervatoře kluky velice dobře připravuje jak po herecké, tak i hudební stránce. Určitě ještě o nich v budoucnosti hodně uslyšíme.“

Tvůrčí tým pak doplňuje dramaturgyně Sylvie Rubenová, scénografka Fortuna Hernández, kostýmní výtvarnice Lenka Kristiánová, produkční Adam Lauer. Muzikál hudebně nastudoval Svatopluk Kůrka.
Thrill Me je letošní druhou premiérou, po hře Pes, noc a nůž od autora Mariuse von Mayenburga, která vzniká v produkci Divadla U22.

Thrill Me - Spalující vášeň
Premiéra: čtvrtek 1. 10. 2015 od 20 hodin, další představení pak v pátek 2. 10. 2015 od 20 hodin
Počet míst v hledišti: 150
Místo uvedení: DIVADELNÍ LOĎ TAJEMSTVÍ (bez plavby)

Předprodej vstupenek zajištěn v síti Ticketportal, nebo ve dnech představení od 17 do 20 hodin na Divadelní lodi Tajemství.
Ceny vstupenek: 300 Kč v předprodeji (350 Kč na Divadelní lodi Tajemství)
Zlevněné vstupné pro studenty: 100 Kč (150 Kč na Divadelní lodi Tajemství)

zdroj zprávy: Roman UrbanecKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.