Blog uživatelů i-divadla

Násilí...co z toho...
vydáno: 11.2.2022, SVATOŠOVÁ

        Hmmmm…. Násilí, to jsou tedy radosti!

Mladý muž, poměrně pohledný. Potká na Štědrý večer nějakého divného týpka. Hm. Je to dle mínění policistů magridský typ. Asi zřejmě tmavší pleti. A vezme ho k sobě do bytu..už tohle mi přijde zvláštní.  Je k němu neodolatelně přitahován. A mají spolu sex. Dobrovolný. No, budiž, ať si každý dělá, co uzná za vhodné. Mladý muž je dospělý a nikdo ho nenutí. Ale pak nechce, aby ten druhý odešel a stále ho zdržuje. Ve chvíli, kdy se svléká, aby se vysprchoval, mu ten druhý sebere všechno, co najde.

      A teď, v tomto okamžiku, se věc zauzluje. Zjistí, že nemá svůj  mobil. A také zjišťuje, že ten druhý má ve svých kapsách také jeho počítač, hodinky…všechno cenné. Pokouší se na něj zapůsobit , aby mu vše vrátil. Vypadá přitom dost jemně. Ten druhý mu hrozí, křičí, Nakonec na něj vytáhne pistoli a znásilní ho! No to je neskutečné! Z výpovědi se dovídáme, že spolu měli nechráněný sex, dokonce několikrát, a on ho nakonec znásilní s pistolí u hlavy?! A také, že byl škrcen a bit!

      To je tedy základní náčrt děje. Co teď s tím?  Můžeme se ptát, proč se nechal zblbnout nějakým chlapem z ulice? Co ho k němu tak neodolatelně přitahovalo? Nebo třeba, proč byl sám, kde měl zbytek rodiny? Částečně něco napoví osoba jeho sestry, která tam má k tomu nějaký komentář. S tou se taky víceméně shoduji i já. To mi k tomu přijde dost účelné, já se v tom jinak nedokážu vyznat. On totiž ten Eduard se sám v těch výpovědích ztrácí a každou chvíli říká něco odlišného.

      I policisté sami, kteří pořizují záznamy výpovědí, jsou poněkud zaraženi. Zvlášť, když jim Eduard říká, že to byl muž tmavší pleti, zřejmě Arab. Sami kroutí hlavou, jak mohl tohoto muže pustit do svého bytu. No, nedivím se. Vždycky je to o tom, že máme rozeznat nebezpečnost svého chování.

      Nicméně, pokud nemůžeme nápor násilí zvládnout a jsme obětí, není to vždy tak, že bychom byli uklidněni a ochráněni. Z mých vlastních zkušeností vím, že oběť jakéhokoli trestného činu, včetně sexuálního násilí to zas tak lehké nemá. Několikrát musí opakovat, co se jí to vlastně stalo. Nejlépe minutu po minutě. Asi také proto, aby se poznalo, jestli si něco nevymýšlí. To je můj dohad. Případně je v ambulanci také fotografována. Dělají jí různá vyšetření, mně to bylo dost nepříjemné. Někdy je nutný i chirurgický zásah. A nakonec, pokud se jí nepodaří domluva, aby u soudu nemusela svědčit, tak se tam potkává s útočníkem tváří v tvář. A to je to nejhorší ze všeho. Vy tam stojíte, odříkáváte vše znovu, vybavujete si téměř každý detail, a útočník sedí naproti, tváří se klidně. A on je tam za tu „hvězdu“. Jemu je věnována veškerá pozornost! A oběť tam sedí osamělá, v prázdném jednacím sále a sedí tam jenom proto, že je zvědavá, kolik útočník dostane. Ehmmm.. to je můj pohled…. Více asi už Vám nepovím, těžko se mi to…uff…rozdýchávalo….ppfff…

                        Jo, ještě procenta . Tak dobře, 75%.  Oskar Hes je fakt výborný a Nataša Bednářová je taky půvabná. Ta mne hodně bavila. Myslím, že už jsem ji ve Studiu potkala v nějaké hře, kterou režíroval pan Holec. Na název hry si nepamatuji, ale vím, že tato slečna tam překrásně tančila a měla tam poměrně šťavnatou figuru. Ještě pan Grundman... je neodolatelný a zároveň nebezpečný a kdyby mi takto mluvil do ucha, kdo ví...


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.