Komentáře

Blog: Za jakou cenu?

zpět na komentáře

Reakce na příspěvek:
JKoula - 8.11.2016, 17:55:16
Re:
Děkuji za reakci, náhodou jsem navštívil tutéž reprízu jako Vy a musím souhlasit, že by si Hedvika Řezáčová s Richardem Fialou též zasloužili vyzdvihnout.

Při zpětné analýze mi došlo, že to, co mi trochu vadilo, bylo dáno přeskakováním mezi "reality show" a skutečným odehráváním příběhu, což jsou dvě navzájem odlišné pózy, takže postavy jako takové nejsou konzistentní, jenže tím, že se tak radikálně mění situace, ani být nemohou, naopak oba hrají úměrně té které poloze.

Ale těch změn by muselo být více, třeba jsem si přimyslel jeden výstup Mae Fistové (posvěcení "renovací" shora) a můj výklad Sašenky také neodpovídá viděnému (nevědomě jsem odignoroval některé detaily, aby se mi to "vešlo do rámce")... Ale blog už měnit nebudu, je to záznam toho, jak jsem inscenaci vnímal v určitém okamžiku, a holt nejsem bezchybný pozorovatel, netřeba to zastírat.

A ano, prostor Vily je jistě mocné aktivum inscenace, sice jsem se o něj otřel formulací režisérčina smyslu pro prostor, ale explicitní zmínku by si opravdu zasloužil, jde o svým způsobem site-specific.

Autor příspěvku:

Název příspěvku:


Text příspěvku:Kontrola proti spamu: opište následující kód dvědevětdvěpěttři

Zobrazit náhled příspěvku


Pravidla slušné diskuse a korektního vedení blogu