Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo D21

Večer Otevřené knihy představí čtyři nejlepší povídky
[19.10.2016]
Otevřená kniha je projekt Divadla D21 na Vinohradech, který má za úkol objevovat zajímavé nové autory. Prostřednictvím výzvy dává divadlo třikrát za rok možnost spisovatelům, kteří píší do šuplíku, aby napsali krátkou povídku. Nejlepší z nich vybere umělecké vedení divadla a poté odborná a divácká porota na Večeru Otevřené knihy. První večer letošní sezony se uskuteční 20. října v 19.30 hodin v Divadle D21.

„V letošní letní výzvě se nám sešlo padesát osm povídek – což je poměrně vysoké číslo. Nejlepší čtyři vybrala dramaturgyně Magdalena Frydrych Gregorová. A právě tyto čtyři si mohou návštěvníci divadla poslechnout tento čtvrtek,“ vysvětluje Ilona Machová z Divadla D21.

Povídky budou číst buď sami autoři nebo herci souboru Divadla D21. Nejlepší počin vyberou hned dvě poroty – odborná a divácká. V odborné se objeví režisérka a dramaturgyně Lucie Ferenzová, která s Divadlem D21 už spolupracovala. Dalším členem bude už podruhé hudebník a designer Bonus neboli Martin Tvrdý z Radia Wave. Třetí hlas bude patřit absolventovi mediálních studií Jakubovi Jedlinskému, který v současnosti pracuje v oboru komunikací. Divácká porota rozhodne formou hlasování.

Odměnou pro vybrané povídkáře bude zveřejnění jejich povídky v papírovém vydání Otevřené knihy, kterou dostanou na konci sezony. Z Otevřené knihy taky občas vyplyne zajímavá spolupráce. Jeden z prvních výherců Otevřené knihy Jakub Haubert inscenoval na prknech Divadla D21 svou povídku Průvodce. Nyní připravuje s režisérem Jiřím Ondrou text pro inscenaci Bakchantky, která bude mít premiéru v březnu.

zdroj zprávy: Divadlo D21Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.