Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
OLDstars

OLDstars na konci října míří ve velkém do Celetné
[19.9.2011]
V září se členové umělecké skupiny OLDstars proháněli po Praze a propagovali svou tvorbu, na začátku října se znovu zavírají do svého sklepního prostoru HarOLD a jako třešničku na dortu letošního divadelního podzimu se ke konci října na víkend „přestěhují“ do Divadla v Celetné.

OLDstars totiž zkontaktovali povědomé soubory z cest po celorepublikových divadelních přehlídkách a některé z nich požádali, aby společně s nimi vystoupili na víkendovém festivalu studentských divadel.

„Naším cílem je především umožnit zajímavým studentským souborům účinkování na tak velké a podstatné scéně, jakým je právě Divadlo v Celetné,“ říká úvodem mluvčí projektu Daniel Brátka. „V roce všeobecné finanční krize jsme se rozhodli jít proti všemu a založit novou tradici. Náš festival nemá sponzora, nezískali jsme žádný grant. Nezajišťujeme tedy ani stravování, semináře, odborné poroty, časopis, offprogram, nic. Zkrátka se jen všichni potkáme na dobrém divadle na důležité divadelní adrese,“ doplňuje jeho slova o praktické informace jeden z pořadatelů festivalu v Celetné a produkční Zdeněk Charvát.

Festival divákům nabídne širokou škálu žánrů a představení souborů z celé republiky, které do Celetné dorazí převážně s premiérami uplynulé sezony.

Kladenský soubor Akakababa, který celý festival ve čtvrtek večer otevře, dorazí do Prahy s nastudováním hry Martina Čičváka DŮM, KDE TO DĚLAJÍ DOBŘE. Dalším lákadlem festivalu je jeden z „objevů“ letošního Jiráskova Hronova - olomoucký soubor Slovanský tyátr představí adaptaci hry bratří Mrštíků MARYŠA.

Absurdním dramatem se představí například soubor při občanském sdružení Nepřijatelní s textem slovenského autora Viliama Klimáčka DEALEŘI. S textem o tom, že v dnešní době je vše na prodej a vše se dá prodat... Dalším souborem razící absurdní styl je Centrální zádrhel, přidružený k ZUŠ Strakonice. Vystoupí s kompilací tří aktovek Pierra-Henri Camiho – „Opilcovo dítě aneb Malý mstitel“, „Tvrdošíjný lovec“ a „Veselé Velikonoce aneb Lidojedství a kraslice“. Tento koktejl absurdní tvorby nazvaný 3X CAMI strakoničtí úspěšně prezentovali na letošním – již zmiňovaném - Jiráskově Hronově.

Chybět nebude ani autorská tvorba. Divadlo Margaritas přijíždí do Celetné s vlastní inscenací, inspirovanou dílem J.K.Tyla ŠVANDA DUDÁK. Pražský soubor Ty-já-tr vystoupí s původní dramatizací knihy Karla Poláčka BYLO NÁS PĚT. A v neposlední řadě se na festivalu objeví i Dismanův rozhlasový dětský soubor s kompilací lidových písniček a říkadel PEACENIČKY v režii Zdeny Fleglové.

V neposlední řadě je třeba zmínit i jihočeské studenty techniky GigaHertzi Ti nastudovali hru maďarského autora Zoltána Egressyho ŠŤOVÍK, PEČENÉ BRAMBORY.

Produkci spřátelených souborů samozřejmě proloží svou nabídkou i pořádající soubor OLDstars. Mimo jiné členové souboru vystoupí se současnou hrou Neila La Butta TRŮN MILOSRDENSTVÍ, pojící se k tragickým událostem 11.září 2001. Také se do Celetné vrátí s postmoderní hříčkou TO I ONO Daniela McIvora. V pražské premiéře navíc zahrají vlastní dramatizaci filmové povídky Ingmara Bergmana SEDMÁ PEČEŤ, nebo pohádkový příběh na motivy knížky Astrid Lindgrenové LVÍ SRDCE.

Více informací a kompletní, průběžně aktualizovaný program lze nalézt na oficiálním webu projektu: www.oldstars.cz/prehlidka.
Vstupenky jsou v prodeji na pokladně Divadla v Celetné.

zdroj zprávy: Daniel BrátkaKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.