Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo Radka Brzobohatého

Podzimní premiéry a akce nové sezóny v Divadle Radka Brzobohatého
[8.9.2019]
Divadlo Radka Brzobohatého zahájilo tiskovou konferencí již třetí sezónu pod vedením ředitelky Romany Goščíkové a uměleckým šéfem Lukášem Burianem. Za uplynulé dva roky divadlo odpremiérovalo již osm inscenací. Na podzim divadlo chystá dvě nové premiéry, které mají svou knižní i filmovou předlohu a dvě benefiční představení.

14.9. 2019 19:00 hod.
Druhá premiéra představení Přelet nad kukaččím hnízdem, další hra z cyklu Přijďte na klasiku!

V hlavní roli se představí Miroslav Hrabě v alternaci s Lukášem Burianem, který je zároveň režisérem hry. Role sestry Ratchedové se zhostila Romana Goščíková v alternaci s Annou Kulovanou.
Inscenace podle stejnojmenného románu Kena Keseyho drží pevně danou linku a kromě činoherního ztvárnění má v sobě i abstraktní prvky, které umocní promyšlená scéna, hra se světly a hudební podkres o který se postaral Kuba Kubín.
Dramatizace románu posbírala mnoho ocenění, včetně ceny Newyorské kritiky a Tony Award a hraje se s úspěchem po celém světě. Slávu pak dovršila filmová adaptace českým rodákem, Milošem Formanem, která získala pět Oscarů, za nejlepší film, herce, herečku, režii a scénář a nesmazatelně se zapsal do světového povědomí.
Přelet nad kukaččím hnízdem je strhujícím soubojem hrdosti a radosti ze života s absolutismem a tyranií. Věčně aktuální téma, kde jsou hranice a kdo je určuje. Boj jedince, temperamentního vyvrhele McMurphyho utíkajícího pod rouškou bláznovství před nápravným zařízením, se společností, nadvládou a hierarchií v podobě psychiatrické léčebny.

Aby se vyhnul vězení, zvolil psychiatrickou léčebnu. Ale možná udělal tu největší chybu svého života…
Strhující příběh o souboji mezi manipulativní zdravotní sestrou a jejím nedobrovolným pacientem.

Autor: Dale Wasserman, Režie: Lukáš Burian, Překlad: Luděk Kárl, Hudba: Kuba Kubín, Kostýmy: Lucie Herejtová, Scéna: Matouš Škorpík
Hrají: Miroslav Hrabě / Lukáš Burian, Romana Goščíková / Anna Kulovaná, Petr Klimeš, Milan Enčev, Lukáš Malínek, Jindřich Žampa / Martin Šnajdr, Karel Hábl / Antonín Hardt, Alžběta Fišerová / Barbora Kepková, Michal Roneš, Marek Helma

22.11. a 23.11.2019 19:00 hod.
Veřejná generálka 21.11.2019 od 11:00 hod
Premiéry muzikálové parodie slavných románů a filmů 50 odstínů!

Česká premiéra úspěšného muzikálu z newyorské Broadwaye: Amanda B.Davis, Albert Samuels, Joseph Shelton, Ashley Ward, Dan Wessels

Chcete uniknout z nudného života plného stereotypů ve všech oblastech, zažít něco výjimečného, neobvyklého...? Začtěte se do románu a nechte se vést... O tom, že realita může být naprosto jiná než představy, se přesvědčí nejen Anastasie, ale i členky čtenářského klubu, k nimž se dostala ta magická kniha, román 50 odstínů šedi

Za doprovodu živé kapely hrají, zpívají a tančí: Přemysl Pálek, Charlotta Doubravová / Kateřina Bohatová, Kateřina Sedláková / Kateřina Steinerová, Romana Goščíková / Michaela Zemánková, Vanda Károlyi / Tereza Nekudová, Miroslav Hrabě / Ondřej Černý, Eliška Kenclová / Markéta Šandová, Evžen Bočkor / Jakub Sedláček
Režie: Lukáš Burian, Překlad a české texty: Adam Novák, Hudební nastudování: Matěj Voda a Petra Škorpíková, Choreografie: Linda Fikar Stránská a Andrea Straková, Scéna a kostýmy: Aleš Valášek

Do konce roku 2019 se v Divadle Radka Brzobohatého uskuteční také dvě benefiční akce. Odehrají se dvě představení Přeletu nad kukaččím hnízdem pro nadaci Krása pomoci a nadační fond Pečovatel.

Inscenace Přelet nad kukaččím hnízdem je už od svého vzniku spojena se spoluprací se sociální sférou.
První čtená zkouška hry probíhala v chráněném bydlení Portus na Slapech, kdy klienti společně s herci strávili celý den. Účastnili se první premiéry v červnu a budou přítomni i na druhé premiéře 14.9.2019.
Jejich hermelíny v rámci projektu „Dobroty s příběhem“ jsou v aktuální nabídce divadelní kavárny DRBárna.

26.9. 2019 od 19:00 hod Benefiční představení pro Nadaci Krása pomoci.
Patronkou akce je herečka Bára Munzarová.
Nadace Krása pomoci pomáhá seniorům, kteří chtějí dál žít ve svém domácím prostředí a mohou se vyhnout institucionální formě péče a podporuje rodiny, které se starají o své blízké, seniory v jejich domovech.

Představení bude účastna také ředitelka nadace, Michaela Stachová.
Diváci si kromě dobrého pocitu a krásného představení mohou zasoutěžit v tombole, vyfotit ve fotokoutku a zakoupit některý z výrobků z chráněné dílny.

4. 12. 2019 od 19:00 hod Benefiční představení pro Nadační fond Pečovatel.
Nadační fond Pečovatel pomáhá seniorům, zdravotně znevýhodněným a chronicky nemocným lidem všech věkových kategorií shánět peníze na zaplacení asistenční péče.

Patronem Nadačního fondu Pečovatel je již několik let herec Miroslav Hrabě a už v minulém roce Divadlo Radka Brzobohatého pro tento fond odehrálo představení Drahoušku, toužím po tobě.

Představení bude účastna ředitelka fondu Monika Hlinková.

Zahájení sezony se na tiskové konferenci účastnili: za vedení divadla Romana Goščíková a Lukáš Burian, za realizační tým Adam Novák, Linda Fikar Stránská, za herce Přemysl Pálek, Vanda Károlyi, Kateřina Steinerová, Kateřina Sedláková, Michaela Zemánková, Tereza Nekudová Denisa Nesvačilová, Mirek Hrabě, Anna Kulovaná…
Ohledně představení benefičních akcí spojených s divadlem byly přítomny: ředitelka Nadace Krása pomoci Michaela Stachová a ředitelka Nadačního fondu Pečovatel Monika Hlinková.

Divadlo Radka Brzobohatého představilo také video spoty k premiérovým hrám Přelet nad kukaččím hnízdem a 50 odstínů!.
Jako ochutnávku zazpívalo ženské obsazení muzikálová parodie 50 odstínů! písničku „Manuál žen“.
Na závěr ředitelka Romana Goščíková prozradila, že se druhá polovina divadelní sezóny ponese v duchu filmového tématu. Divadlo připravuje další dvě premiéry, které mají jak knižní, tak filmovou podobu.

zdroj zprávy: Markéta ZbořilováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.