Divadlo A. Dvořáka Příbram [malá scéna]

Splašené nůžky

Premiéra: 11.4.2019 | 2:45
Celosvětově úspěšná interaktivní detektivní komedie, v níž mohou diváci pátrat a hledat pachatele. Byla to vražda přímo v domě, kde žila slavná klavíristka a kde působí velmi originální kadeřník. Jak už to tak bývá, přicházejí sem lidé různí a všichni mají své osudy a problémy, s nimiž se přišli svěřit nebo je naopak utajit? Jeden z nich je vrah...
Divadlo A. Dvořáka Příbram
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
84 %
8481000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  50 %
(zadáno: 28.5.2020, počet hodnocení: 2928)
+ přínosný / zajímavý komentář
45 % Hlavní problém příbramského nastudování spatřuji v pojetí homosexuálního kadeřníka Tondy Řezníčka. M. Dusbaba ho zkarikoval do nejlacinější krajnosti (pokud si představíte nejlevnější karikatury gayů v béčkových filmech, tak to umocněte na druhou). Přitom by inscenace mohla být vkusnou zábavou. Ostatní herci totiž dokázali vytvořit postavy, které působily realisticky, a navíc v sobě nesly vtip. Jako příklad bych jmenoval H. Karochovou. Její ztvárnění paní Schubertové bylo okouzlující. Oceňuji i to, jak si s nelehkou situací v postpandemické době v sále s menším počtem diváků hravě poradil P. Florián coby vyšetřovatel.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Gaba84  70 %
(zadáno: 10.6.2022, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Hra je energická a diváka nenechá, aby se díval na hodinky.
Kirsten  100 %
(zadáno: 2.6.2022, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení ve kterém aktéři hýří neuvěřitelným humorem a při tom táhnou děj svižně dál. Dokonalé herecké výkony, nápaditost , co repríza, to originál.
Barka  80 %
(zadáno: 21.5.2019, počet hodnocení: 281)
přínosný / zajímavý komentář
Splašené nůžky jsou prostě titul na jistotu, model interaktivního divadla zkrátka funguje. Příbramská inscenace je svižná a herci se v příběhu, který sami nevědí jak se bude vyvíjet, pohybují jistě a sebevědomě. Vyšetřovatel v podání Petra Floriána má nesporný talent zbavit diváky ostychu a svým sympatickým projevem je dostat přesně tam, kam potřebuje, to je velký klad celé inscenace. Naopak za uši mě tahala až přehnaná parodie homosexuálního kadeřníka, myslím, že toto přemrštěné vykroucení už je dneska trochu přežité,vtipný by byl i kdyby trochu ubral. Každopádně inscenaci rozhodně doporučuji
Ivo Železný  90 %
(zadáno: 21.5.2019, počet hodnocení: 282)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Detektivní šaráda a výborná komedie. V interaktivní části se naprosto nebývale zapojilo publikum a spousta srandy vznikla i tam. Špílce připravené i pohotově vytanulé, radost. Skvěle zrežírovaná i zahraná.

Viděl jsem před lety v Divadle S. K. Neumanna, dnes Pod Palmovkou.Toto je o dvě třídy výš. Jak je v příbramském dívadle standard.
Ala  90 %
(zadáno: 20.5.2019, počet hodnocení: 150)
přínosný / zajímavý komentář
Příbramský soubor mám hodně ráda a tohle je skutečně skvělá komedie s výbornými hereckými výkony. :-)
Jackmartas  80 %
(zadáno: 20.5.2019, počet hodnocení: 69)
přínosný / zajímavý komentář
Opravdu detektivka, vraha hledate celou dobu. Hodne vtipnych hlasek. Vrele doprucuji
Ahor  90 %
(zadáno: 20.5.2019, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedený kus doladěný do nejmenších detailů, doporučuju shlédnout.
Hiko  70 %
(zadáno: 12.10.2019, počet hodnocení: 35)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.