Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Geisslers Hofcomoedianten

Zažijte divadelní dobrodružství v pražských ulicích a propadněte se do doby stavovského povstání
[13.2.2021]
Chcete se při procházce pražskými ulicemi něco dozvědět, a ještě se zasmát? Vyrazte s Geisslers Hofcomoedianten na dobrodružnou venkovní on-line hru Hero of the White Hill: ten, který tam byl, která vás zavede do doby povstání českých protestantských stavů proti císaři. Nebojte se ale nudného dějepisu, jak už je u Geisslerů zvykem, legrace musí být i na popravišti…

Trochu divadlo, trochu procházka a trochu bojovka, tak by se dala popsat hra, kterou si s sebou nesete ve svém mobilním telefonu. Funguje přitom úplně jednoduše, po registraci získáte odkaz na stránku a s ní i místo prvního zastavení. Tady zjistíte odpověď na otázku, která vám odemkne první video a už se můžete bavit. A taky vzdělávat, koho by zajímalo víc, dozví se na stránce rozšiřující informace o událostech, které se staly přesně před 400 lety.

Pak už můžete vyrazit na cestu od stanoviště ke stanovišti, od historické historky k další… Chybět nebude defenestrace místodržících z oken Pražského hradu, korunovace Fridricha Falckého, pohled na bitvu na Bílé hoře ani poprava 27 pánů na Staroměstském náměstí. Ale nebojte se, krev nepoteče a načančané paruky rozhodně taky nečekejte. Proč by ostatně Fridrich Falcký nemohl nosit kšiltovku? Geissleři se i u této divadelní procházky drží svého principu, kdy spojují staré s novým a vážné se zábavným.

Více informací najdete na stránce: https://geisslers.cz/hero-of-the-white-hill-ten-ktery-tam-byl.

Geisslers Hofcomoedianten tvoří současné hravé divadlo inspirované barokem. Neusilují ale o rekonstrukci původních barokních her a předloze dávají současný rozměr, objevují nadčasová témata, zapomenuté příběhy, odkazy slavných divadelních osobností a paralely mezi minulostí a současností. Od roku 2014 Geisslers pravidelně hrají na jevišti Divadla VILA Štvanice, kde také od roku 2015 pořádají festival pro rodiny s dětmi VILOmeniny. Od svého počátku jsou Geissleři součástí festivalu barokního divadla a hudby THEATRUM KUKS. Každoročně v létě vyráží soubor na turné napříč Českou republikou a pod hlavičkou Festivalu zámeckých a klášterních divadel oživuje místa s divadelní historií.

zdroj zprávy: Kateřina HubertováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.