Divadlo DISK [katedra činoherního divadla]

Hrdina západu

Premiéra: 23.9.2021 | 1:55
předpremiéry od června 2021
Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Monika Hliněnská. Scéna: Michal Spratek. Kostýmy: Linda Holubová. Hudba: Pavel Čeněk Vaculík. Režie: Vít Kořínek.
Poslední uvedení: červen 2022.
Drsná komedie přinášející nekompromisní příběh o dospívání a hledání vlastního místa ve světě. Do ospalé vesnice na západních březích Irska přichází jednoho studeného večera Christy Mahon, mladík na prahu dospělosti, který se prořekne, že právě zabil vlastního otce. Ke svému velkému překvapení je zde za svůj čin oslavován. Ženy se o něj perou, místní větrem ošlehaní muži se drží v uctivé vzdálenosti a nic jako by nestálo v cestě svatbě s dcerou místního hospodského, které se zdá, že v Christym nalezla svého vysněného prince z pohádky. Co když to ale bylo s jeho chrabrým činem celé trochu jinak? Dokáže Christy obstát v prostředí, jehož obyvatelé přecházejí od lásky k nenávisti stejně rychle, jako se v Irsku mění slunečný den v prudkou průtrž mračen...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DISK
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
60 %
6031000
Hodnocení redakce
Jan Pařízek 70 %
Pavla Haflantová 80 %

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jan Pařízek  70 %
(zadáno: 13.10.2021, počet hodnocení: 821)
+ přínosný / zajímavý komentář
Za mě povedená adaptace. Má dobré tempo a rozhodně nijak nenudí. Moc hezky udělaná scéna tomu též přispívá. Herecky to správně táhne ústřední dvojice M. Frňka a B. Váchová, kteří oba předvedli velmi dobrý výkon. Z ostatních zaujali hlavně S. Rychlíková a T. Čapek. Pokud něco vytknout tak místy přílišnou uřvanost a afektovanost. Též samotný závěr má mnohem mrazivější potenciál, než se zde podařilo dosáhnout. Výsledný dojem tak má své rezervy a mohl by být i silnější. Nicméně přesto nelituji, za vidění to zde určitě stojí.
Pavla Haflantová  80 %
(zadáno: 8.10.2021, počet hodnocení: 344)
+ přínosný / zajímavý komentář
Tato hra patří díky výkonu Jaroslava Plesla v Činoherním klubu k mým nejoblíbenějším. Na podání v DISKu jsem byla tedy velice zvědavá. Pro soubor to byla skvělá volba a mladí herci obstáli na výbornou. Musím vyzdvihnout především Barboru Váchovou v roli Pegeen Mikeové, ta byla prostě fenomenální.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Stepan.chalousek  40 %
(zadáno: 4.5.2022, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Uf. Do divadla DISK chodím řadu let a poslední dobou se sám sebe tážu, co vede mladé inscenátory k výběru těchto titulů? Nejde snad o to, že by byl titul starý či nezajímavý - to nikoliv. Ba právě naopak! Ale jaký má k němu inscenační tým postoj? To je mi otázkou a během shlednutí zůstává i nezodpovězenou. Předkládá se nám jen tak jak je napsaný - bez akcentu jakéhokoliv tématu. Inscenace je jistě řemeslně dobře udělaná, ale chybí jí šmrnc.
40% dávám jen statečným hercům, kteří jsou bezesporu talentovaní.
Sherly  70 %
(zadáno: 23.2.2022, počet hodnocení: 60)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to zabavne, bylo to akcni, bylo to skvele zahrane a ja jsem nadsena, co mame na katedre za talenty. Prvni pulka s  paradoxem obdivu k "hrdinovi" muze byt az deprimujici, ale celkove je to proste komedie, a vysledek byl moc fajn. Uzijte si to!
Matěj Konečný  70 %
(zadáno: 12.4.2022, počet hodnocení: 138)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.