Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Studio DVA divadlo

METROpolitní léto hereckých osobností navštívil rekordní počet diváků
[30.9.2010]
Studio DVA zakončilo 19. září 2010 další ročník své pravidelné prázdninové přehlídky. Téměř devadesát představení 7. METROpolitního léta hereckých osobností v Praze a na dvacet představení 3. METROpolitního léta hereckých osobností v Bratislavě odehraných mezi 24. červnem a 19. zářím na třech pražských a dvou bratislavských scénách navštívilo rekordních 33 000 návštěvníků. Největším hitem pražské letní sezóny se stala první muzikálová inscenace Studia DVA Hello, Dolly! s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli Dolly Leviové.

Stejně jako loni se v Praze hrálo v Divadle Palace na Václavském náměstí, na Letní scéně Vyšehrad a ve Švandově divadle na Smíchově, které bylo s jedinou výjimkou výhradně určeno inscenaci Hello, Dolly!. V Bratislavě se Léto přestěhovalo nově na hlavní nádvoří Bratislavského hradu a do Divadla Nová scéna.

Pro diváky byly jako tradičně připraveny v rámci letního programu dvě novinky. 24. června 2010 zahájila METROpolitní léto hereckých osobností v Divadle Palace premiéra původní české hry Druhý břeh novinářky Michaely Gübelové v režii Ladislava Smočka. Druhou premiérou byla dlouho očekávaná premiéra muzikálu Hello, Dolly! s nealternovanou Ivanou Chýlkovou v hlavní roli a v režii Ondřeje Sokola, která proběhla ve dvou večerech 6. a 7. července 2010 na scéně Švandova divadla na Smíchově.

Studio DVA a jeho pražští diváci se v rámci Léta také se dvěma staršími tituly také rozloučili. 30. června 2010 měla na scéně Divadla Palace derniéru inscenace hry Richarda Nelsona Madame Melville, 19. srpna 2010 zazněl naposledy nad Letní scénou Vyšehrad hlas Hany Maciuchové coby Judi Garlandové v tragikomedii Petera Quiltera Na konci duhy.

22. srpna 2010 se rovněž již tradičně mohli návštěvníci Letní scény Vyšehrad setkat se slovenskou herečkou a šansoniérkou Szidi Tobias, která převzala v závěru koncertu z rukou herečky Ivany Chýlkové a producenta Studia DVA Michala Hrubého zlatou desku za prodané nosiče svého posledního alba Pod obojím.

Celkem bylo v rámci 7. ročníku pražského METROpolitního léta hereckých osobností odehráno na scénách Divadla Palace, Švandova divadla na Smíchově a Letní scény Vyšehrad 85 představení 12 titulů a jeden koncert, v rámci 3. ročníku bratislavského METROpolitního léta hereckých osobností bylo pak odehráno na scénách Divadla Nová scéna a hlavního nádvoří Bratislavského hradu 21 představení 7 titulů. Ač počasí letošního léta příliš nepřálo produkcím pod širým nebem, byla na Letní scéně Vyšehrad z původně plánovaných 50 představení zrušena nebo předčasně ukončena pouze 4, v Bratislavě bylo předčasně ukončeno jedno představení.

Ivana Chýlková odzpívala mezi 6. červencem a 19. září 2010 úctyhodných 29 představení muzikálu Hello, Dolly!. Pro velký úspěch, který sklidil muzikál nejen u diváků ale také u odborné kritiky, se rozhodlo vedení Studia DVA změnit původní plán a pokračovat v jeho uvádění. Od listopadu 2010 se stane pravidelně dvakrát do měsíce domovskou scénou muzikálu Divadlo Hybernia. První poprázdninová představení zde budou uvedena 22. a 23. listopadu 2010 a také 16. a 17. prosince 2010.


zdroj zprávy: Lenka StudénkováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.