Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Západočeské divadlo v Chebu
> R.U.R.

Vzpoura robotů vypukne v Západočeském divadle v Chebu
[14.10.2019]
Druhou premiérou letošní Sezóny velkých okamžiků lidstva bude tuto sobotu klasické vědeckofantastické drama Karla Čapka R.U.R., díky kterému čeština obohatila všechny světové jazyky výrazem pro umělého pracovníka. Čapkova hra už v roce 1920 varovala před možným zneužitím vědeckého pokroku.

V Chebu se ovšem bude tato slavná hra uvádět s podtitulem „komedie o zániku lidstva“, což prozrazuje, že režisér Zdeněk Bartoš se svým týmem posílil komediální prvky textu. Výsledkem by měla být vtipná moderní komedie s myšlenkovým přesahem, místy připomínající akční snímky Quentina Tarantina. Největším nepřítelem člověka zde nejsou roboti, ale samotní lidé se svými ideály a obrovskou schopností sebedestrukce.

Režisér Bartoš do hlavních rolí obsadil Vuka Čelebiće, Jindřicha Skopce, Jana Hannyho Firlu, Pavla Marka, Davida Beneše, Radmilu Urbanovou, Magdalénu Hniličkovou a Petra Németha. Poprvé se představí nové posily chebského souboru Daniel Mišák a Soňa Křepelová (v alternaci s Karolínou Jägerovou). V menších rolích umělých lidí uvidí diváci mezi jinými studenty chebského gymnázia.

Scénu pro R.U.R. navrhla Lucia Škandíková, autorkou kostýmů je Tereza Kopecká. Hudbu složil Matěj Kroupa, videoprojekce natočil Matyáš Fára a dramaturgie se ujala Martina Pokorná.

Premiéra je na programu Západočeského divadla v Chebu v sobotu 19. října od 19 hodin. Nejbližší reprízy uvidí diváci ve středu 23. října a ve čtvrtek 7. listopadu od 19 hodin, případně v úterý 22. října a ve čtvrtek 14. listopadu od 17 hodin.

zdroj zprávy: Martina PokornáKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.