Zpráva

Rocková opera i pro malé diváky
vydáno: 12.5.2017
S rockovou operou Malý princ RockOpera Praha pokračuje ve své tradici autorských adaptací děl klasické literatury. Předlohy zpracovává a aktualizuje pro současného diváka vlastním originálním způsobem. Adaptace románu Antoine de Saint-Exupéryho je navíc její první rodinnou rockovou operou.

Příběh pojednává o letci, který ztroskotá v poušti. Když opravuje svůj letoun, objeví se Malý princ, který po něm chce, aby mu nakreslil beránka, a vypráví mu o svých zážitcích z putování vesmírem. O tom, na jakých podivných planetách byl a co na nich viděl. Kvůli cestování opustil svoji rodnou planetku, kde se zamiloval do růže.

Malý princ je nejznámější dílo francouzského spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho. Na první pohled roztomilá pohádka v sobě skrývá filosofický podtext, jenž je čtenáři jasnější s přibývajícím věkem. Proto je příběh vhodnou látkou pro děti i jejich rodiče.

V pořadí již devátá inscenace RockOpery Praha bude opět vystavena na základě rockové hudby Milana Steigerwalda, který se při jejím komponování rozhodl ukázat zvukomalebnější stránku své tvorby. Chystá se využít i možnosti hrát pro mladé publikum rockovou operu v akustické verzi po vzoru slavného televizního hudebního pořadu MTV Unplugged. Režie a stejně tak i hlavní role byly svěřeny Irině Andreevě, považované za fenomén pohybového divadla. Andreeva bude mít pod režisérskou taktovkou zpěváka Kamila Střihavku, jenž ztvárňuje hned několik rolí. Nechce využít jen jeho pěvecký, ale také herecký potenciál. Právě díky této umělkyni, která již dlouhodobě s RockOperou Praha spolupracuje, získává repertoár divadla neotřelý a inovativní výraz, jenž akcentuje prvky nového cirkusu a spektakulární show. Synergie mezi mnoha zdánlivě různorodými žánry, které se na scéně RockOpery Praha setkávají, dává vzniknout podmanivé atmosféře díla. V interakci s divákem, jenž se stává součástí představení, tak mnohem víc vyniká jedinečnost a neopakovatelnost divadelního zážitku.

Protože je Malý princ určen i dětskému publiku, je koncipován s ohledem na dětskou psychiku, její kognitivní procesy, intelekt a pozornost, a pracuje s nimi jako s citlivě formovaným, křehkým materiálem. Nejen formálně, ale také organizačně projekt bude zohledňovat mladého diváka. Historicky poprvé tak vznikne rocková opera uváděná i pro rodiny během nedělních odpolední.

zdroj zprávy: Blanka Křemenová