Komentáře

Blog: Můžeme si za to sami?

zpět na komentáře

Reakce na příspěvek:
ipl - 14.5.2012, 15:01:46
Díky
Díky. Se zájmem jsem (postupně) přečetl. Pochopitelně si spoustu věcí člověk uvědomuje, ale je dobré si to přečíst a srovnat v hlavě takto v souvislostech a pohromadě. Škoda, že jeden blog těžko může něco změnit.
Nemohu se zbavit pocitu, že lidé často chodí do divadla především za zážitkem a zábavou. Samozřejmě to neplatí všeobecně, ale připadá mi, že se jedná o stále větší procento návštěvníků. V dnešní době se nezřídka zapomíná na vzdělávací a výchovnou funkci divadla, které má především zušlechťovat a kultivovat ducha. Lidé by si podle mého názoru měli z divadla odnést především myšlenky, přemýšlet nad poselstvím. To se mi jeví jako stále vzácnější.
Divadlo sice těžko může samo o sobě něco změnit, ale má moc (alespoň zlomku populace) být přínosem, obohacením. Může někdy "otevřít oči", rozšířit obzory, vnímat jiné souvislosti.
Bohužel vidím také chybu na straně řady tvůrců, kteří dnes dbají především na formu a podceňují obsah a poslání. (Opět připomínám, že nelze mluvit za všechny.) Žijeme v divné, povrchní době, postavené na konzumu, vnějších efektech. Taková je i politika.
I když se jedná o blog ve své podstatě pesimistický, jsem rád, že vznikl. I proto, že vlastně potvrzuje, že stále existují lidé, kteří v divadle hledají i něco více než jen zábavu a zážitek. Snad takoví lidé nevymřou...

Autor příspěvku:

Název příspěvku:


Text příspěvku:Kontrola proti spamu: opište následující kód jednasedmtřipětnula

Zobrazit náhled příspěvku


Pravidla slušné diskuse a korektního vedení blogu