Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Studio ALTA

Studio ALTA otevře dalších 740 m2 pro živé umění
[10.2.2015]
Studio ALTA je divadlem, zkušebnou a dětským studiem, pořádají se tu festivaly, workshopy pro tanečníky i komunitní akce. Nekonvenční prostor bývalého skladu slouží jako prostor setkávání komunity špičkových zavedených umělců i mladých experimentátorů s diváky od dětí po seniory. Po pěti letech od zahájení pravidelného divadelního provozu se navíc rozrůstá o dvě nové haly: slavnostní otevření proběhne 21. února v rámci festivalu Malá inventura 2015.

V nových halách vznikne další zkušebna pro soubory „bez domova“, sdílené ateliéry, coworkingová kancelář pro pracovníky na volné noze, výstavní prostor a neformální multifunkční kavárna – náhradní obývák, kde si může oddechnout, popracovat či popovídat s přáteli každý. Studio ALTA je od svého počátku náhradním domovem tanečníků, divadelníků, světelných designerů a dalších umělců. Díky novým halám se od února 2015 navíc stane náhradním domovem široké komunity návštěvníků.

Slavnostní otevření a vzkříšení opuštěných továrních hal pro současné živé umění proběhne v sobotu 21. února. Návštěvníci se můžou těšit na tančírnu současného tance s hudebním doprovodem DJky Pirulety Cindy. Superhrdinové Martina Hajdyla Lacová a Stano Dobák vás po uvedení svého duetu SuperNaturals provedou labyrintem nečekaných schopností, které si neseme každý nepozorovaně v sobě. Poznejte tanečníky dřímající ve vás samotných a proměňte se alespoň na jednu noc v superhrdiny tanečního parketu! Chybět nebudou ani sudičky, které dají novým halám do vínku hodně sil a úspěchů – herečka Vanda Hybnerová, tanečnice roku 2010 Tereza Ondrová a šéf jevištního provozu Nové scény Národního divadla Petr Voříšek.

Kromě zahajovací party uvede Studio ALTA v rámci Malé inventury 2015 čtyři představení. Imago Lucie Kašiarové je inscenace inspirovaná textem Carla Gustava Junga Anima a animus. Dva duety skupiny ME-SA, uváděné pod společným názvem Duets, nás převedou problémy mezilidské komunikace a ve druhé části představí dvojici smrtelníků, kteří se rozhodnou stát superhrdiny. Inscenace GoG rezidentů Studia ALTA Sáry Arnsteinové a Jiřího Šimka se dostala do dramaturgického výběru Nové sítě pro rok 2015. Do programu pro děti přispěje inscenace Tanečního studia Light Karlík, aneb zážitkový divadelní trenažér.

Program Malé inventury ve Studiu ALTA:

20. února / 18:00 / Lucia Kašiarová: Imago
21. února / 20:00 / ME-SA: Duets
21. února / 21:30 / Supernaturální tančírna současného tance
22. února / 11:00 / L. Tretiagová a TS Light: Karlík aneb zážitkový divadelní trenažér
22. února / 16:00 / Sára Arnsteinová a Jiří Šimek: GoG

zdroj zprávy: Tatiana BrederováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.