Divadlo Bez zábradlí

Okupace

Premiéra: 28.11.2022 | 1:30x
Dramaturgie: Kryštof Pavelka. Výprava: Jozef Hugo Čačko. Hudba: Daniel Šubrt. Režie: Adam Skala.
Divadelní podoba oceňovaného českého filmu. Komedie, ze které zamrazí. Normalizace. Na jevišti okresního divadla se uprostřed noci koná generální zkouška nové hry na motivy Fučíkovy „Reportáže psané na oprátce“. Atmosféra je napjatá. Nejen, že představení zřejmě nedopadne dobře, členové ansámblu mezi sebou navíc mají zjevně nevyřízené účty. Zničehonic se na jevišti zjeví důstojník okupační armády. Je opilý, chce svým nedobrovolným hostitelům prodat erární kanystr benzínu. A hlavně má žízeň. Tahle noční zkouška se protáhne...
  
Divadlo Bez zábradlí
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
12.12.Po19:00 vstupenky
13.12.Út19:00 vstupenky
19.1.Čt19:00 vstupenky
20.1.19:00 vstupenky
24.2.19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  60 %
6.12.2022 | 1527 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
65 %. Nejen pro prostředí divadelního zákulisí, do nějž je děj zasazen, byl film pro jevištní zpracování de facto předurčen. Také specificky vyhrocená situace, která postupně obnaží leccos z minulosti, demaskuje charaktery i míru osobní odvahy jednotlivých postav, nabízí zajímavé herecké příležitosti. Těch nejlépe využili Zdeněk Žák, Karel Heřmánek ml. a Kryštof Bartoš. Inscenace je možná až příliš rozkročena mezi groteskními a vážnými tóny, některé pasáže pak nevyzní s patřičnou intenzitou. Zejména závěr samotný na mě působil zbytečně rozmlženě smířlivě, potenciál příběhu naznačuje cestu k podstatně mrazivějšímu vyústění.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.