Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo Drak

Režisér Jan Borna zpátky v Draku
[8.4.2015]
Na 16. dubna 2015 Divadlo Drak připravilo další setkání v rámci cyklu FENOMÉN DRAK, tentokrát s režisérem, autorem, pedagogem a básníkem Janem Bornou.

„V roce 2018 čeká Divadlo Drak významné jubileum a k této příležitosti uvádíme sérii ohlédnutí do historie Draku, setkání s významnými osobnostmi, současnými a bývalými spolupracovníky divadla,“ vysvětluje dramaturgyně Divadla Drak Dominika Špalková.

Dubnový fenomén je věnován režiséru Janu Bornovi, který v Draku působil v letech 1989 – 1992. Kromě Divadla Drak Jan Borna dále spolupracoval s brněnským HaDivadlem, Realistickým divadlem a Dejvickým divadlem. Vedl ateliér herectví na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU. Od roku 1996 je režisérem a členem uměleckého vedení Divadla v Dlouhé.

Za umělecký rozvoj divadla pro děti a mládež získal Cenu Českého střediska ASSITEJ, zároveň byl jedním z pětice nominovaných na světovou Cenu čestných prezidentů ASSITEJ (Mezinárodní asociace divadel pro děti a mládež). Za celoživotní umělecké zásluhy v oblasti divadla dostal Cenu ministerstva kultury ČR (2008).

FENOMÉNU DRAK bude předcházet od 19.00 podvečerní repríza inscenace Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka - Amundsen kontra Scott. Inscenace měla premiéru na podzim loňského roku.
„Příběh vychází ze strhujícího deníku Roberta F. Scotta, který se roku 1910 vydal na cestu za svým životním snem, dobytím jižního pólu, a vzdává hold jeho čestné porážce. Po letech se tu navíc v nové inscenaci na jevišti setkávájí dvě stěžejní drakovské osobnosti, Václav Poul a Jiří Vyšohlíd,“ zve dramaturg Tomáš Jarkovský.

Po úspěšném projektu Labyrint světa a ráj srdce, který měl v Divadle Drak premiéru na konci března 2015, tak divadlo nabízí další příležitost večerního programu pro mladé a dospělé diváky nejen z Hradce Králové.

zdroj zprávy: Barbora KalinováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.