Blog uživatelů i-divadla

Proč by ausgerechnet měli Řekové jíst kočky?
vydáno: 23.1.2020, SVATOŠOVÁ

Příběh není ani moc složitý, ani nijak originální. Vždy záleží na zpracování. Příběhů na téma zahraniční pracovníci vzniká, zvlášť v Německu, hodně. A toto je BAVORSKO,stát ve státě. Takže některé věci mi přijdou vtipné, ale směrem k jedovatě černému humoru. Například takové sborové skandování, jaké jsme Bavorsko.... 

Jorgos/ Jan Grundman/ tam přichází na pozvání majitelky šicích dílen  Elizabeth / Bohdanka Pavlíková/ pracovat. Jak jinak. Je tam první zahraniční pracovník v obci. Je to zřejmě malá obec. Jan Grundman ho modeluje jako tančícího týpka se strašnou parukou a vousy. Fakt vypadá divně. Ale je to muž, tak se hned kolem něj točí místní děvy. Helga / Andrea Buršová/ se mu vehementně pokouší vecpat. Předvádí tělo, jak to jde. Ale je zadaná, tak lehce. Má velice zajímavý kostým. A hlavně zip na tom kostýmu! Jinak to zase dělá Marie / Sára Venclovská/. Ta je spíše pečující typ.  Zvláště poté, co  Jorgose místní muži zmlátí. Ale dohromady tam docela pěkně řádí na zajímavém kusu nábytku. Něco jako sofa? Přdvádějí tam jízdu na koni po Řecku. Ingrid / Anna Stropnická/ chce být dobývána, ale on ji nechce. Ona chce být zpěvačkou a také tam předvádí pěkný výstup ze zpěvem / Ein Kessel Buntes?/

Nejstarší pracovník ve firmě Elizabeth, Bruno ( Miroslav Hruška) tajně a nešťastně miluje Elizabeth a  do hospody chodí s místními muži hrát na střeleckém automatu a pít pivo. Jak jinak. Když Erich křičí, tak Bruno přikyvuje, když Erich bouchá do stolu, že cizáky nechceme, taky bouchá.

Erich ( Rober Jašków) má rád pivo,je zakuklený agresor. A nepřehazuje hnůj. Ne, je traktorista. A pak si dokonce koupí boxer. Na Jorgose. Paul (David Punčochář) lehce posiluje nacionální notu a podstrkuje katalog zbraní. V kostele, při vroucím zpěvu Andrejky Buršové. Božský zpěv. K bohu. A Jorgos sám moc nemluví, neumí německy. Lehce zmaten, neužívá si to ženské toužení.

Nakonec ho všichni tři zbijí, pomočí a ještě si nad ním zazpívají jakýsi bojový zpěv coby  roztleskávači. O své zemi přece.

Celkově tedy je to opravdu drsárna, ale každý si v tom představení může něco najít. A když si sedne dopředu, může se pokochat ženskými zbraněmi, tvary a kostýmy. Může se bavit a smát nad tím marným toužením a  může se děsit, jak se zachází se zahraničními pracovníky. Není to přece o nás, ne?

Takže dnes u mne 65% a vezměte si z toho, co chcete. Jo... je Jan Grundman i v civilu takový démonický vousáč?

 


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.