Divadlo DISK [katedra alternativního divadla]

Kill them all! - The Prague DUB version

Premiéra: 19.12.2014 | 2:15x
Dramaturgie: Jana Macíčková. Výprava: Jitka Pospíšilová, Klára Syrůčková, Tore vagn Lid. Režie: Tore vagn Lid.
Poslední uvedení: červen 2015.
Osudy několika jednotlivců spojuje série tragických událostí odehrávající se paralelně na několika místech v Evropě. Ty mají společnou příčinu: evropská krize...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DISK
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
60 %
6021000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Jiří Landa 80 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  60 %
3.1.2016 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
64,99 % Inscenace, na kterou jsem se hodně těšil a dočkal se až po zrušení jedné reprízy. Přílišné očekávání se však ukázalo jako největší překážka, tvůrci se podle mě do inscenace snažili dostat tak mnoho, až se ztratil pocit celku, konzistence. A na to jsem nebyl připraven.
Jiří Landa  80 %
18.2.2015 | 3011 hodnocení
+ souhlasím
75% I přes tragické životní příběhy (mapují osudy lidí, jež se rozhodli pod vlivem nelehké situace zaviněné ekonomickou krizí spáchat sebevraždu), které se tvůrci snaží všemožnými divadelními prostředky co nejvěrohodněji přiblížit, se jedná o velice hravou podívanou v přitažlivém audiovizuálním kabátu, přičemž se tím nikterak neoslabuje poselství inscenace. Invenční práce s prostorem Disku a hudební nastudování velmi dobře kolektivně hrajících studentů patří k největším kladům projektu. Snad jen ta délka mohla být kratší - cca o 15 minut. Výsledek by pak zanechal ještě o něco jasnější stopu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ryhop  40 %
18.5.2015 | 145 hodnocení
+ souhlasím
V téhle hře mi přišlo špatné skoro všechno. Po celou dobu jsem se nezbavil pocitu amatérismu, využití techniky (byť vedeno jistě dobrým záměrem) bylo kostrbaté a rušilo jakýkoli pokus o atmosféru kolem hrdinů/obětí, po herecké stránce není vůbec co hodnotit. Naprosto katastrofální je úmorná délka představení, které se snad hodinu rozbíhá a hodinu pooomalu končí. Kdo zná Sardelliho divadelní umírání, tak asi tak, jen bez humoru. Možná jsem prostě nepobral alternu, ale za mě 40 % včetně bonusu za vláček a sympatickou Sáru Arnsteinovou.
Galtzagorriak  80 %
9.2.2015 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Explicitně politické a zároveň hravé. Hravé je to možná až příliš, zajímavých nápadů je ve hře mnoho a využít je všechny zabere hodně přes dvě hodiny. Soudržnosti hry by pomohlo citelné zkrácení. Předpokládám, že hra bude mimo jiné čtena jako ?levicová?, což ovšem není vhodný přístup, protože hra jen konstatuje určitá fakta s určitým druhem citlivosti. Minimálně v Čechách totiž existuje zajímavý trend, a to že vše co konstatuje obdobný druh faktů je implicitně přiřazeno k levici. Není to příležitost pro reflexi pravice? Každopádně je potřeba tuhle bariéru prolamovat.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.