Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Městské divadlo Zlín

Za rok 2016 hlásí Městské divadlo Zlín návštěvnický rekord
[7.1.2017]
Městské divadlo Zlín přivítalo v roce 2016 celkem 136 814 diváků, což je nový návštěvnický rekord.

„Když jsem loni touto dobou vyhlašoval, že do zlínského divadla přišlo rekordních 125 553 diváků, ani ve snu mě nenapadlo, že toho číslo ještě může růst – spíš jsem si říkal, kéž by se to podařilo udržet. Výsledek roku 2016 je z tohoto pohledu z říše snů,“ reagoval ředitel MDZ Petr Michálek.

Herci zlínského divadla odehráli na třech domácích scénách a při zájezdech po celé ČR celkem 311 představení. Některé dny museli zvládnout i tři představení denně.

„Do loňského roku spadaly oslavy 70. výročí našeho divadla a proto jsme si dovolili i velmi odvážné projekty, jako byla Prodaná nevěsta v režii J. A. Pitínského. A co mne osobně těší – držíme stále vysokou laťku původní autorské tvorby – třeba stále vyprodaným představením Dobré mravy v režii Anny Petrželové nebo nekorektním kabaretem Ovčáček čtveráček. Poslední jmenovaná satira zvedla obrovský zájem po celé republice, dostala se do prestižních televizních talkshow, magazínů i novin, a hlavně dala možnost divadlu umělecky se vyjádřit k těm nejaktuálnějším událostem,“ dodal ředitel.

Návštěvnicky nejúspěšnější měsíce byly leden, listopad a prosinec. Kritika velmi příznivě ohodnotila hru Srpen v zemi indiánů, diváckým hitem pak byly inscenace Charleyova teta, Dokonalá svatba, Malované na skle, Žítkovské bohyně nebo fenomén posledních šesti let Splašené nůžky, které oslavily 170. reprízu.
„To, že diváci některé hry milují dlouhodobě má za následek druhý rekord – aktuálně máme na repertoáru 22 inscenací! A brzy přibudou další tři. Situace začíná být neúnosná, a byť je naše divadlo obrovské, začínáme mít velký problém se skladováním kulis a musíme už i výpravu aktuálních her vozit do skladu v Malenovicích. To znamená jediné – postupně se začneme loučit i s hrami, které stále hlediště plní, abychom utvořily prostor pro nové divadelní zážitky. Derniéra v této sezóně čeká postupně Ovčáčka čtveráčka, Madam Piaf, Prodanou nevěstu, Bio Ráj, INRI a další inscenace,“ uzavřel ředitel Petr Michálek.¨

zdroj zprávy: Blanka KovandováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.