A studio Rubín

Poslední papež

Premiéra: 27.4.2013 | 1:10x
Výprava, choreografie a režie: Adéla Stodolová.
Poslední uvedení: leden 2015.
Pohybově-činoherní férie o tom, že naše hříchy jsou stále stejné, ale každá doba je měří trochu jinak. „Papež si v Římě koně vybírá a chtivý Honzík nechápe, že on nemůže smilnit s Hankou, majitelkou té nejkrásnější rebule. Za mnoho let se však třeba přece jen bude prohánět po Leninově třídě v novém žigulíku a za dalších pár let dokonce v novém roadsteru značky Mercedes v Mnichově. Kat Petr chce dítě a jestli bude příště teplý, tak propříště už ne. Hanka bojuje s věčným smradem českých chlapů. A Jiří? Jiří je prostě svině. Vždycky...“
14!    

inscenace již byla stažena z repertoáru

A studio Rubín
Hodnocení inscenace
Redakce
62 %
Uživatelé
74 %
74101000
Volby

Hodnocení (16)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
17.3.2014 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
Jak už se P. Kolečkovi občas stává, nadhodí zajímavé myšlenky, v tomto případě se ve třech časových osách dívá na funkci a působení náboženství a církve ve společnosti, ovšem nedovede je ke kýžené vypovídající hodnotě. Na druhou stranu je to možná dobře, ať si každý do příběhu dosadí své názory a postřehy, nicméně se nemohu zbavit dojmu, že by některé Kolečkovy hry potřebovaly jistou nadstavbu, rozhodně na to výběrem námětu mají. Dobrá volba v případě A. Laštovkové do role režisérky, jež si výtečně pohrála s pohybovou složkou inscenace. A za všechny účinkující musím zmínit P. Vančuru. Super!
Pavla Haflantová  50 %
27.10.2013 | 356 hodnocení
+ souhlasím
50% za formu. Pohybové ztvárnění mě bavilo, herecké výkony taktéž. Obsah mě však více či méně míjel a já tak většinu času čekala na konec.
Jiří Koula  70 %
25.8.2013 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
65% Spojitost mezi jednotlivými liniemi byla dle mého poněkud nedůsledná, jistě si s nimi šlo ještě trochu pohrát, zamrzí to o to více, že je možno nalézt paralely mezi jednotlivými dvojicemi příběhů, za mě "trochu slabší Kolečko". Naproti tomu vklad Adély Laštovkové Stodolové ve formě působivé pohybové stránky vrací celek blíže "rubínovskému standardu".
Helena Grégrová  70 %
7.6.2013 | 1673 hodnocení
+ souhlasím
Spolupráce s Adélou Laštovkovou Stodolovou osvěžila repertoár Rubínu inscenací, ve které je text vyložen pozoruhodnou, skvěle „rozpohybovanou“ optikou. Všem čtyřem hereckým výkonům tleskám a volám: Petr Vančura rulez!
Pavel Širmer  60 %
29.5.2013 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
65%. Hříčka se třemi střídajícími se dějovými liniemi z různých dob, mezi nimiž je zajímavá spojitost (zjednodušeně řečeno, proměna úlohy náboženství ve společnosti), kterou by však bylo vhodné více zdůraznit a dosáhnout výraznějšího protnutí. Také jednotlivá témata nemusela být pouze zmíněna, zasloužila by si lépe rozvést. Tři roviny jsou stylově výrazně odlišeny. Herci se s rozličnými přístupy vypořádávají dobře, různým způsobem se jim vždy daří dosáhnout zábavnosti a svěžesti. Výborné pohybové ztvárnění. Přes zmíněné nedostatky vděčná a příjemná podívaná.
Jan Pařízek  60 %
15.5.2013 | 908 hodnocení
+ souhlasím
Tři různé dějové linie, každá z jiné doby a všechny určitým způsobem propojuje postava papeže, potažmo katolická církev. Nápad to není špatný, ale provedení o něco horší. Chtělo by to dát větší důraz na ono propojení, ještě více zapracovat na problémech a otázkách katolické církve se kterými se zde pracuje (inkvizice, homosexualita, potrat). Takto to dle mého soudu zůstává příliš na povrchu, jen s určitými náznaky. Nicméně všechny scénky bodují svým vlastním humorem a u každé jsem dobře bavil. Herci to zvládají skvěle, především výtečná H. Vagnerová. Takže ztrátou času tahle hra rozhodně není.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Prochazka  100 %
8.11.2015 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Opět divácky nedoceněné představení. Doufám, že se zanedlouho dočká nového uvedení. Minimalistická scéna a skvělé výkony herců. Především Hanka Vagnerová je z této inscenace nezapomenutelná. Ovšem nedá se říct, že by ostatní za jejím výkonem nějak zaostávali. Vtipné a rychlé (pro řadu diváků snad příliš) prolínání příběhů. Na Kolečkovi hry je prostě potřeba jít víckrát ....
Ttchor  80 %
7.4.2014 | 74 hodnocení
+ souhlasím
Výborný nápad so striedaním foriem, pohybu a la groteska hneď v úvode a skvostných hereckých výkonov so zámerom o priblíženie sa nájsť v hre kúsok s dnešného sveta ľudí, emocionálne rozľadených, prospechárskych, stagnujúcich...to všetko v troch na sebe prekladajúcich sa a nenadvezujúcich príbehoch z pera súčastníka p. Kolečka
PavelK  80 %
1.11.2013 | 221 hodnocení
+ souhlasím
80% především za originalitu a bizarnost této inscenace. Skvělé pohybové ztvárnění a herecké výkony mladé generace (trochu oproti bravurní trojce Vangerová-Cina-Vančura zaostával nevýrazný Jiří Laštovka). Negativně hodnotím celkové vyznění hry, které pohybovou a hereckou stylizaci postavilo před sdělení myšlenek a nějaké pointy. Ale rozhodně se vyplatí vidět, určitě na hru dlouho nezapomenete!
Guildenstern  70 %
23.10.2013 | 447 hodnocení
+ souhlasím
Tři krátké hříčky volně inspirované církví, které se střídají po třetinách. Typická rubínovská jednohubka, ovšem zábavná a mající šmrnc. Nevadilo mi absence nějakého hlubšího závěrečného prolnutí nebo ukázání paralel, podle mě to nebyl ani autorův záměr, příběhy obstojí i bez něj. Velmi dobrá Hana Vagnerová a Petr Vančura, který se vypracoval na jednoho z nejvýraznějších komiků své generace. Jiří Laštovka oproti ostatním trochu zaostával.
Luqisek  70 %
11.11.2015 | 69 hodnocení
Terez.ka  80 %
26.1.2015 | 39 hodnocení
Lukka  60 %
7.1.2015 | 15 hodnocení
Lumca  80 %
29.10.2014 | 365 hodnocení
Dubina  70 %
9.6.2013 | 158 hodnocení
Rybitvi  50 %
20.5.2013 | 63 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.