Divadlo Na Jezerce

Mnoho povyku pro lajk

Premiéra: 25.5.2023
Scéna: Jan Balcar. Kostýmy: Hana Soukupová. Hudební spolupráce: Ladislav Greiner. Režie: Matěj Balcar.
Původní autorská nekorektní tragikomedie. Mají sociální sítě negativní vliv na lidstvo? Jsou mladí labilnější než jejich rodiče a prarodiče? Alfons Moucha, slavný sochař, bonviván a osmdesátiletý milovník, má jasnou odpověď: „ANO!“...
Divadlo Na Jezerce
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
63 %
6391000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
16.9.Po19:00 vstupenky
9.10.St19:00 vstupenky
21.10.Po19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
PavelakK  60 %
11.11.2023 | 37 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá generační hra vážnějšího rázu, která je dobře odlehčená. Mně režie M.Balcara sedí, jsou takové nenucené.
Nejlépe hodnotím výkon J.Vlasáka, za zmínku stojí i M.Leták ač by do toho někdy nemusel tolik tlačit.
Kdo mi prostě nesedí je V.Chaloupková
Eduard Mácha  60 %
25.10.2023 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Těším se na dobu, až si M.Balcar začne věřit jako autor. Zde už je jistá sebejistota cítit, ale místy se stále objevuje humor, který je stavěn vnějškově.
Souhlasím se zmíněným: text má dvojí konec. Dovysvětlování je typické pro Balcara, protože to zatím využívá v každé své hře. Místy až patetické scény (rozhovory za doprovodu projekce deště a dokonce i zvuku deště, či obrazem v nebi), ale místy velmi zručně vystaveně scény (situace v divadle či u oběda..). Oceňuji, ale volbu tématu, byť to pro mě není o sociálních sítích, ale spíš o genderu a hledání se. Bavil mě M. Leták a jeho autenticky přirozené hraní, což skvěle fungovalo s J.Vlasákem.
Šípal  30 %
4.7.2023 | 215 hodnocení
+ souhlasím
Já si prostě myslím, že Matěj Balcar neumí psát postavy a režírovat herce. Umí jenom nutit lidi, aby dělali hloupý humor. I normálně schopní herci tady prostě jenom tak přeříkávají hloupé vtipy nebo mravokárné monology, přičemž nejsou v postavě ani v situaci. Mám podezření, že je to proto, že je tam prostě nikdo nenarežíroval. A teda ten text, ty bláho... Hlavní poučení je, že pokud má někdo deprese nebo pochybuje o svém genderu, tak je to proto, že mu v dětství málo četli pohádky. No, taky názor. Těch 30% dávám za Martina Letáka, Johanu Jedličkovou a Vandu Chaloupkovou, kteří dělají všechno, co můžou.
Stepan.chalousek  80 %
30.5.2023 | 52 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Velmi cením, že se Jezerka snaží měnit svou dramaturgie a ukazuje, že soukromé divadlo nerovná se bulvární divadlo. Inscenaci sluší filmové střihy i dynamicky se promenující prostředí. Největší výtkou je absence dramaturga, protože text místy škobrtá. Vytváří například několik konců, čímž oslabuje v závěru svou dynamiku.
Osobně je pro mě velkým překvapením dosud neznámý Martin Leták, který je spolu s Janem Vlasákem velkou devízou této inscenace.
Jackmartas  80 %
29.5.2023 | 121 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Jedním slovem - geniální! Tahle hra vystihuje dnešní dobu mladou generaci versus starší. J. Vlasák je prostě úžasný jako vždy. Oceňuji i roli mladého teenagera role - Martinovi sedla a úplně jsem se vžil do jeho role.
Čiko  70 %
28.5.2023 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
75%
Zajímavá sonda o způsobu uvažování tří různých generací současného světa. Každý má jiné životní preference a motivy a potřeby. A ne vždy se zdá, že dokáží najít společnou řeč.
I když se hra jeví jako vážné téma, Matěji Balcarovi se podařilo jej odlehčit a napsat výborné komediální drama s velmi zajímavým koncem.
Herecky se mi líbil hlavně J.Vlasák (výborná volba) a v menší roli V.Chaloupková. M.Leták je do role teenagera dobře typově obsazen a místy jsem měl pocit, že svou postavu vzhledem k věku nemusí až tak hrát - za mě také dobrá volba a i správné režijní uchopení.
Téma jdoucí napříč generacemi. Doporučuji.
Plšík  80 %
9.10.2023 | 782 hodnocení
Brasikona  40 %
9.6.2023 | 43 hodnocení
Peggy  70 %
17.7.2024 | 3 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.