Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo Bolka Polívky
> Šašek a syn

Šašek a syn v Divadle Bolka Polívky
[22.2.2017]
Očekávaný vrchol sezony v Divadle Bolka Polívky přichází s premiérou autorské hry Šašek a syn, která bude uvedena na scéně 25. února 2017 v 19.00. Na jevišti se spolu poprvé setkají Bolek a Vladimír Polívkovi jako životem protřelý král šašků a mladý šlechtický sirotek, který bude svérázným způsobem převychován v šaška. Pražská premiéra se odehraje ve Studiu Dva 22. března 2017 v 19.00.

Pro Bolka Polívku jde o první jevištní setkání se svým synem Vladimírem; s dcerou Annou se potkává v komediálním představení s autobiografickými prvky DNA. Inscenace Šašek a syn vypráví o převýchově mladého osiřelého šlechtice v šaška. Mladý rytíř přichází z ústavu pro odložené děti šlechticů a je králem šašků a jeho kumpány podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já. Kromě Bolka a Vladimíra Polívkových se na jevišti objeví Michal Chovanec, Jaromír Barin Tichý, Ondřej Klíč, Jiří Fretti Pfeifer, David Rotter, popř. Luděk Horáček či Milan Král.

„Šašek a syn volně navazuje na Šaška a královnu, inspirace jsou zřejmé. S Vladimírem jsme začali zkoušet už na podzim. Scházeli jsme se, jak se dalo, četli první verze scénáře, přepisovali, domýšleli a snili. Teď se naše sny mění v realitu a je to vzrušující, jako vždy, když se něco nového rodí, a už se nemůžeme dočkat, až to bude.“

„Nezná matku svou, ni otce svého. Vychován v ústavu pro odložené děti šlechticů. Vychován ve zbroji. Převychován však v šaška. A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů. Příliš krásný, než aby byl šaškem na kmetišti dějin,“ říká Bolek Polívka.

„Od prvních debat o nové inscenaci uběhl více než rok. Když jsme před několika měsíci poprvé četli scénář, mrazilo mě v zádech. Teď, několik dní do premiéry, je nadšená atmosféra a všechny síly v plném nasazení. Už na zkouškách je cítit, že se rodí něco výjimečného. Je nám ctí, že můžeme být u toho,“ doplňuje ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Šašek a syn – PREMIÉRA
Převýchova mladého šlechtice v šaška, to vše za trest a v sedmi obrazech.
KDY: 25. 2. 2017 v 19.00
KDE: Divadlo Bolka Polívky, Jakubské náměstí 5, Brno

Autor a režie: Bolek Polívka
Scéna: Jaroslav Milfajt
Kostýmy: Eva Jiřikovská
Hudba: David Rotter
Výroba: Olek Vašica
Hrají: Vladimír Polívka, Bolek Polívka, Michal Chovanec, Jaromír Barin Tichý, Ondřej Klíč, Jiří Fretti Pfeifer, David Rotter, popř. Luděk Horáček či Milan Král
Délka představení: 120 min + přestávka


Anotace:
Životem protřelý král šašků je pověřen převýchovou mladého šlechtice v šaška. Novic je pod jeho vedením – a za asistence jeho kumpánů – podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já. Postupně dojdou k rituálu, při kterém se zrodí nový šašek.

Reprízy:
Divadlo Bolka Polívky, Brno: 26. 2. / 27. 2. / 1. 3. / 2. 3. / 9. 3. / 30. 3. / 31. 3. / 19. 4. / 20. 4
vždy v 19.00

Studio DVA, Praha: 22. 3. / 23. 3. / 26. 4. / 27. 4. / 2. 5. / 4. 6. / 5. 6.
vždy v 19.00

zdroj zprávy: Michal AdamíkKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.