Divadlo Na Jezerce

Mnoho povyku pro lajk

Premiéra: 25.5.2023
Scéna: Jan Balcar. Kostýmy: Hana Soukupová. Hudební spolupráce: Ladislav Greiner. Režie: Matěj Balcar.
Původní autorská nekorektní tragikomedie. Mají sociální sítě negativní vliv na lidstvo? Jsou mladí labilnější než jejich rodiče a prarodiče? Alfons Moucha, slavný sochař, bonviván a osmdesátiletý milovník, má jasnou odpověď: „ANO!“...
Divadlo Na Jezerce
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
62 %
6251000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Šípal  30 %
4.7.2023 | 191 hodnocení
+ souhlasím
Já si prostě myslím, že Matěj Balcar neumí psát postavy a režírovat herce. Umí jenom nutit lidi, aby dělali hloupý humor. I normálně schopní herci tady prostě jenom tak přeříkávají hloupé vtipy nebo mravokárné monology, přičemž nejsou v postavě ani v situaci. Mám podezření, že je to proto, že je tam prostě nikdo nenarežíroval. A teda ten text, ty bláho... Hlavní poučení je, že pokud má někdo deprese nebo pochybuje o svém genderu, tak je to proto, že mu v dětství málo četli pohádky. No, taky názor. Těch 30% dávám za Martina Letáka, Johanu Jednličkovou a Vandu Chaloupkovou, kteří dělají všechno, co můžou.
Stepan.chalousek  80 %
30.5.2023 | 48 hodnocení
+ souhlasím
Velmi cením, že se Jezerka snaží měnit svou dramaturgie a ukazuje, že soukromé divadlo nerovná se bulvární divadlo. Inscenaci sluší filmové střihy i dynamicky se promenující prostředí. Největší výtkou je absence dramaturga, protože text místy škobrtá. Vytváří například několik konců, čímž oslabuje v závěru svou dynamiku.
Osobně je pro mě velkým překvapením dosud neznámý Martin Leták, který je spolu s Janem Vlasákem velkou devízou této inscenace.
Jackmartas  80 %
29.5.2023 | 103 hodnocení
+ souhlasím
Jedním slovem - geniální! Tahle hra vystihuje dnešní dobu mladou generaci versus starší. J. Vlasák je prostě úžasný jako vždy. Oceňuji i roli mladého teenagera role - Martinovi sedla a úplně jsem se vžil do jeho role.
Čiko  70 %
28.5.2023 | 999 hodnocení
+ souhlasím
75%
Zajímavá sonda o způsobu uvažování tří různých generací současného světa. Každý má jiné životní preference a motivy a potřeby. A ne vždy se zdá, že dokáží najít společnou řeč.
I když se hra jeví jako vážné téma, Matěji Balcarovi se podařilo jej odlehčit a napsat výborné komediální drama s velmi zajímavým koncem.
Herecky se mi líbil hlavně J.Vlasák (výborná volba) a v menší roli V.Chaloupková. M.Leták je do role teenagera dobře typově obsazen a místy jsem měl pocit, že svou postavu vzhledem k věku nemusí až tak hrát - za mě také dobrá volba a i správné režijní uchopení.
Téma jdoucí napříč generacemi. Doporučuji.
Brasikona  50 %
9.6.2023 | 32 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.